To nie był spacerek

16 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Milan Gurović był w środę najskuteczniejszym koszykarzem meczu Prokom Trefl - AZS. Milan Gurović był w środę najskuteczniejszym koszykarzem meczu Prokom Trefl - AZS.
Sporo wysiłku w wygranie pierwszego meczu ćwierćfinałowego play off musieli włożyć koszykarze Prokomu Trefl. Sopocianie pokonali we własnej hali AZS Koszalin 82:74 (27:24, 18:17, 24:19, 13:14). W czwartej o godzinie 18.00 w hali przy ul. Goyki odbędzie się drugie spotkanie. Do półfinałów awansuje zespół, który wygra trzykrotnie.

PROKOM: Gurović 22 (3x3), Slanina 18 (1), Dylewicz 12, Stanojević 12, Shakur 6 (1) oraz Roszyk 5 (1), Kisner 3 (1), Masiulis 2, Serapinas 2.

AZS: Nordgaard 15 (2), Thompson 15 (2), Reese 15 (2), Goss 8 (2), Bacik 7 oraz Burns 8 (1), Korszuk 2, Arabas 2, Łuszczewski 2.

Gospodarze rozpoczęli tak jak niedawno w decydujących meczach o Puchar Polski. Rywala zdominowali już na początku gry. Jednak tym razem prowadzenie sopocian 11:4 nie okazało się końcem akademików. Zamiast spuścić głowy, koszalinianie ruszyli do kontrataku. Dobrze nam znany Jeff Nordgaard przy wsparciu D.J. Thompsona dał AZS nawet przewagę na 19:18. Inauguracyjną kwartę udało się wygrać w dużej mierze dzięki Filipowi Dylewiczowi, który zdominował "deskę". Było to bardzo cenne, gdyż nie zagrał osłabiony chorobą środkowy, Pape Sow.

W drugiej kwarcie przyjezdni jeszcze raz spróbowali przejąć inicjatywę. Udało im się, ale tylko na chwilę. Po akcji 2+1 George'a Reese'a wynik był korzystny dla AZS 35:34. Na przerwę jednak to Prokom Trefl zszedł z przewagą czterech punktów (45:41), gdyż klasę pokazał kapitan miejscowych, Milan Gurović.

Po zmianie stron gospodarze ciężar w ataku przerzucili na Jovo Stanojevicia, a że center się nie mylił prowadzenie urosło do 55:45. Ale nawet wtedy rywal, który w sezonie zasadniczym zajął zaledwie siódme miejsce, nie dał za wygraną. W 27. minucie był remis 60:60. To końca kwarty punktował już tylko faworyt. Nerwów na wodzy nie potrafił zaś utrzymać Nordagaard. Gdy sędziowie odgwizdali mu czwarty faul, Amerykanin z polskim paszportem zaczął się z nimi kłócić, ale "zarobił" tylko przewinienie techniczne, które było równoznaczne z końcem jego gry oraz piłką dla gospodarzy.

Z nieuchronną przegraną nie mogli pogodzić się kibice gości. W czwartej kwarcie mecz trzeba było przerwać, bo z ich sektora na parkiet poleciała butelka. Ostatni zryw koszalińskich koszykarzy pozwolił się zaś im zbliżyć na 74:78...

Pozostałe wyniki pierwszych meczów play off: ASCO Śląsk Wrocław - Atlas Stal Ostrów 80:85 po dogrywce (16:19, 16:12, 22:17, 21:17, 5:10), Anwil Włocławek - Polpak Świecie 75:74 (22:15, 27:22, 8:13, 18:24), PGE Turów Zgorzelec - SKK Kotwica Kołobrzeg 79:73 (15:12, 19:18, 16:11, 29:32).

Opinie (11) 1 zablokowana

• Kibice AZS

proponuję jutro sprawdzic stan trzeźwości tych pajaców z Koszalina!!!!
    Butelka rzucona na boisko to wiocha nie mniejsza niż Koszalin!!!!!!!!!!!!!!!Wyjazd do swojej obory wieśniaki!!!!!!

• 0 0

• Prokom to dno...

w tym cyrku zostało dwóch wartościowych graczy, Donat i Gurowić ale to za mało na Turów i juz w następnym roku nie będe się musiał wstydzić za mecze Prokomu w Eurolidze....

• 0 0

• Szkoda że nie ma jak obejrzeć jakiegoś nagrania z meczu.

• 0 0

• ello ello

spokojnie ktoś zapomniał o Dylu- aż miło patrzeć jak sięrozwija z meczu na mecz co do wiochmenów z Koszalina - wstyd te teksty typu Kosowo i ta butelka- obciach na całego już im blisko do rumuni z włocławka

• 0 0

• hohoho jakie wielkie oburzenie państwa spod znaku procesora i układanki :) zamiast krytykowac innych sami zróbcie coś z dopingiem w swoim domku. Bo jak do tej pory jest żenada p... w żółto-czarnych koszuleczkach :)))

• 0 0

• Antysrokom

Kolego, sam fakt, ze podpisales sie antysrokom nie najlepiej swiadczy o Tobie - pewnie jestes jednym z tych pjjaczko, kiboli ktorzy najchetniej zrobilibt zadyme - pomyliles dyscypline - proponuje udac sie na jakis stadion pilkarski - albo przeniesc do Wloclawka - tam bedziesz poziomem odpowiadal wiekszosci kibicow.

• 0 0

• Po pierwsze naszczęście niejesteśmy kolegami :)) po drugie nigdzie nie napisałem ze macie robic zadymy... Ale po ludzich którzy chodzą na spotkania, ileś tam razy mistrza polski, można oczekiwac jakiegoś dopingu a nie siedzenia jak w teatrze i napierd... 3/4 meczu Let's go prokom let's go.... ogolnie macie doping do dupy i niestety musisz się z tym zgodzic :))))) pozdrawiam

A jeśli chodzi o Włocławek to możecie się od nich wiele uczyc pikniki LOL

• 0 0

• antysrokom

Czy pomyslales chociaz przez chwile, ze nie kazdy przychodzi na mecz dopingowac? Czesc ludzi to koneserzy koszykowki, ktorzy emocjonuja sie koszykowka jako dyscyplina a nie wystepami poszczegolnej druzyny (ktora jest "ich" tylko z racji tego, ze pewnie mieszkaja w okolicy). Jezeli chodzi o doping, to pisz na forum klubu kibica. Jak ktos chce dopingowac to niech dopinguje od tych, ktorzy nie po to przychodza sie odczep.

ps, jak ogladasz mecze w tv to tez krzyczysz, klaszczesz, bijesz w beben?

• 0 0

• panowie:)

Witam ja jako ochroniarz musze stwierdzic ze za mały jest sektor dla przyjeznych i nie można było przewidzieć że ta butelka poleci a wedle przepisów ma impreze masową można wnosic butelki plastykowe.Zgadzam się że to brak wychowania i jedzie wiochą a dlaczego nie pociągnieto tego typa do odpowiedzialności za przerwanie meczu? To pytanie zadaje władzom klubu.Ochrona go miała czemu nie chcieli władze klubu złożyć zawiadomienia o przestępstwie tyle tam było policji.pozdrawiam.