• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Data powstania:
2009

Największe osiągnięcia:
Wicemistrzostwo Polski w 2012 roku.
Puchar Polski w 2012 i 2013 roku.
Superpuchar Polski w 2012 i 2013 roku.

Prezes zarządu:
Marek Wierzbicki
Kontakt:
Trefl Sopot S.A.
Plac Dwóch Miast 1
81-731 Sopot
tel.: 58 551 09 45
fax: 58 550 30 84
email: koszykowka@treflsopot.pl

Statystyki

Rozegrane spotkania: 26

ligowe: 19

pucharowe: 7

Sezon: 2022/23

Zwycięstwa: 18

Remisy: 0

Porażki: 8

Najwyższe zwycięstwo:

Valmiera Glass Via
TREFL Sopot
(28.12.2022)

Najwyższa porażka:

King Szczecin
TREFL Sopot
(09.01.2023)

Terminarz

17.02 (pt) godz.20:30 Śląsk Wrocław typuj TREFL Sopot
04.03 (sob) godz.17:30 PGE Spójnia Stargard typuj TREFL Sopot
12.03 (nd) TREFL Sopot typuj SUZUKI ARKA Gdynia
17.03 (pt) BM Stal Ostrów Wielkopolski typuj TREFL Sopot
26.03 (nd) TREFL Sopot typuj Enea Zastal BC Zielona Góra
03.02 (pt) godz.17:30 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 80:91 TREFL Sopot
01.02 (śr) godz.19:30 BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:65 TREFL Sopot
31.01 (wt) godz.16:30 Basket Brno 77:93 TREFL Sopot
28.01 (sob) godz.19:30 TREFL Sopot 74:69 Polski Cukier Start Lublin
21.01 (sob) godz.15:30 MKS Dąbrowa Górnicza 82:91 TREFL Sopot

Tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt
1 Śląsk Wrocław 19 15 4 1643:1498 34
2 TREFL SOPOT 19 14 5 1594:1527 33
3 BM Stal Ostrów Wielkopolski 19 14 5 1661:1496 33
4 King Szczecin 19 13 6 1616:1545 32
5 PGE Spójnia Stargard 19 12 7 1600:1539 31
6 Legia Warszawa 19 11 8 1500:1473 30
7 Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 19 10 9 1471:1404 29
8 Enea Zastal BC Zielona Góra 19 10 9 1575:1559 29
9 Anwil Włocławek 19 9 10 1555:1517 28
10 MKS Dąbrowa Górnicza 19 8 11 1611:1633 27
11 SUZUKI ARKA GDYNIA 19 7 12 1539:1599 26
12 Polski Cukier Start Lublin 18 7 11 1410:1497 25
13 Tauron GTK Gliwice 19 6 13 1415:1508 25
14 Rawlplug Sokół Łańcut 19 6 13 1400:1506 25
15 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 19 5 14 1574:1725 24
16 Arriva Twarde Pierniki Toruń 18 4 14 1432:1570 22

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Wyniki 19 kolejki:

  • Polski Cukier Start Lublin - Suzuki Arka Gdynia 72:71 (22:16, 14:16, 18:17, 18:22)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot 80:91 (12:28, 27:23, 17:18, 24:22)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 91:88 (23:15, 11:24, 15:11, 20:19, d: 11:11, d: 11:8)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Arriva Twarde Pierniki Toruń 98:88 (18:26, 28:20, 23:21, 29:21)
  • Śląsk Wrocław - King Szczecin 66:78 (27:18, 13:20, 12:21, 14:19)
  • Tauron GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 83:95 (21:18, 21:28, 17:25, 24:24)
  • Anwil Włocławek - Legia Warszawa 91:97 (27:20, 17:35, 15:19, 32:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:100 (24:23, 14:23, 29:21, 21:33)

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Aktualna kadra Trefla