Śląsk Wrocław - Asseco Arka Gdynia 83:85. Josh Bostic zdobył 33 punkty

Asseco Arka Gdynia

Josh Bostic zdobył 33 punkty ze Śląskiem Wrocław, z czego 15 po rzutach z dystansu. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Asseco Arka Gdynia wygrało na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 85:83 (27:22, 19:23, 20:24, 19:14). Bohaterami spotkania zostali Josh Bostic, który zdobył w sumie 33 punkty, a także Krzysztof Szubarga i DeVonte Upson, których akcja w ostatnich sekundach przesądziła o zwycięstwie gdyńskich koszykarzy.

Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 68:64 - relacja i możliwość wystawienia ocen koszykarzom oraz trenerowi

ŚLĄSK: Wojciechowski 27 (4x3, 8 zb.), Łączyński 16 (2x3, 6 as.), Joseph 15 (2x3) Dziewa 8 (2x3), Gabiński 8 (2x3, 7 zb.) oraz Dorn 7, Custer 2, Chrabascz 0

ASSECO: Bostic 33 (5x3, 7 zb.), Hammonds 12 (1x3, 10 zb.), Upson 12, Szubarga 5, Emelogu 2 oraz Wołoszyn 8 (2x3), Hrycaniuk 4, Moore 4 (1x3, 6 zb.), Kamiński 3 (1x3), Wyka 2, Czerlonko 0

Koszykarze Asseco Arki Gdynia są w ciągłej podróży od wtorku. W środę wygrali z Buducnost Voli Podgoricą 62:59 w Czarnogórze, skąd przylecieli do Warszawy i bezpośrednio udali się do Wrocławia na mecz ze Śląskiem.

4 wyjazdy i ponad 7,5 tys. km koszykarzy Asseco Arki Gdynia w 13 dni

Pierwszy mecz w żółto-niebieskich barwach rozegrał Armani Moore. Amerykanin podpisał kontrakt w minionym tygodniu.

Spotkanie zaczęło się od faulu Josha Bostica przy próbie rzutu z dystansu Devoe Josepha. Amerykanin już po chwili zrehabilitował się celnym trafieniem, a po niespełna dwóch minutach za jego sprawą gdynianie wyszli na prowadzenie. W kolejnej fazie meczu powiększali je, głównie za sprawą celnych rzutów zza linii 6.75 metra w wykonaniu Grzegorza Kamińskiego, Leytona Hammondsa i Bostica.

W drugiej partii przewaga gości szybko zaczęła topnieć. Na obwodzie skuteczni byli Mathieu WojciechowskiKamil Łączyński. Przyjezdni w ciągu pierwszych pięciu minut tej części spotkania zdobyli jedynie 2 punkty, za to gospodarze o 10 więcej.

Buducnost Podgorica - Asseco Arka Gdynia 59:62 - relacja i możliwość wystawienia ocen koszykarzom oraz trenerowi

Wtedy uaktywnił się Bostic, który potrzebował niespełna minuty na rzucenie 7 "oczek", ale to gospodarze wciąż prowadzili. Sytuacja zmieniła się jeszcze przed przerwą, gdy punktować zaczęli Krzysztof SzubargaBartłomiej Wołoszyn. Po 20 minutach gry podopieczni Przemysława Frasunkiewicza prowadzili 46:45.

Po zmianie stron lepiej zaczęli koszykarze z Wrocławia. Często dochodzili do kilkupunktowej przewagi, ale goście cały czas gonili wynik. Szczególnie aktywny był... Bostic, który jak na lidera przystało przejmował ciężar gry na własne barki. W końcówce dwie szybkie "trójki" rzucił jednak Wojciechowski i przed ostatnią kwartą to miejscowi mieli korzystniejszy rezultat (69:66).

Ostatnią partię otworzyła wymiana ciosów obu drużyn. Dopiero na 6 minut przed końcem wyrównał Upson, a po trafieniu z dystansu Moore'a goście wyszli na prowadzenie. Gdy wydawało się, że gościom zwycięstwo nie wymknie się już spod kontroli, rzut z dystansu wykorzystał Michał Gabiński, a chwilę później wyrównał Łączyński, który na 11 sekund przed końcem wykorzystał akcję 2+1.

W samej końcówce po raz kolejny objawił się geniusz Szubargi. Kapitan Asseco dostał piłkę, przetrzymał ją, po czym minął rywala i podał do Upsona, któremu nie pozostało nic innego jak zapewnić zwycięstwo rzutem spod kosza.

Wyniki 4 kolejki:

• Śląsk Wrocław - ASSECO ARKA GDYNIA 83:85 (22:27, 23:19, 24:20, 14:19)
  • TREFL SOPOT - PGE Spójnia Stargard 68:64 (14:22, 13:16, 23:12, 18:14)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa 103:64 (21:16, 30:18, 23:10, 29:20)
  • King Szczecin - Start Lublin 90:81 (28:23, 25:22, 16:14, 21:22)
  • Polpharma Starogard Gd. - GTK Gliwice 70:89 (16:25, 17:25, 17:15, 20:24)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 88:82 (16:14, 19:16, 24:23, 29:29)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek 103:106 (20:29, 28:21, 30:26, 25:30)
  • Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 86:53 (20:13, 27:12, 20:14, 19:14)

Opinie (45) 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

30.08 (nd) ASSECO ARKA Gdynia Polpharma Starogard Gd.
03.09 (czw) ASSECO ARKA Gdynia Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
19.04 (nd) godz.18:00 Polpharma Starogard Gdański 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
11.04 (sob) godz.18:00 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Anwil Włocławek
08.04 (śr) godz.18:00 King Szczecin 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
05.04 (nd) godz.18:00 MKS Dąbrowa Górnicza 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
30.03 (pon) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany HydroTruck Radom
22.03 (nd) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Stelmet Enea BC Zielona Góra
18.03 (śr) godz.20:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 Mecz odwołany Enea Astoria Bydgoszcz
13.03 (pt) godz.19:00 Legia Warszawa 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia

1 Anwil Włocławek 0 0 0 0:0 0
2 ASSECO ARKA GDYNIA 0 0 0 0:0 0
3 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 0 0 0 0:0 0
4 Enea Astoria Bydgoszcz 0 0 0 0:0 0
5 GTK Gliwice​ 0 0 0 0:0 0
6 HydroTruck Radom 0 0 0 0:0 0
7 King Szczecin 0 0 0 0:0 0