Rozgniecione Cukierki

18 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Koszykarki Lotosu PKO BP nie miały najmniejszych kłopotów w zaległym meczu PLKK z Cukierkami Odrą Brzeg. Gdynianki wysokie zwycięstwo zapewniły sobie już przed przerwą. Po zmianie stron nie forsowały tempa, a ostatnią kwartę nawet przegrały. W całym spotkaniu wicemistrzynie Polski triumfowały na wyjeździe 74:56 (22:7, 20:11, 18:17, 14:21)

.

CUKIERKI: Gołumbiewska 18 (3x3), Żyłczyńska 9, Tulikihihifo 4, Gawrońska 3 (1), Petillon 2 oraz Key 10, Daniel 7 (1), Buszta 3.

LOTOS PKO PB: Matović 14, Catchings 13, Pawlak 11 (2), Tomiałowicz 8 (2), Beard 6 oraz Snitsina 9, Currie 5 (1), Sosnowska 4, Dobrowolska 2, Jujka 2, Zawiadka, Marchanka.

Zaległy mecz, który powinien być rozegrany w ostatni dzień stycznia, był wyrównany tylko przez dwie minuty. Na inauguracyjne punkty Ivany Matović odpowiedziała Amber Petillon. Od wyniku 2:2 nastąpił kilkudziesięciosekundowy popis Tamiki Catchings. Co prawda Amerykanka "trójką" trafiła dopiero za piątym podejściem, ale to do niej należało siedem punktów z rzędu.

Z taką stratą Cukierkom udało się dograć do 8. minuty i wyniku 7:14. Wówczas wicemistrzynie Polski wrzuciły wyższy bieg i odjechały zdecydowanie. Kwadrans gry kończyliśmy przy rezultacie 30:7 dla Lotosu PKO BP! Niemoc rzutowo miejscowych przełamała dopiero Marta Życzyńska. Jeszcze przed przerwą przyjezdne zdołały powiększyć przewagę do 24 punktów (42:18).

Skuteczny rzut Matović na otwarcie drugiej połowy zwiastował, że gdynianki spróbują zmierzyć się z barierą 100 punktów. Jednak po przerwie gra wyraźnie straciła na składności, gdyż Jacek Winnicki zdecydował się oszczędzać gwiazdy. Przez parkiet przepuścił wszystkie swoje koszykarki, w tym debiut ligowy zaliczyła Marta Dobrowolska. Dlatego trzecia kwarta została z trudem wygrana, a w ostatniej ambitne gospodynie zmniejszyły końcową porażkę o siedem punktów.

W najbliższą sobotę o godzinie 16.00 Lotos PKO BP we własnej hali ugości drużynę INEA AZS Poznań i też będzie zdecydowanym faworytem tej potyczki.

Tabela wprowadzona: 2009-02-18

Pozostałe wyniki zaległych meczów rozegranych dzisiaj: INEA AZS Poznań - CCC Polkowice 73:85 (18:25, 17:15, 18:25, 20:20), ŁKS Siemens AGD Łódź - MUKS Poznań 66:57 (20:19, 11:14, 16:9, 19:15).

Opinie (10)

• kosza do kosza! (4)

• 3 7

• Lotoooos :) (2)

Aż tak bardzo nielubisz swojego miasta? To tzw arka Gdynia k.ś. tez do kosza :/ Koszykarki mają chociaż jakieś osiagnięcia a Twa śmieszna arka to bez komentarza buhahahah :)

• 5 3

• LOTOS PKO BP

LOTOS PKO BP GDYNIA TO WSPANIAŁY KLUB MA WSPANIAŁYCH SPONSORÓW WSPANIAŁEGO PREZESA WSPANIAŁEGO TRENERA I WSPANIALE ZAWODNICZKI I LOVE THIS GAME DEVOTION

• 5 3

• ale tutaj zakręcone typy

Nasuwa się tutaj kilka pytań...
        1. Czy jeżeli ktoś mieszka w Manchesterze i nie lubi Manchesteru United tzn. że nie lubi swojego miasta bo MU ma jakieś osiągnięcia?
        2. Czy jeżeli ktoś mieszka w Liverpoolu i nie lubi FC Liverpoolu tzn. że nie lubi swojego miasta bo FCL ma jakieś osiągnięcia?
        3. Czy jeżeli ktoś mieszka w Madrycie i nie lubi Realu Madryt tzn. że nie lubi swojego miasta bo "królewscy" mają jakieś osiągnięcia?
        4. Czy jeżeli ktoś mieszka w Turynie i nie lubi Juventusu Turyn tzn. że nie lubi swojego miasta bo "bianco-neri" mają jakieś osiągnięcia?
        5. Czy jeżeli ktoś mieszka w Londynie i nie lubi Arsenalu oraz Chelsea tzn. że nie lubi swojego miasta bo te kluby mają jakieś osiągnięcia?
        ... Odpowiedzi na te pytania wydają się banalne, ale wobec niezrozumienia dlaczego kibice Arki nie przepadają za Lotosem przytoczę je:
        1. Sądzę, że lubi swoje miasto, ale zapewne jego niechęć wynika z faktu bycia kibicem Manchesteru City.
        2. Sądzę, że lubi swoje miasto, ale zapewne jego niechęć wynika z faktu bycia kibicem Evertonu.
        3. Sądzę, że lubi swoje miasto, ale zapewne jego niechęć wynika z faktu bycia kibicem np. Atletico Madryt.
        4. Sądzę, że lubi swoje miasto, ale zapewne jego niechęć wynika z faktu bycia kibicem Torino.
        5. Sądzę, że lubi swoje miasto, ale zapewne jego niechęć wynika z faktu bycia kibicem innego londyńskiego klubu np. Tottenhamu, West Hamu, Fulhamu, Queens Park Rangers, Crystal Palace, Millwallu lub Charltonu.
        ... Dlaczego kibice Arki nie lubią Lotosu? Kibicują swojemu klubowi zamiast Bałtykowi bo taką nazwę nosił Lotos jeszcze na początku lat 90-tych. Źródło niechęci ma więc korzenie historyczne i nie bierze się z kompleksów do sukcesów.
        ... Kolejne pytanie brzmi- dlaczego kibice Lechii tolerują kibiców Wybrzeża, Stoczniowca oraz innych gdańskich klubów? W tym przypadku również mamy do czynienia z pielęgnowaniem tradycji.
        ... Podsumowując- wszystkie wymienione przeze mnie sytuacje uważam za pozytywne gdyż najważniejsze jest to by każdy wiedział KOMU kibicuje oraz znał podstawowe fakty z historii swego klubu (mam tu na myśli zarówno sportowców jak i kibiców) ponieważ tworzy jego część zamiast dziwić się sytuacji w której: ktoś sympatyzuje z klubem znajdującym się w niższej lidze i jednocześnie nie kibicuje "potentatom".

• 1 2

• popieram!!!

lotospkobp - jaka nazwa taka drużyna - 0 kibiców (nie licząc dziadków leśnych w liczbie 100)

• 1 2

• co zrobił??? "przez parkiet przepuścił wszystkie swoje koszykarki" w meczu o pietruche gdzie byl pogrom... jujka 4min, zawadka 1min, dobrowolska 1min.... faktycznie sciagnal wszystkie gwiazdy i graly rezerwowe;)