• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Data powstania:
2009

Największe osiągnięcia:
Wicemistrzostwo Polski w 2012 roku.
Puchar Polski w 2012 i 2013 roku.
Superpuchar Polski w 2012 i 2013 roku.

Prezes zarządu:
Marek Wierzbicki
Kontakt:
Trefl Sopot S.A.
Plac Dwóch Miast 1
81-731 Sopot
tel.: 58 551 09 45
fax: 58 550 30 84
email: koszykowka@treflsopot.pl

Statystyki

Rozegrane spotkania: 23

ligowe: 20

pucharowe: 3

Sezon: 2023/24

Zwycięstwa: 14

Remisy: 1

Porażki: 8

Najwyższe zwycięstwo:

TREFL Sopot
Enea Stelmet Zastal Zielona Góra
(21.01.2024)

Najwyższa porażka:

Legia Warszawa
TREFL Sopot
(17.02.2024)

Terminarz

03.03 (nd) godz.17:30 TREFL Sopot typuj Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
09.03 (sob) godz.17:30 Legia Warszawa typuj TREFL Sopot
13.03 (śro) godz.19:00 TREFL Sopot typuj Arriva Polski Cukier Toruń
23.03 (sob) godz.17:30 TREFL Sopot typuj KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia
30.03 (sob) godz.15:30 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut typuj TREFL Sopot
17.02 (sob) godz.15:00 Legia Warszawa 96:81 TREFL Sopot
15.02 (czw) godz.20:30 King Szczecin 65:85 TREFL Sopot
09.02 (pt) godz.17:30 TREFL Sopot 88:70 PGE Spójnia Stargard
03.02 (sob) godz.17:30 Icon Sea Czarni Słupsk 74:65 TREFL Sopot
25.01 (czw) godz.17:30 Dziki Warszawa 75:80 TREFL Sopot

Tabela

Koszykówka - Orlen Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt
1 Anwil Włocławek 20 17 3 1740:1518 37
2 Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 21 13 8 1801:1648 34
3 Trefl Sopot 20 14 6 1710:1567 34
4 King Szczecin 21 13 8 1874:1753 34
5 Dziki Warszawa 21 12 9 1668:1650 33
6 MKS Dąbrowa Górnicza 21 11 10 2039:1972 32
7 PGE Spójnia Stargard 21 11 10 1678:1618 32
8 Legia Warszawa 21 11 10 1764:1730 32
9 Polski Cukier Start Lublin 20 12 8 1787:1777 32
10 Icon Sea Czarni Słupsk 21 11 10 1659:1703 32
11 Arriva Polski Cukier Toruń 21 10 11 1704:1742 31
12 WKS Śląsk Wrocław 20 10 10 1588:1649 30
13 Tauron GTK Gliwice 21 6 15 1812:1941 27
14 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 21 6 15 1730:1955 27
15 Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 21 5 16 1756:1945 26
16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 21 4 17 1723:1865 25

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 21 kolejki:

  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Legia Warszawa (niedziela, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - PGE Spójnia Stargard 88:70 (24:20, 22:15, 23:20, 19:15)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Arriva Polski Cukier Toruń 98:80 (33:19, 28:16, 22:21, 15:24)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 92:90 (25:21, 20:22, 17:24, 30:23)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 88:90 (27:17, 26:28, 12:20, 23:25)
  • Dziki Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 82:76 (24:31, 20:12, 26:15, 12:18)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Tauron GTK Gliwice 94:99 (20:26, 25:19, 11:32, 38:22)
  • Śląsk Wrocław - Polski Cukier Start Lublin 97:95 (26:22, 26:19, 26:22, 11:26, d: 8:6)

Najwyżej ocenieni zawodnicy Trefla

Aktualna kadra Trefla