Sopocianie przez dzień byli wiceliderami

Krzysztof Klinkosz
21 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Trefla pojechali do Inowrocławia jako zdecydowany faworyt, ale sukces zapewnili sobie dopiero w ostatniej kwarcie. Sopocianie po 30 minutach gry zaledwie remisowali ze słabiutkim Sportino. Ostatecznie żółto-czarni wygrali 81:69 (15:19, 26:26, 20:16, 20:8) i było to ich piąte z rzędu zwycięstwo w PLK. W nagrodę awansowali na trzecie miejsce w tabeli, a przez dobę byli nawet wiceliderem.

SPORTINO: Scott 17, Ibrahim 13, Anderson 8, Łuszczewski 6, Arabas 2 - Raczyński 10, Stanevicius 7, Żytko 4, Greene 2, Bigus 2, Bogavać 0.

TREFL: Hawkins 17, Kitzinger 15, Kuzminskas 14, Stefański 11, Kinnard 4 - Kadziulis 16, Ratajczak 2, Kowalczuk 2.

W Inowrocławiu Sportino, które dopiero niedawno zaznało smaku zwycięstwa w PLK po cichu zapewne myślało o sprawieniu niespodzianki i pokonaniu czołowej drużyny polskiej ekstraklasy. Przynajmniej do 30 minuty gospodarze mogli mieć takie nadzieje, później jednak dojrzalszy koszykarsko Trefl wybił im te myśli z głowy.

Głównie dzięki punktom zdobywanym przez inowrocławskich snajperów Theodore'a Scotta i Saniego Ibrahima gospodarze notowali w pierwszej połowie niespodziewane, by nie rzec sensacyjne wręcz prowadzenie.

W trzeciej kwarcie sopocianie stopniowo dochodzili do głosu i dzięki przemyślanej grze doprowadzili do remisu po trzech kwartach. Trefl grał w Inowrocławiu głównie zawodnikami wyjściowej piątki. Trener Karlis Muiznieks skorzystał w całym meczu jedynie z ósemki podopiecznych.

Pozostałe wyniki 9 kolejki PLK:
Polpharma Starogard Gd. - Asseco Prokom Gdynia 67:77 (18:17, 22:16, 17:20, 10:24), PBG Basket Poznań - Sokołów Znicz Jarosław 82:93 (25:16, 23:17, 21:33, 13:27), AZS Koszalin - Polonia 2011 Warszawa 91:101 (20:25, 26:30, 20:14, 25:32), Polonia Azbud Warszawa - Stal Stalowa Wola 75:77 (17:18, 16:22, 27:12, 15:25), Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 71:73 (15:13, 17:17, 22:23, 17:20).

Opinie (7) 2 zablokowane

• Wioski nie powinny miec druzyny koszykowki (2)