Suzuki Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard 76:77. Co za końcówka w meczu koszykarzy

dak.
19 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (22)

Novak Musić zdobył 12 punktów w ciągu ostatnich 5 minut. Suzuki Arka Gdynia zaliczyła godny pochwalenia powrót do gry, ale ostatecznie pozostał spory niedosyt. Novak Musić zdobył 12 punktów w ciągu ostatnich 5 minut. Suzuki Arka Gdynia zaliczyła godny pochwalenia powrót do gry, ale ostatecznie pozostał spory niedosyt.

Suzuki Arka Gdynia przegrała u siebie z PGE Spójnią Stargard 76:77 (12:14, 23:21, 15:21, 26:21) w 23. kolejce Energa Basket Ligi. Spotkanie w Polsat Plus Arenie nie porywało, ale w końcówce mieliśmy prawdziwe emocje. W ostatniej kwarcie żółto-niebiescy odrobili 13-punktową stratę i na 5 sekund przed końcem prowadzenie dał Novak Musić. Niestety decydujący rzut należał do Jordana Mathewsa, który w ten sposób zapewnił swojej drużynie zwycięstwo już trzeci raz w tym sezonie.

SUZUKI ARKA: Musić 18 (1x3), Wade 10 (2x3, 7 zb.), Wołoszyn 7 (1x3), Fenner 4, Hrycaniuk 2 oraz Bogucki 15 (7 zb.), Wilczek 12 (2x3), Florence 5 (1x3, 6 as.), Sewioł 3 (7 zb.), Pajkert

Spójnia: Gruszecki 19 (4x3, 8 zb.), Fortson 11 (1x3), Brenk 7, Penava 6 (9 zb.), Benson 5 (7 zb.) oraz Mathews 14 (2x3), Grudziński 9 (1x3), Kikowski 6, Śnieg

Mecz Suzuki Arki Gdynia z PGE Spójnią Stargard przyciągnął do Polsat Plus Areny blisko 1200 kibiców, ale musieli oni poczekać aż spotkanie się rozkręci. To dlatego, że żółto-niebiescy pierwsze trafienie zaliczyli dopiero w... 4. minucie.

I to też dopiero po rzucie wolnym Trey'a Wade'a. Na szczęście goście nie zdążyli zbudować wielkiej przewagi, więc udało się utrzymać kontakt i zakończyć otwierającą kwartę z 2-punktową stratą (12:14).

BM Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 79:84. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi BM Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 79:84. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Lepiej wyglądała już druga partia, którą miejscowi zaczęli od wyrwania prowadzenia. I utrzymywali je niemal do przerwy, ale wtem "trójką" zakończył Karol Gruszecki, ustalając wynik 35:35.

Za wiele nie zmieniło się po zmianie stron, bo wciąż oglądaliśmy wyrównaną walkę, kosz za kosz, ale w tym wyścigu lepsi okazali się rywale, którzy zaatakowali mocniej pod koniec trzeciej kwarty. Zdołali odskoczyć, dzięki czemu ostatnie 10 minut rozpoczynali z 6-punktową zaliczką.

Ta różnica w ostatniej kwarcie wzrosła jeszcze do 13 "oczek". Do końca pozostawało nieco ponad 5 minut, ale to nie odstraszyło gospodarzy, którzy rzucili się w pogoń. Kapitalnie nakręcał się Novak Musić, który od tego momentu rzucił jeszcze 12 punktów. Kolejne 6 dorzucił Wade, dzięki czemu Suzuki Arka wyszła na prowadzenie 76:74.

Do końca pozostawało 5 sekund. Spójnia przemyślanie przeprowadziła ostatnią akcję, w której decydujący rzut z dystansu oddał Jordan Mathews, zapewniając w ten sposób zwycięstwo swojej drużynie. Co ciekawe, trzecie takie w tym sezonie.

Suzuki Arka Gdynia i Krzysztof Szubarga. Znamy przyszłość trenera koszykarzy Suzuki Arka Gdynia i Krzysztof Szubarga. Znamy przyszłość trenera koszykarzy

Dlatego żółto-niebiescy mają czego żałować, bo Dzień Jedności Kaszubów, który był obchodzony tego dnia w Polsat Plus Arenie, mógł zostać uczczony w lepszy sposób. Tym bardziej, że organizatorzy dokonali sporych starań, by w związku z tym zapewnić atrakcje dla kibiców.

Po tym spotkaniu gdynian czeka prawie 2-tygodniowa przerwa. Ich mecz z BM Stalą Ostrów Wielkopolski został przełożony z 25 marca na 17 kwietnia. To oznacza, że kolejny mecz zagrają 31 marca, gdy rywalem będzie Zastal Enea BC Zielona Góra.

Wyniki 23 kolejki

• SUZUKI ARKA GDYNIA - PGE Spójnia Stargard 76:77 (12:14, 23:21, 15:21, 26:21)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - TREFL SOPOT 79:84 (19:20, 24:27, 17:9, 19:28)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - King Szczecin 66:83 (16:16, 18:20, 12:24, 20:23)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Tauron GTK Gliwice 100:89 (21:24, 26:28, 32:21, 21:16)
  • Polski Cukier Start Lublin - Śląsk Wrocław 70:100 (27:24, 14:23, 15:31, 14:22)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Rawlplug Sokół Łańcut 87:78 (21:28, 25:8, 18:16, 23:26)
  • Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 101:86 (23:10, 35:15, 19:30, 24:31)
  • Anwil Włocławek - Arriva Twarde Pierniki Toruń 86:79 (23:25, 19:22, 25:12, 19:20)