Suzuki Arka Gdynia - Zastal Enea BC Zielona Góra 78:90. Gwiazda opuszcza klub

1 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (34)
aktualizacja: godz. 09:46 (2 grudnia 2022)

Billy Garrett opuszcza Suzuki Arkę Gdynia niespełna po miesiącu gry. Billy Garrett opuszcza Suzuki Arkę Gdynia niespełna po miesiącu gry.

Suzuki Arka Gdynia przegrała u siebie z Zastalem Enea BC Zielona Góra 78:90 (25:20, 17:21, 17:21, 19:28) w 10. kolejce Energa Basket Ligi. Koszykarze prowadzili od pierwszej kwarty, ale nie utrzymali tempa. Stracili przewagę pod koniec trzeciej partii i już nie potrafili go odzyskać. To czwarta porażka żółto-niebieskich z rzędu. Po niej klub opuścił Billy Garrett, który na miesięcznym kontrakcie miał zastąpić Jamesa Florence'a.

Aktualizacja, 2.12.2022r., godz. 9:46

Suzuki Arka Gdynia nie będzie kontynuowała współpracy Billym Garrettem. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Amerykanin ma trafić do Legii Warszawa, poinformował super-basket.pl.

Przypomnijmy, że obrońca trafił do żółto-niebieskich po derbach Trójmiasta, gdy kontuzji pachwiny nabawił się James Florence. Billy miał zastąpić lidera gdyńskiej ekipy, dlatego w pierwszej wersji zdecydowano się na podpisanie miesięcznej umowy. Ta wygasa 11 grudnia, ale już wiemy, że umowa nie zostanie wypełniona. Według portalu SportoweFakty.pl klub z Gdyni ma jeszcze na tym zarobić, gdyż Legia skorzystała z opcji buy-outu.

Trzeba przyznać, że Garrett w Suzuki Arce grał poniżej oczekiwań. W 3 spotkaniach notował średnio 13,7 punktu, 2,7 zbiórki i 1,3 asysty.

Trefl Sopot - Ironi Ness Ziona 92:100. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

SUZUKI ARKA: Wołoszyn 16 (3x3), Garrett 12 (2x3), Musić 11 (1x3, 6 as.), Wade 6 (5 zb.), Bogucki 6 oraz Wilczek 12 (3x3), Harris 11 (2x3), Hrycaniuk 4, Sewioł

Zastal: Hadzibegović 16 (10 zb.), Żołnierewicz 14, Kutlesic 12, Kowalczyk 8, Zecevic 4 oraz S. Wójcik 15 (8 zb.), Alford 15, Brewton, J. Wójcik 4, Trubacz 2

Jeszcze przed meczem Suzuki Arka Gdynia poinformowała o zakończeniu współpracy z Mariuszem Konopatzkim. Obrońca rozegrał w sumie 4 spotkania w tym sezonie, spędzając łącznie 11 minut na parkiecie.

Natomiast spotkanie z Zastalem Enea BC Zielona Góra od samego początku układało się dość wyrównane. Jednak po pierwszej wymianie ciosów to miejscowa drużyna objęła delikatne prowadzenie. Przeciwnik przez cały czas utrzymywał kontakt i dopiero 2 celne rzuty Adama Hrycaniuka w ciągu ostatnich sekund pozwoliły gospodarzom na odskoczenie na 5 punktów.

Wielki dzień dla trójmiejskiej koszykówki. Przeczytaj zapowiedź

W drugiej kwarcie ta kontrola była już bardziej widoczna. Żółto-niebiescy wykorzystywali swoje okazje i zdołali nawet odbić się na 9 "oczek", ale za szybko się rozluźnili. W efekcie rywale szybko odpowiedzieli 8-punktową serią. I przy takiej też różnicy obie drużyny zeszły do szatni.

Po zmianie stron odważniej ruszyli gdynianie, ale Zastal dotrzymywał im kroku. Pod koniec trzeciej kwarty zaatakował i w 27. minucie objął przewagę. I już jej nie oddał. Zielonogórzanie poszli za ciosem i pozbawili miejscowych złudzeń.

Goście wygrali, ponieważ w drugiej połowie zdecydowanie podkręcili tempo. Tego nie zdołali zrobić żółto-niebiescy, którzy w obu połowach zagrali z 50-proc. skutecznością. Ostatecznie trafili 28 z 56 rzutów z gry, z czego 11 to "trójki" (44 proc.). Rywale oddali ich więcej, bo 65, ale "tylko" 29 wpadło do kosza, w tym 10 za "3".

Stal Ostrów Wielkopolski - Suzuki Arka Gdynia 102:73. Przeczytaj relację

Ponadto trzeba przyznać, że Arka przegrała walkę pod koszami, bo zebrała o 6 piłek mniej (37 do 31). Jednak najbardziej w oczy rzucały się straty. Gospodarze zanotowali ich w sumie 19.

Wyniki 10 kolejki

• TREFL SOPOT - Rawlplug Sokół Łańcut 83:68 (28:19, 24:20, 13:16, 18:13)
  • SUZUKI ARKA GDYNIA - Enea Zastal BC Zielona Góra 78:90 (25:20, 17:21, 17:21, 19:28)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Twarde Pierniki Toruń 94:58 (30:19, 23:15, 28:18, 13:6)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 61:86 (21:28, 13:16, 16:23, 11:19)
  • Anwil Włocławek - Polski Cukier Start Lublin 86:63 (22:19, 15:15, 28:19, 21:10)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 76:79 (23:20, 21:17, 16:21, 16:21)
  • PGE Spójnia Stargard - BM Stal Ostrów Wielkopolski 89:91 (22:14, 26:18, 16:26, 25:33)
  • Tauron GTK Gliwice - Śląsk Wrocław 71:91 (19:22, 21:25, 13:21, 18:23)