• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trefl Gdańsk. Igor Juricić: Nie widziałem siebie w dalszym projekcie, a klub mnie

Damian Konwent
25 kwietnia 2024, godz. 18:30 
Opinie (16)
aktualizacja: godz. 15:10 (26 kwietnia 2024)

Trefl Gdańsk

Igor Juricić pożegnał się z Treflem Gdańsk. Jego miejsce zajmie Mariusz Sordyl. Igor Juricić pożegnał się z Treflem Gdańsk. Jego miejsce zajmie Mariusz Sordyl.

- Myślałem, że w kolejnych sezonach będziemy mogli powalczyć o coś więcej, może o medale, mistrza lub w europejskich pucharach. To się nie udało i żałuję, że ta drużyna się rozpadła. Nie widziałem siebie w dalszym projekcie, a klub nie widział mnie. Nie mam żadnego żalu. Jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy i mam nadzieję, że klub również. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim kibicom - mówi nam Igor Juricić, który opuszcza Trefl Gdańsk po dwóch latach. W czwartek odbył się tradycyjny mecz siatkarzy z kibicami, który był ostatnim akcentem sezonu 2023/24. Pod wywiadem zobaczycie zdjęcia z tego wydarzenia. Klub także potwierdził przedłużenie kontraktów z Jakubem Czerwińskim i Januszem Gałązką, o czym informowaliśmy wcześniej.Trefl Gdańsk zakończył sezon na 6. miejscu. Przeczytaj relację z ostatniego meczu w sezonie 2023/24 Trefl Gdańsk zakończył sezon na 6. miejscu. Przeczytaj relację z ostatniego meczu w sezonie 2023/24

Damian Konwent: Jak podsumuje pan ostatnie dwa lata w Treflu Gdańsk?

Igor Juricić: Jestem zadowolony. Na początku pierwszego sezonu nie wiedzieliśmy, w którą stronę to pójdzie. Wiedzieliśmy, że jest kilka drużyn, które będą walczyć o mistrzostwo Polski, a my, dzięki dobrej atmosferze i solidnej pracy, będziemy mogli osiągnąć fajny wynik. Nie zastanawialiśmy się nad tym, które miejsce zajmiemy. Skupialiśmy się na każdym treningu i każdym kolejnym meczu. Nie mieliśmy wielu siatkarzy z doświadczeniem w PlusLidze, ale byliśmy bardzo odważni. Na finiszu graliśmy o wejście do europejskich pucharów, ale nie udało się. Drużyna zrobiła progres, była razem i zatrzymaliśmy większość zawodników, bo z pierwszoplanowych postaci odeszli tylko: Barłomiej Bołądź i Luke Perry. Kolejny sezon zaczynaliśmy osłabieni, ale już na początku sezonu wiedziałem, że układ sił będzie inny. Przykro mi, że na finiszu drugiego sezonu nie mogliśmy korzystać ze wszystkich zawodników, bo kontuzjowani byli: Aliaksei Nasevich, Jordan Zaleszczyk, Kamil Droszyński. Żałuję, bo w play-offach mielibyśmy więcej możliwości.

Co ważne i z czego się cieszę to fakt, że w ciągu tych dwóch lat nie mieliśmy kryzysów. Stabilizowaliśmy pewność siebie i patrzyliśmy nie tylko na wynik, ale i pracę. W mało której drużynie tak jest, że musisz ogrywać młodych zawodników, by robili progres i jednocześnie walczyć o sukces. To są dwie różne i trudne sprawy. Nie pamiętam kiedy ostatnio w PlusLidze była taka drużyna.Kontuzje generalnie były waszą zmorą w ostatnim sezonie. Czy Trefl walczyłby o wyższe cele niż piąte miejsce, gdyby nie urazy? Tak naprawdę było kilka meczów, gdy cała kadra była zdrowa.

Kontuzje nam nie pomogły. Już nie chodzi tylko o mecze, ale przede wszystkim o treningi. To zawsze była nasza silna strona. Gdy wszyscy mogli trenować, to była duża konkurencja i to była przyjemność. Nigdy nie mówiliśmy o problemach, nie jestem człowiekiem, który szuka alibi, ale na końcu mogę powiedzieć, że z pełnym składem moglibyśmy sprawić więcej problemów naszym rywalom.

Kontuzje zmorą siatkarzy Trefla Gdańsk w tym sezonie Kontuzje zmorą siatkarzy Trefla Gdańsk w tym sezonie

Wspomniał pan również o progresie zawodników. To jest rzecz, która sprawia trenerowi najwięcej satysfakcji?

Oczywiście. Sport to nie tylko wygrywanie i przegrywanie. Wiedziałem, że to będzie bardzo ciekawy projekt. Zawsze lubiłem pracować z młodymi ludźmi. Myślę, że wszyscy byliśmy bardzo odważni. Teraz, gdy mogę podsumować te dwa sezony, to bardzo się cieszę, że wykonaliśmy dobrą pracę. Ci chłopcy przebyli długą drogę i mają bardzo solidną bazę, aby w przyszłości być jeszcze lepszymi.

Pańska drużyna dwukrotnie zajmowała szóste miejsce w PlusLidze, choć przed startem rozgrywek nie wszyscy zakładali taki scenariusz. Pan również jest zdania, że udało się osiągnąć wynik ponad stan?

Mogliśmy zrobić więcej albo mniej. Od samego początku mówiłem, że zależy mi na zaprezentowaniu pozytywnej siatkówki, która będzie się podobać kibicom. Nie jestem zaskoczony pracą, którą wykonaliśmy, ale wierzę, że mogło być lepiej.

Zawodnik

Igor Juricić

Igor Juricić

ur.
1974
ocena z sezonu
4.02 (627 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Pański kontrakt nie został przedłużony. To była pańska decyzja czy klubu?

Myślę, że obu stron. Na początku była mowa o dwuletnim cyklu i on się zakończył. Cieszę się, że mogłem pracować z tą drużyną i uczestniczyć w tym projekcie. Moim marzeniem zawsze była wieloletnia praca w jednym klubie. Myślałem, że w kolejnych sezonach będziemy mogli powalczyć o coś więcej, może o medale, mistrza lub w europejskich pucharach. To się nie udało i żałuję, że ta drużyna się rozpadła. Nie widziałem siebie w dalszym projekcie, a klub nie widział mnie.

Rozstaliście się w zgodzie?

Nie mam żadnego żalu. Jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy i mam nadzieję, że klub również. Treflowi życzę powodzenia w kolejnych sezonach.

Trefl Gdańsk - kadra na sezon 2024/25:przyjmujący: Jakub Czerwiński, Piotr Orczyk, Rafał Sobański
atakujący: Jakub Jarosz, Aliaksei Nasevich
libero: Voitto Koykka, Fabian Majcherski
środkowi bloku: Moustapha M'Baye, Bartłomiej Mordyl, Paweł Pietraszko, Janusz Gałązka

rozrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński
Trener: Mariusz Sordyl

Odejdą z Trefla Gdańsk po sezonie 2023/24:
Igor Juricić (trener), Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki (nowy klub - obaj Bogdanka LUK Lublin), Karol Urbanowicz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Patryk Niemiec (Asseco Resovia), Jordan Zaleszczyk (Jastrzębski Węgiel), Jan Franchi Martinez, Dawid Pruszkowski (obaj koniec kontraktu)


Wielu siatkarzy już kilka miesięcy temu podjęło decyzję o swojej przyszłości i zmianie klubu. To nie jest pierwszy taki sezon. Czy uważa pan, że to dobre dla siatkówki?

To nie jest dobre, ale muszę uszanować decyzje zawodników. Jeśli masz ofertę z lepszego klubu, w którym dostaniesz większe pieniądze, to nie mogę nic zrobić. Mogę tylko starać się, żeby do końca walczyć o to, co jest dla nas ważne.

Przed panem kolejne wyzwania, czyli reprezentacja Chorwacji. Czy mógłby odsłonić pan kulisy i opowiedzieć, jak doszło do tej współpracy?

Te rozmowy trwały od dwóch-trzech lat. Chorwacka siatkówka jest po reformie i wiem, że ta reprezentacja ma potencjał. Chciałem spróbować i zobaczyć, czy mogę zrobić coś więcej. Spróbujemy dostać się do Ligi Narodów, a następnie przystąpimy do kwalifikacji do mistrzostw Europy. Jednocześnie czekam na kolejną możliwość pracy w klubie. Chciałbym jeszcze kiedyś wrócić do Polski.

Playoff

Ćwierćfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 0 1
Asseco Resovia 3 3
TREFL GDAŃSK 2 1
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
PSG Stal Nysa 0 2
Projekt Warszawa 3 0*
Bogdanka LUK Lublin 1 3

Półfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Asseco Resovia 2 2
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
Projekt Warszawa 0 1

Finał

Jastrzębski Węgiel 3 1 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0 3


Miał pan takie propozycje w ostatnim czasie?

Miałem. Najkonkretniejsza była z Asseco Resovii. Klub był zainteresowany, ale ostatecznie postawił na Tuomasa Sammlvuo. Z Tuomasem się znamy, graliśmy razem z Francji i uważam, że jego wybór to bardzo dobra decyzja klubu. Ja natomiast jestem bardzo szczęśliwy, że ktoś docenił moją pracę. Idea była taka, żeby zostać w Polsce, ale to się nie udało. Mam za sobą dwa piękne lata, bo niewiele ludzi w nas wierzyło. Nie wygraliśmy medalu, to był trudny projekt, który osiągnął dobry wynik. Chcę podziękować tej drużynie za wszystko.

Nie ma pan okazji uczestniczyć w pożegnalnym meczu z kibicami, ale czy jest coś, co na koniec chciałby pan im przekazać?

To był świetnie spędzony czas. Bardzo wiele się nauczyłem, jestem lepszym człowiekiem i trenerem. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim kibicom za ostatnie dwa lata. Zawsze nas motywowaliście, a my chcieliśmy grać dla was. Zawsze z wielką radością przychodziłem do pracy i będę bardzo tęsknił za Ergo Areną.

 • Tak wyglądał ostatni akcent sezonu 2023/24. Siatkarze Trefla Gdańsk rozegrali mecz z kibicami.
 • Tak wyglądał ostatni akcent sezonu 2023/24. Siatkarze Trefla Gdańsk rozegrali mecz z kibicami.
 • Tak wyglądał ostatni akcent sezonu 2023/24. Siatkarze Trefla Gdańsk rozegrali mecz z kibicami.


Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Aluron CMC Warta Zawiercie
3 Projekt Warszawa
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Bogdanka LUK Lublin
6 Trefl Gdańsk
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 PGE GiEK Skra Bełchatów
10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11 Ślepsk Malow Suwałki
12 Barkom Każany Lwów
13 GKS Katowice
14 KGHM Cuprum Lubin
15 Exact Systems Hemarpol Częstochowa
16 Enea Czarni Radom
Tabela wprowadzona: 2024-04-28
 • Finał (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3, 3:1 oraz 0:3
 • Mecz o 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym)):
 • Asseco Resovia - Projekt Warszawa 0:3 oraz 0:3
 • O miejsca 5-8, przegrani w ćwierćfinałach play-off, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 5. miejsce
 • Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 3:1 oraz 3:0
 • o 7. miejsce
 • Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 1:3 złoty set 13:15 oraz 3:1
 • o miejsca 9-13, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 9. miejsce
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 oraz 3:2
 • o 11. miejsce
 • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:1 oraz 3:0
 • o 13. miejsce
 • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 1:3 złoty set 17:15 oraz 3:0
 • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
 • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom

Kluby sportowe

Opinie (16) 2 zablokowane

 • I tak się zakończyła dobra siatkówka w Gdańsku. Teraz gramy o utrzymanie

  • 35 6

 • Niech emeryci już pracują nad kondycją bo zjadą do I ligi szybciej niż myślą. Chyba jeden z emerytów już w Gdańsku tego dokonał.

  • 11 6

 • Niestety szkoda Juricica (2)

  I fajnych siatkarzy, prezes poszedł na zakupy wzorem Zduna, skład starszy, trener zagadka

  • 37 4

  • A mnie to rybka (1)

   Peowski klub, to może spadać nawet do 2 ligi

   • 1 23

   • proponuje założyć i prowadzić pisowski klub...życzę powodzenia

    • 11 1

 • Bardzo szkoda

  • 14 3

 • W ostatnich meczach pokazał, że nie potrafi. (2)

  Dodatkowo to, co zrobił do kibiców Resovii na Podpromiu, to również o czymś świadczy. Ciężki typ człowieka, a teraz jojczy, że biedny i skrzywdzony.

  • 4 21

  • Przestań bredzić

   Już na początku sezonu było wiadomo, że 6 miejsce to jest szczyt możliwości tego peowskiego klubu. Ja nawet u buka przed sezonem postawiłem 100 zł, że ten śmieszny klub zakończy sezon w ogonie Play off i dzisiaj odebrałem 3 razy więcej

   • 2 15

  • Znalazł się typ lekki...

   A gdzie trener jojczy wg ciebie? Co ty w ogóle o nim wiesz, że takie brednie wypisujesz. Porządny gość, a musi odejść, bo się nie zgadza - i to słusznie - z polityką prezesa, który patrzy tylko na swój interes i o to, żeby po prostu być prezesem? Czasami się zastanów zanim się odezwiesz. Osobiście mam nadzieję, że prezes będzie żałował zwolnienia akurat tego trenera.

   • 2 0

 • Nie dziwi, że odchodzi (1)

  Kiedy zobaczył przyszły skład nie mógł się podpisać pod takim projektem. Jego drużyna się rozpadła a w zamian miał otrzymać stare odrzuty z Katowic., Częstochowy i Lubina. Dodatkowo atmosferę w szatni robić miał Jack Galązka

  • 29 4

  • Końcowy akt dramatu

   • 0 0

 • Trener chce się rozwijać

  a tutaj dostał perspektywę ostrej walki o byt w plus lidze, ze składem co najmniej nie rokującym na rozwój tylko regres. Praktycznie pierwsza szóstka przestaje grać w Gdańsku. Sawicki, Sasak, Urbanowicz, Niemiec i obiecujący Zaleszczyk, którego trener wykreował. Nie ma się co dziwić, że on się pod takim projektem nie podpisuje. Sordyl nie wie w co się pakuje albo na siłę chce wrócić do plus ligi. Tak to widzę jako kibic

  • 27 3

 • Zamiast budować to Pan prezes postanowił zburzyć .Były pożądne fundamenty na dobrą drużynę,młodość i jeszcze raz młodość panie prezesie to jest przyszłości a nie zgraja starych dziadków.Ja osobiście dam sobie spokój z tą drużyną.

  • 16 0

 • Też bym nie chciał kontynuować projektu

  W którym perspektywicznych graczy wymieniono na emerytów i weteranów dołu tabeli. Taki trener jak Juricic ma apetyt na coś więcej

  • 6 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Renata Koczyńska 34 64 67.6%
2 Radosław Dymkowski 35 63 71.4%
3 Ada Bert 35 63 68.6%
4 Katarzyna Ziembicka 35 63 68.6%
5 Wojteks 23 35 63 65.7%

Ostatnie wyniki Trefla

Bogdanka LUK Lublin
64% TREFL Gdańsk
36% Bogdanka LUK Lublin
Bogdanka LUK Lublin
18 kwietnia 2024, godz. 20:30
72% Bogdanka LUK Lublin
28% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane