Siatkarki gromiły, siatkarze bez horroru

Marta
20 kwietnia 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Siatkarze Trefla Gdańsk po poniedziałkowym horrorze we własnej hali zakończonym tie-breakiem, tym razem pokonali Avię Swidnik 3:1 (25:17, 22:25, 25:15, 25:17) i w walce o finał pierwszej ligi prowadzą 2:0. Siatkarki Trefla Sopot, bez straty seta rozprawiły się z EC Wybrzeże TPS Rumia. Wygrana 3:0 (25:21, 25:17, 25:17) sprawia, że podopieczne Edwarda Pawluna są o krok od Plus Ligi Kobiet.

Trefl Sopot - EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0 (25:21, 25:17, 25:17)

TREFL: Gorszyniecka, Reimus, Nuszel, Sołodkowicz, Rzenno, Naczk, Śliwa (libero) oraz Szymańska, Kaliszuk, Toborek

TPS: Skorupa, Kasprzak, Hohn, Brodacka, Lubera oraz Szyjkowska.

Tylko nieco ponad godzinę trwał drugi mecz w finale play-off pierwszej ligi siatkarek. Sopocianki odniosły w nim pewne zwycięstwo i jak na razie wszystko wskazuje na to, że to one właśnie "wymienią" w najwyższej klasie rozgrywkowej Gedanię Żukowo.

Walka w poszczególnych setach wydawała się być bardziej wyrównana niż w meczu poniedziałkowym, jednak grające szerszym składem sopocianki w końcówce każdej z partii uzyskiwały wyraźniejsza przewagę.

Kolejny mecz zaplanowano na sobotę w Rumi, jeśli i tym razem góra będzie zespół Trefla kwestia awansu do ekstraklasy będzie rozstrzygnięta. Przypomnijmy, że przegrany w finałowej rywalizacji nie straci szans na Plus Ligę Kobiet, aby tam zagrać będzie musiał pokonać w barażu Stal Mielec.

Trefl Gdańsk - Avia Świdnik 3:1 (25:17, 22:25, 25:15, 25:17)

TREFL: Gorzkiewicz, Skórski, Gomez, Świrydowicz, Wilk, Żuk, Zurek (libero) oraz Kaczmarek, Zumbera, Gajowczyk, Węgrzyn.

AVIA: Guz, Michalski, Jarosz, Pawłowski, Makowski, Malicki, Kowalski (libero) oraz Kurek, Jaskulski, Wójcicki.

Po wyrównanym początku pierwszej partii gospodarze zaczęli uciekać rywalom. Avia popełniała więcej błędów technicznych, była gorsza w przyjęciu zagrywki, gospodarze wyszli na prowadzenie 13:8, później 21:14 a ostatecznie wygrali inauguracyjnego seta wyraźnie, do 17.

Drugi set rozpoczął się z kolei od minimalnego prowadzenia gospodarzy, jednak w środkowej części seta, goście doprowadzili do remisu i wyszli na 2, 3 punktowe prowadzenie. Udało im się taki wynik "dowieźć" do końca seta i po zwycięstwie 25:22 wyrównali stan meczu.

W trzeciej partii, Trefl prowadził od samego początku i było to prowadzenie wyraźne. Na nic zdawały się przerwy brane przez trenera ekipy ze Świdnika. Gdańszczanie wygrali 10 punktami i odzyskali prowadzenie w meczu.

Czwarty set, był jak się okazało ostatnim we wtorkowym meczu, długo żadna ze stron nie mogła objąć wyraźniejszego prowadzenia. Działo się tak aż do staniu 10:10, później 3 punkty z rzędu zdobyli gospodarze i to był moment przełomowy seta. Później było już "z górki" i gospodarze wygrali czwartego seta 25:17 a cały mecz 3:1.
Marta

Opinie (38) 2 zablokowane

• Jak tam morale w Rumi przed OSTATNIM sobotnim meczem w tym sezonie ? (4)

Tak dać się ograć ? Żenada i wstyd :( I trenerek wrzeszczący na sędziów oraz swoje zawodniczki ! I jeszcze kibole z wystawionym środkowym paluchem zrobionym z rękawicy do klaskania Trefla :( Zrobiliście krok z boiska Orkana Rumia na siatkarskie hale, które są dla was salonami nie do zdobycia :) Żegnajcie i spadajcie !

• 12 7

• Trefl najlepszych kibiców w swiecie ma...

Zapraszamy Trefla do Rumi. Teraz macie pole pełne do popisu. Proszę was przyjedźcie i pokażcie nam jak się powinno kibicować. Planujemy zakupić 40 bębnów i 60 trąbek, ale nie wiemy czy starczy aby dorównać waszemu kibicowaniu. Miejmy nadzieję, że damy radę. Trefl rządzi!

• 4 8

• (2)

Ttaaaaa a o prowokowaniu nas przez grubasa i tego gościa w czerwonej czapce już nie napiszesz? i jeszcze wspomnę o tym jak chciał pobić kobiete z Rumi na wczorajszym meczu za to, że zwróciła uwagę by nie włazili na parkiet! Zal Sopot! Poza tym was stać tylko na anty doping polegający na waleniu w bęben, trąbieniu w trąbkę i zagłuszaniu innych. Już ekipy kibicowskie z PLusLigi pokarzą wam miejsce w szeregu. Na koniec mam jedną gorącą prośbę przestańcie wylewać swoje żale na nas. Ciągle tylko nas atakujecie. Czyżbyście zazdrościli Rumi kibiców? Bo takie wrażenie odnoszę.

• 6 5

• Kibicku z Rumi :) (1)

W twoim gimnazjum nie nauczyli Cię, że "pokarzą" pisze się przez "samo Ż" :)

• 1 5

• Grubas Kuba WIelki Prezes Super Klubu Kibica Trefla Sopot!

"Po zapadnięciu zmroku podjadam w swoim sopockim bloku"

• 7 4

• RAZ DWA TRZY...........! (2)

DO WIDZENIA RUMIA..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 11 7

• (1)

Żal mi takich napinatorów. Spina sie taki na necie a do Rumi nie przyjedzie ;P Jesteś tak żenujący jak cały twój klub ;)

• 3 7

• Żenujący jest TPS ze swoimi pseudokibicami !

Nie mając żadnych argumentów sportowych podwieszają się pod prawdziwe (a nie "kaszubskie") Trójmiasto. Obraz nędzy i rozpaczy.

• 4 3

• Pokażemy kibicom Rumi jak się gra w siatkówkę :) (4)

W sobotę szybkie TPS Rumia 0:3 Trefl Sopot i wakacje :)

• 9 4

• (3)

Widzę, że dobrze znasz terminarz ;) Po przegranej rywalizacji z Treflem czekają na nas baraże ze Stalą. Pierw zajrzyj w system rozgrywek potem pisz.

• 1 4

• Wakacje dla Treflanek kibolku TPS :) (2)

• 2 5

• Cicho pikniku :) (1)

• 0 2

• Jak zjesz pomidorową Mamy i odrobisz lekcje ...

wtedy usiądź do komputera. Może coś mniej głupiego przyjdzie Ci do głowy :)

• 0 0

• Zalosne (2)

A na jedynym i prawdziwym siatkarskim Treflu oczywiście tym z Gdańska oprawa i doping jak zawsze głośny i nieustający! Uczyć się młodzieży!

• 11 4

• (1)

i w młynie same baby

• 1 3

• :D

jeśli te BABY dobrze dopingują to czemu nie. Same hm ktoś chyba nie oglądał zdjęć bo oprócz rewelacyjnego bębniarza paru facetów by się znalazło
        PS lepsza Baba niż PREZES KLUBU KIBICA SOPOT KUBA WIELKI :D, który jak Mu się nie podoba kończy "doping" zabiera zabawki i heja do domku :D

• 1 2

• A wam zrewanzujemy się z przyszłym sezonie gdy spotkamy sie w Pluslidze (4)

• 2 3

• No i dobrze :) (2)

Jeszcze 3 razy dostaniecie w barażach bęcki od Stali Mielec, bo nie zasłużyliście na wcześniejsze wakacje :(

• 1 3

• (1)

a przypomnij sobie jakie Trefl dostal becki od Stali Mielec w turnieju, ktora rzekomo jest przeciez taaaaak slaba.

• 0 0

• Na Rumię Stal wystawi rezerwy :)

• 1 0

• Jak najbardziej :) Na widowni w Sopocie :)

• 0 0

• A i jeszcze jedno. (4)

Czy to prawda że siatkarki Trefla od nowego sezonu będą rozgrywały mecze w hali widowiskowo sportowej Gdynia?

• 2 7

• Trefl Gdynia (2)

Szczurek przytuli siatkareczki jak swoje ;)