Sopocianie przełamali serię porażek

Marta
19 grudnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Po dwóch przegranych spotkaniach ligowych i porażce w Pucharze Polski koszykarze Trefla sprawili miły prezent gwiazdkowy swoim fanom. Sopocianie ruszyli z mielizny, "wyciągając" Kotwicę, czyli wygrywając na wyjeździe z drużyną z Kołobrzegu 79:72 (21:14, 25:23, 14:16, 19:19).

KOTWICA: Stelmach 22, Smith 19, Bręk 10, Wichniarz 9, Harris 7 - Rduch 5, McFarlin 0, Freeman 0.

TREFL: Hawkins 17, Stefański 14, Kadziulis 11, Kuzminskas 6, Kowalczuk 2 - Kitzinger 12, Ratajczak 10, Kinnard 4, Malesa 3.

Sopocianie znów wygrywają, choć podobnie jak we wcześniejszych meczach grali "falami". Pierwszą kwartę wygrali siedmioma punktami, w połowie drugiej prowadzili już nawet 39:23 jednak za chwilę gospodarze trafili 7 punktów z rzędu i w 17 minucie było 39:30 dla Trefla.

Dziewięciopunktowa przewaga utrzymała się do przerwy, w drugiej połowie gospodarze odrobili tylko dwa punkty i sopocianie wywieźli z Kołobrzegu dwa cenne punkty. W zależności od tego jakim wynikiem zakończy się niedzielny mecz Polpharmy z PBG Poznań, beniaminek PLK mimo ostatniej zadyszki może ukończyć pierwszą rundę na doskonałym, trzecim miejscu.

Tabela wprowadzona: 2009-12-28

Pozostałe wyniki 13 kolejki PLK: PGE Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Gdynia 90:91 po dogrywce (23:23, 23:21, 22:14, 14:24, 8:9), Anwil Włocławek - Stal Stalowa Wola 90:76 (22:21, 22:18, 20:18, 26:19), Energa Czarni Słupsk - Polonia 2011 Warszawa 86:80 (25:28, 23:16, 14:14, 24:22), AZS Koszalin - Znicz Jarosław 91:75 (28:15, 21:23, 16:12, 26:25) Polonia Azbud Warszawa - Sportino Inowrocław 77:64 (29:17, 18:29, 17:6, 13:12), w niedzielę zagrają: Polpharma Starogard Gdański - PBG Basket Poznań.
Marta

Opinie (35) 5 zablokowanych

• trefl sopot!!!!!

brawo

• 23 6

• Brawo Trefl Sopot.

Jak widać z listy obecności zagrał zespół ( bez Kuby ).

• 5 3

• dlaczego trefl sopot a nie Trefl Gdynia? (1)

• (3)

Teraz SZCZUREK bedzie chciał zabrac hihihi nam trefla?. potem turów , anwil i gdynia bedzie potegą kosza hihihihi

• 15 10

• Jasiek (2)

ale ty jesteś głupi.

• 3 7

• nie wiem jak masz na imie . Ja sie przedstawiłem (1)

cos się wam w gyni poprzewracało w głowach. Jeszcze rok nieminoł a wielka meuforia. Z druzyna trzeba byc na dobre i na złe. zobacz ilu kibiców ma trefl. ? Na derbach prasa pisała o kibicach trefla . Jestem dumny z tego. Szkoda mi tylko prezesa klubu kibica chłop nie wie gdzi jego miejsce . Taka bidula ten Marek

• 5 4

• no właśnie na dobre i na złe..nawet jak drużyna zmienia miasto bo w Sopocie było źle. To Asseco Prokom zdobyło mistrzostwo wpoprzednim sezonie i to Trefl jest czymś nowym (bo jesli nie to czemu kupowłał dziką karte?)