Twarde Pierniki Toruń - Suzuki Arka Gdynia 79:98. Koncertowa trzecia kwarta

mip.
2 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

James Florence w Toruniu rzucił 26 punktów i zaliczył 9 asyst. James Florence w Toruniu rzucił 26 punktów i zaliczył 9 asyst.

Suzuki Arka Gdynia wygrała na wyjeździe z Twardymi Piernikami Toruń 98:79 (20:23, 24:19, 32:15, 22:22) w meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi. Podopieczni Krzysztofa Szubargi rozegrali znakomitą trzecią kwartę, w której uciekli z wynikiem i pewnie utrzymali prowadzenie do końca. Liderem zespołu był James Florence, zdobywca 26 punktów i 9 asyst. Dla żółto-niebieskich było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Toruń: Diduszko 10 pkt (2x3), Brunk 9 (10 zb.), Cel 8 (8 zb.), Burns 8, Bunk 5 (1x3) oraz Gordon 14 (2x3), Kenić 14 (1x3), Tomaszewski 11 (1x3), Janczak

SUZUKI ARKA: Florence 26 (6x3, 9 as.), Bogucki 19, Musić 15 (1x3), Wade 8 (14 zb.), Wołoszyn 3 (1x3) oraz Wilczek 15 (3x3), Harris 6, Hrycaniuk 4, Samsonowicz 2, Marchewka, Sewioł,

Podopieczni Krzysztofa Szubargi w niedzielę udali się do Torunia na drugie wyjazdowe spotkanie w tym sezonie EBL. Pierwsza kwarta rozpoczęła się od czterech z rzędu niecelnych rzutów "zza łuku" w wykonaniu gdynian. Pomimo tej nieskuteczności, wynik oscylował wokół remisu. Twarde Pierniki dzięki serii 10:3 odskoczyły jednak na 21:14.

Przeczytaj, co przed meczem w Toruniu mówił Adam Hrycaniuk?

Przebudził się jednak James Florence, który miał być liderem Suzuki Arki i dzięki jego dwóm "trójkom" udało się doprowadzić do remisu po 23. Żółto-niebiescy poszli za ciosem i w połowie drugiej kwarty objęli prowadzenie 33:30. Wtedy o czas poprosił Milos Mitrović, który jeszcze w poprzednim sezonie prowadził gdyński zespół.

Ostatecznie do przerwy Suzuki Arka prowadziła 44:42 po "trójce" Bartłomieja Wołoszyna. Prawdziwy popis gdynianie dali jednak w trzeciej kwarcie, kiedy wychodziło im niemal wszystko. Seria 15:0 sprawiła, że odskoczyli na 59:44, a kolejne trzy rzuty "zza łuku" powiększyły zaliczkę do 22 "oczek". Ostatecznie po 30 minutach gdynianie prowadzili 76:57.

Przeczytaj relację z pierwszego meczu Suzuki Arki Gdynia w Słupsku

Gospodarze byli bezradni wobec tak grającej Arki i przed czwartą kwartą niemal pewne było, że żółto-niebiescy odniosą pierwsze zwycięstwo, zwłaszcza z tak grającym Florencem, który na swoim koncie miał 23 punkty i 9 asyst.

Arka grała mądrze i kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Czwarta kwarta zakończyła się remisem po 22, a to oznaczało, że w całym spotkaniu gdynianie triumfowali 98:79 i zapisali na swym koncie premierowe zwycięstwo.

W całym spotkaniu przyjezdni rzucali skuteczniej (49 do 43 proc.), rzucili więcej "trójek" (12 do 7) i mieli mniej strat (9 do 12). Torunianie wygrali za to walkę na tablicach (39 do 37).

Wyniki 2 kolejki

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 87:73 (24:13, 21:19, 16:25, 26:16)
  • Twarde Pierniki Toruń - SUZUKI ARKA GDYNIA 79:98 (23:20, 19:24, 15:32, 22:22)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 63:76 (11:16, 19:19, 17:21, 16:20)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 73:72 (17:13, 15:31, 23:11, 18:17)
  • Rawlplug Sokół Łańcut - Anwil Włocławek 67:85 (8:24, 13:25, 15:11, 31:25)
  • Tauron GTK Gliwice - Polski Cukier Start Lublin 63:49 (13:14, 17:16, 21:11, 12:8)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - BM Stal Ostrów Wielkopolski 66:90 (23:19, 11:24, 14:23, 18:24)
  • King Szczecin - Enea Zastal BC Zielona Góra 69:64 (13:18, 27:12, 17:16, 12:18)