Śląsk Wrocław - KGS Arka Gdynia 88:79. Adrian Bogucki postraszył wicemistrzów

mip.
8 października 2023, godz. 19:20
Opinie (11)

Adrian Bogucki w meczu ze Śląskiem Wrocław rzucił 26 punktów i zaliczył 9 zbiórek. Adrian Bogucki w meczu ze Śląskiem Wrocław rzucił 26 punktów i zaliczył 9 zbiórek.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 79:88 (23:20, 12:21, 27:19, 17:28) w meczu 3. kolejki Orlen Basket Ligi. Gdynianie zagrali bez respektu dla wicemistrza Polski i do samego końca walczyli o zwycięstwo. Znakomity mecz zagrał Adrian Bogucki, który rzucił 26 punktów i zanotował 9 zbiórek.

VBW Arka Gdynia - Enea AZS Politechnika Poznań 77:71. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi VBW Arka Gdynia - Enea AZS Politechnika Poznań 77:71. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerowi

Śląsk: Miletić 31 pkt (1x3, 6 zb.), Nizioł 15 (2x3, 7 as., 6 zb.), Gołębiowski 12 (2x3), Kulvietis 11 (2x3, 6 zb.), Evans 9 (1x3, 8 as.) oraz Gravett 8 (2x3), Parachouski 2, Adamczak 0, Piśla 0, Zębski 0

ARKA: Bogucki 26 (9 zb.), Pluta 18 (5x3, 9 zb., 5 as.), Żołnierewicz 9 (1x3, 7 as.), Kamiński 7 (1x3), Kenić 2 oraz Gordon 10 (1x3), Wilczek 5 (1x3), Szumert 2, Hrycaniuk 0, Marchewka 0

Koszykarze Krajowej Grupy Spożywczej Arki Gdynia w niedzielny wieczór grali we Wrocławiu z wicemistrzem Polski. Po raz pierwszy w wyjściowej "5" pojawił się Serb, Stefan Kenić. Do spotkania podeszli bez respektu i starali się narzucić swoje warunki gry. Najpierw 6 punktów z rzędu zdobył Adrian Bogucki, a 2 dołożył Grzegorz Kamiński i żółto-niebiescy prowadzili 8:6.

Później do głosu doszli miejscowi, ale "trójki" Andrzeja Pluty, Maksymiliana Wilczka i dwa "oczka" Przemysława Żołnierewicza sprawiły, że po pierwszej kwarcie gdynianie prowadzili 23:20. Rzuty zza łuku działały także na początku drugiej kwarty.

Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę. Krajowa Grupa Spożywcza nowym sponsorem Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę. Krajowa Grupa Spożywcza nowym sponsorem

Śląsk tuż przed przerwą wykorzystał słabszy okres podopiecznych Wojciecha Bychawskiego i odskoczył na 41:35. Różnicę do przerwy na korzyść wrocławian robiła skuteczność. Miejscowi trafiali 46 proc. rzutów, a Arka tylko 37 proc.

Po przerwie ciężar punktowania wziął na siebie Pluta, który dorzucił trzy "trójki". Śląsk jednak łatwo wjeżdżał pod kosz Arki i nie pozwalał żółto-niebieskim na niwelowanie przewagi, utrzymując kilkopunktową zaliczkę.

Suzuki Arka Gdynia - Spójnia Stargard 86:96. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Suzuki Arka Gdynia - Spójnia Stargard 86:96. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Rzuty osobiste Kacpra Gordona w 28. minucie doprowadziły jednak do remisu po 60, a prowadzenie chwilę później dał Wilczek. Warto podkreślić, że Arka dominowała walkę na tablicach i wygrała trzecią odsłonę 27:19, a na decydujące 10 minut wychodziła z minimalną zaliczką.

To właśnie na początku czwartej kwarty piękną akcję przeprowadził Żołnierewicz, którą zakończył wsadem. Ta akcja zapewne znajdzie się w zestawieniu najlepszych z całego sezonu. Później to jednak serię 10:2 zanotował Śląsk i odbił prowadzenie.

Arka długo utrzymywała kontakt z gospodarzami, ale w decydującym fragmencie wrocławianie zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 88:79. Pochwalić należy jednak Adriana Boguckiego, dla którego był to najlepszy mecz sezonu. Center zdobył 26 punktów i zanotował 9 zbiórek.

16 Sewertronics Sokół Łańcut 3 0 3 226:272 3

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-10-08

Wyniki 3 kolejki

• Śląsk Wrocław - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 88:79 (20:23, 21:12, 19:27, 28:17)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Trefl Sopot 85:97 (17:26, 21:25, 24:28, 23:18)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Legia Warszawa 82:80 (18:18, 30:28, 17:18, 17:16)
  • Arriva Twarde Pierniki Toruń - Dziki Warszawa 72:80 (16:17, 18:23, 14:20, 24:20
  • King Szczecin - Tauron GTK Gliwice 112:86 (28:16, 35:25, 27:13, 22:32)
  • PGE Spójnia Stargard - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 65:62 (20:15, 7:18, 25:12, 13:17)
  • Polski Cukier Start Lublin - Sewertronics Sokół Łańcut 99:83 (19:20, 26:23, 31:20, 23:20)
  • Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 97:91 (32:19, 26:17, 26:26, 13:29)