Strzelecki festiwal Gedanii Gdańsk.

16 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)

Gedania 1922 Gdańsk

Prawidziwy festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze gdańskiej Gedanii w "derbach Gdańska". Lechia-Polonia II Gdańsk wyjeżdzała bowiem z ul. Kościuszki z bagażem aż 8 bramek, co nawet na warunki boisk IV ligi jest wynikiem imponującym. "Biało-zieloni" od początku stanowili zaledwie tło dla gospodarzy, którzy tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, zdobywając w tym meczu 80% całego swojego dorobku bramkowego. Czekamy na powtórkę ze Stolemem.

W dziewiątkę kończył spotkanie w Słupsku gdyński Bałtyk. "Biało-niebiescy" tym razem nie popisali się. Pomimo prowadzenia w pierwszej połowie dali się sprowokować co zaowocowało aż dwiema czerwonymi kartkami. Szczególnie drugi kartonik był dla Bałtyku bolesny. Zaledwie cztery minuty po opuszczeniu boiska przez Morka, gdynianie stracili bramkę dającą zwycięstwo gospodarzom. Szkoda, gdyż do końca spokania zostało wtedy już tylko pięć minut.

Polonia Gdańsk "urwała" punkt w Tczewie. Miejscowa Wisła była niezwykle gościnna. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Obie drużyny zagrały asekuracyjnie, a z boiska po prostu "wiało nudą".

Radosław Rocławski

3. KOLEJKA:
Brok Intermarche Pogoń Lębork - Cartusia 0:1 (0:0); Cybulski (74). Czerwona kartka: Misiak (54).
Unia Tczew - Jantar Ustka 2:1 (1:0); Kiwatrowski (36), Dzwonkowski (87) - Pijanowski (75).
Kaszuby Połchowo - Olimpia Sztum 2:1 (0:1); Z. Langiewicz (50), J. Kaszubowski (75) - ? (15).
Radunia Stężyca - Wierzyca Starogard Gdański 3:0 (1:0); Czerwiński (32), Leik (72), Sadowski (86).
Orlęta Półwysep Reda - Stolem Gniewino 1:1 (0:1); Szustek (49) - Sulima (31).
Gryf '95 Słupsk - Bałtyk Gdynia 4:3 (1:2); Kublik (34), Kaczmarek (48), Piołunkowski (55), Porzega (85) - Podgórniak (30-karny, 89-karny), Bemowski (36). Czerwone kartki: Rzepa (80) - Rosiński (55), Morka (81).
Gedania - Lechia-Polonia II Gdańsk 8:0 (5:0); Zarębski (11), Adamowicz (19, 20, 63), Stencel (30), Ganczarski (41-karny), Gonerski (68, 75).
Pomezania Malbork - Powiśle Kram Dzierzgoń 1:0 (0:0); Honory (54).
Wisła Tczew - Polonia Gdańsk 0:0.

1. Kaszuby (b) 3 9 10-2
2. Unia (b) 3 9 8-2
3. Cartusia 3 9 5-1
4. Orlęta Półwysep 3 7 9-3
5. Radunia 3 7 6-1
6. Gryf '95 (b) 3 6 8-8