Start Lublin postraszył koszykarzy Arki Gdynia, ale tylko chwilami

Marta
7 grudnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Josh Bostic poprowadził Arkę do wygranej nad Startem Josh Bostic poprowadził Arkę do wygranej nad Startem

Koszykarze Startu Lublin napędzili nieco stracha ekipie Arki Gdynia. Jednak gospodarze wypełnili oczekiwania, jakie stawia się faworytom w Energa Basket Lidze i wygrali 83:78 (17:17, 25:22, 22:13, 19:26). Aż 26 punktów w tym spotkaniu zdobył Josh Bostic.

ARKA: Bostic 26 (4x3, 6 as.), Łapeta 14 (7 zb.), Florence 12 (2x3, 8 as.), Garbacz 1, Wyka 0 - Ponitka 11 (2x3), Upshaw 8 (1x3, 7 zb.), Dulkys 7 (2x3), Dylewicz 2, Szubarga 2

START: Borowski 19 (3x3), Washington 14 (1x3), Gaddefors 8 (2x3), Upson 4 (8 zb.), Dziemba 2 - Thomasson 21 (3x3), Czerlonko 8 (2x3), Szymański 2, Dutkiewicz 0, Gospodarek 0.

Po 3 minutach gry Start prowadził już 8:1 a dopiero kilkadziesiąt sekund później gdynianie zdobyli pierwsze punkty z gry. Zrobił to Adam Łapeta. Za chwilę jednak goście prowadzili 12:3, na co znów odpowiedział Łapeta, ale tym razem po akcji 2+1. Gdynianie od tego momentu zaczęli zyskiwać przewagę, ale na prowadzenie wyszli dopiero w ostatniej minucie pierwszej partii, po "trójce" Deividasa Dulkysa. Zresztą i tak to prowadzenie (15:14) utrzymali tylko na chwilę.

Na początku drugiej kwarty lublinianie za sprawą Devonte Upsona wyszli na prowadzenie 26:22. Dopiero wówczas na poważnie za zdobywanie punktów wziął się Josh Bostic. Amerykanin miał do tej pory na koncie tylko dwa punkty po wolnych, w 15 minucie zdobył pierwsze punkty z akcji, które otworzyły prawdziwy festiwal jego gry. Po akcji 2+1 doprowadził do wyrównania i on też ustalił wynik pierwszej połowy na 42:39 dla gospodarzy.

Arka najlepiej zaprezentowała się w trzeciej odsłonie na dobre wstrzelił się w kosz Bostic, a i jego koledzy z drużyny nie próżnowali. Po pięciu punktach z rzędu Marcela Ponitki "żółto-niebiescy" prowadzili już 62:46 w 26 minucie.

Na początku ostatniej odsłony po wsadzie Łapety było już 66:52 dla Arki, ale wówczas gospodarze zaczęli zwalniać i po dwóch wolnych Jamesa Washingtona, Start doszedł na 65:71. Była 36. minuta. Pogoń startu została jednak zatrzymana dzięki odpowiedzi Bostica i Jamesa Florence`a. Do końca jednak Arka nie zdołała wrócić do rytmu gry z trzeciej kwarty stąd zaledwie pięciopunktowa wygrana nad niżej notowanym rywalem.

Wyniki 9 kolejki

• ARKA GDYNIA - TBV Start Lublin 83:78 (17:17, 25:22, 22:13, 19:26)
  • TREFL SOPOT - GTK Gliwie 96:99 (28:20, 19:21, 22:28. 27:30)
  • Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:89 (23:24, 31:23, 16:17, 23:25)
  • King Szczecin - Polpharma Starogard Gd. 91:101 (28:23, 25:24, 15:30, 23:24)
  • Miasto Szkła Krosno - Anwil Włocławek 88:93 (34:20, 6:28, 25:18, 23:27)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - AZS Koszalin 100:76 (30:17, 26:19, 26:20, 18:20)
  • Rosa Radom - Legia Warszawa 87:82 (12:21, 18:19, 23:16, 34:26)
  • Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 61:81 (18:19, 8:20, 14:22, 21:20)
  • Zaległy mecz 7. kolejki:
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - King Szczecin 96:89 (24:19, 16:24, 25:24, 31:22)
Marta

Opinie (14) 2 zablokowane

• nudny mecz

Mecz sie odbył i wygrany zgodnie z założeniem.
    Dobry mecz A.Łapety. Garbacz był w składzie .Coś więcej może pokazał Szubarga. Filip zrobił swoje, za dużo chyba na siłowni ostatnio albo szpinak polubił.
    Dulkys raczej dzisiaj oszczędzany. Pozostali obcokrajowcy trzymają dobrą formę.
    Tyle.

• 11 2

• (2)

gra na pół gwizdka żeby za bardzo się przed Albą nie zmęczyć nie może się podobać (tylko w takim razie dlaczego Bostic gra ponad 30 min). gdyby Dedek miał porównywalny "materiał" na parkiecie nie skończyłoby się tylko na postraszeniu
    ten mecz a mecz z polpharmą to dwie różne ligi.