Tauron GTK Gliwice - Suzuki Arka Gdynia 70:81. Czwarta wygrana z rzędu

mip.
30 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Suzuki Arki Gdynia mają powody do radości. Wygrali bowiem czwarty mecz z rzędu. Koszykarze Suzuki Arki Gdynia mają powody do radości. Wygrali bowiem czwarty mecz z rzędu.

Suzuki Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Tauron GTK Gliwice 81:70 (17:15, 22:18, 25:16, 17:21) w meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi. 23 punkty dla żółto-niebieskich zdobył James Florence. Dla podopiecznych Krzysztofa Szubargi była to już czwarta wygrana z rzędu.

Sprawdź, jak w 6. kolejce zagrali koszykare Trefla Sopot. Wystaw oceny

GTK: Murphy 15 pkt (6 zb.), Szlachetka 12 (4x3) Ferguson 9 (3x3), Franklin 8 (2x3, 5 as.), Put 7 (1x3) oraz Rowland 9 (1x3), Skifić 5, Ryżek 5 (1x3), Busz

SUZUKI ARKA: Florence 23 (6x3), Wade 15 (8 zb.), Musić 13, Bogucki 7 (6 zb.), Wołoszyn 2 oraz Hrycaniuk 9, Wilczek 8 (1x3), Harris 2, Marchewka 2, Sewioł, Konopatzki, Samsonowicz

Koszykarze Suzuki Arki Gdynia koniecznie mecz chcieli rozpocząć od celnej "trójki" jednak aż trzy takie próby nie przyniosły powodzenia. Dopiero za czwartym razem trafił James Florence, a że wcześniej lay up wykorzystał Adrian Bogucki to gdynianie prowadzili 5:4. Mecz mógł się podobać, bo wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, a prowadzenie Arce po pierwszej kwarcie dał Dominik Wilczek, rzucając zza łuku (15:17).

Gliwiczanie w drugiej partii pudłowali na potęgę, co skutkowało tym, że przewaga żółto-niebieskich urosła do 10 punktów. Przed przerwą podopiecznym Krzysztofa Szubargi zabrakło jednak koncentracji, a przez to GTK nieco odrobiło straty. Po pierwszej połowie Suzuki Arka prowadziła 39:33.

Astoria Bydgoszcz - Suzuki Arka Gdynia 88:102. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Na początku trzeciej kwarty oba zespoły poszły na wymianę ciosów. Zwiastowało to naprawdę interesującą drugą połowę, jednak później rozpoczął się festiwal zmarnowanych szans. Szybciej otrząsnęli się przyjezdni, a po serii 9:0 ich zaliczka urosła do rekordowych 16 punktów.

W czwartej kwarcie gra przyjezdnych nieco siadła, a to wykorzystali gospodarze, którzy za sprawą serii 9:2 odrobili znaczną część strat i wrócili do meczu. Suzuki Arka przebudziła się jednak w dobrym momencie i zaczęła punktować spod kosza.

Suzuki Arka Gdynia i Trefl Sopot ukarane finansowo. Przeczytaj dlaczego?

Ostatecznie gdynianie wygrali w Gliwicach 81:70, co było ich czwartym zwycięstwem z rzędu. Podopieczni Krzysztofa Szubargi po porażce na inauguracje w Słupsku, nie zaznali goryczy porażki. Liderem po raz kolejny był Florence, który rzucił 23 punkty.

Lepsi w rzutach dystansowych byli jednak gospodarze (12 do 7), ale rzucali oni znacznie częściej. Suzuki Arka Gdynia wyraźnie górowała za to w skuteczności rzutów z gry (37 do 49 proc.) oraz w rzutach osobistych (6 do 14). Wyrównana gra była za to na tablicach (38 do 39).

16 Rawlplug Sokół Łańcut 6 0 6 404:482 6
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-30

Wyniki 6 kolejki

• TREFL SOPOT - PGE Spójnia Stargard 91:79 (26:24, 14:19, 25:7, 26:29)
  • Tauron GTK Gliwice - SUZUKI ARKA GDYNIA 70:81 (15:17, 18:22, 16:25, 21:17)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Polski Cukier Start Lublin 96:67 (26:16, 22:13, 25:22, 23:16)
  • BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 103:80 (17:21, 29:19, 27:10, 30:30)
  • Śląsk Wrocław - Twarde Pierniki Toruń 79:74 (26:13, 15:22, 24:17, 14:22)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 99:91 (23:26, 21:26, 30:17, 25:22)
  • Rawlplug Sokół Łańcut - MKS Dąbrowa Górnicza 60:68 (11:11, 18:18, 17:17, 14:22)
  • Legia Warszawa - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 70:63 (15:12, 12:18, 27:19, 16:14)