Start Lublin - Suzuki Arka Gdynia 72:71. Zadecydowała ostatnia akcja

mip.
4 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (22)

D.J Fenner wyprowadził Suzuki Arkę na prowadzenie na 4 sekundy przed końcem, ale nie dało to zwycięstwa. D.J Fenner wyprowadził Suzuki Arkę na prowadzenie na 4 sekundy przed końcem, ale nie dało to zwycięstwa.

Suzuki Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Polskim Cukrem Start Lublin 71:72 (16:22, 16:14, 17:18, 22:18) w meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczni Krzysztofa Szubargi cały mecz gonili wynik, by objąć prowadzenie na 4 sekundy przed końcem. Nie udało im się go jednak utrzymać. Gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatniej sekundzie.

Start: Smith 30 (6x3), Melvin 16 (2x3), Dziemba 10 (1x3, 6 zb.), Devoe 6, Cavars 6 (8 zb.) oraz Pelczar 2, Szymański 2, Krasucki 0, Barnies 0

SUZUKI ARKA: Fenner 24 (3x3), Bogucki 9, Wołoszyn 8 (2x3), Musić 5 (8 as.), Wilczek 2 oraz Wade 17 (2x3, 13 zb.), Hrycaniuk 4, Sewioł 2, Janiec 0

Koszykarze Suzuki Arki Gdynia po przełamaniu z MKS Dąbrowa Górnicza, w Lublinie chcieli kontynuować zwycięską serię. Radzić musieli sobie jednak bez kontuzjowanego Jamesa Florence'a.

Od początku trwała zacięta, wyrównana walka. Jednak od stanu 6:7 przeważać zaczęli miejscowi, którzy pierwszą kwartę wygrali 22:14. Żółto-niebiescy odrobili jednak całą stratę w ciągu niecałych czterech minut drugiej kwarty. Szybko jednak Start przywrócił status-quo i o przerwę poprosił Krzysztof Szubarga.

Suzuki Arka Gdynia ma problem z liderem. James Florence nie zagra nawet miesiąc Suzuki Arka Gdynia ma problem z liderem. James Florence nie zagra nawet miesiąc

Po trafieniu Gabe'a Devoe lublinianie osiągnęli 10 punktów zaliczki, ale "trójki" Bartłomieja WołoszynaDJ'a Fennera oraz akcja Trey'a Wade'a doprowadziła do wyniku 34:32. Do przerwy było jednak 36:32, bowiem rzuty osobiste wykorzystał Devoe.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły od wymiany ciosów. Po udanych akcjach Wołoszyna i Fennera Arka objęła prowadzenie 45:44, ale po serii 8:1, znów górą był Start. Gdynianie nie pozwolili jednak miejscowym na dalsze budowanie przewagi i przed ostatnimi 10-cioma minutami przegrywali 49:54, co dawało nadzieję na zwycięstwo.

Suzuki Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 84:74. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Powtórzył się jednak scenariusz z trzeciej partii, gdy Suzuki Arka odrobiła prowadzenie, by znów gospodarze odpowiedzieli serią, dającą im kilka "oczek" zaliczki. Rzuty osobiste Wojciecha Sewioła sprawiły, że na tablicy wyników było 58:59, ale "trójki" Clevelanda Melvina Dayshona Hassana Smitha zmieniły stan na 64:59.

Zobacz, jak prawdziwy maraton zakończyli koszykarze Trefla Sopot

Walka kosz za kosz trwała do samego końca, bowiem Arka raz po raz odrabiała straty. Na minutę przed końcem było 70:69, a o czas poprosił trener Startu, by rozrysować decydującą akcję, jednak rzutu za 3 punkty nie trafił Devoe. To wykorzystała Arka i na 4 sekundy przed końcem świetną akcją popisał się Fenner! Gospodarze znów wzięli czas i ustawić jeszcze jedną akcję. Z faulem trafił Melvin i to Start wygrał 72:71.

Wyniki 19 kolejki

• Polski Cukier Start Lublin - Suzuki Arka Gdynia 72:71 (22:16, 14:16, 18:17, 18:22)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Trefl Sopot 80:91 (12:28, 27:23, 17:18, 24:22)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Rawlplug Sokół Łańcut 91:88 (23:15, 11:24, 15:11, 20:19, d: 11:11, d: 11:8)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Arriva Twarde Pierniki Toruń 98:88 (18:26, 28:20, 23:21, 29:21)
  • Śląsk Wrocław - King Szczecin 66:78 (27:18, 13:20, 12:21, 14:19)
  • Tauron GTK Gliwice - PGE Spójnia Stargard 83:95 (21:18, 21:28, 17:25, 24:24)
  • Anwil Włocławek - Legia Warszawa 91:97 (27:20, 17:35, 15:19, 32:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:100 (24:23, 14:23, 29:21, 21:33)