• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Tymińska i Jeschke wyrównały rekordy życiowe

ras., jag.
20 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Lekkoatletyczny 7 medali trójmiejskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski. Wyrównany rekord
Anna Rogowska (z lewej) zrezygnowała z halowych mistrzostw Świata w Stambule. O medale powalczy w Turcji Karolina Tymińska (z prawej). Obie sopocianki zobaczymy za tydzień w Spale podczas mistrzostw Polski. Anna Rogowska (z lewej) zrezygnowała z halowych mistrzostw Świata w Stambule. O medale powalczy w Turcji Karolina Tymińska (z prawej). Obie sopocianki zobaczymy za tydzień w Spale podczas mistrzostw Polski.

Anna Rogowska zrezygnowała ze startu w tegorocznych mistrzostwach świata, choć wynik - 4.70, który uzyskała w Birmingham, stawiałby ją w gronie kandydatek do podium. Natomiast z wyjazdu do Stambułu nie rezygnują inne lekkoatletyki SKLA Sopot. Karolina Tymińska wygrała dwie konkurencję, a Marta Jeschke wyrównała rekord życiowy w sprincie podczas zawodów w Spale

.

Rogowska, która tegoroczny sezon halowy rozpoczęła od trzeciego miejsca i wysokości 4,60 metra w bydgoskim Pedro's Cup (czytaj więcej), a następnie z wynikiem 4,50 zajęła czwarte miejsce w Doniecku (czytaj więcej), w Birmingham uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie.

Mistrzyni świata w skoku o tyczce z 2009 roku zawody rozpoczęła od poprzeczki zawieszonej na 4.52 metra, którą pokonała także w drugiej próbie. Następnie za pierwszym podejściem przeszła wysokość 4,62, a  za drugim 4.70. Potem sopocianka atakowała 4.78, ale tego dnia było to dla niej za wysoko.

Tym samym Ania została sklasyfikowana na drugim miejscu w konkursie. Wygrała Holy Bleasdale (W.Brytania). Faworytka gospodarzy skoczyła również 4.70, ale uczyniła to w pierwszej próbie.

Dobre przygotowanie do sezonu potwierdziła druga podopieczna Jacka Torlińskiego. Co prawda Agnieszka Kolasa nie dokonała czwartej korekty w rekordzie życiowym, który w tym roku przesunęła z 4.05 na 4.30, ale wynik 4.26 z  Birmingham dowodzi, że 20-latka ustabilizowała formę na tym poziomie.

Inne czołowe lekkoatletki SKLA do międzynarodowych startów przygotowały się w Spale. Podczas zawodów kontrolnych dobrą formę zasygnalizowała Karolina Tymińska. Czwarta wieloboistka letnich mistrzostw świata wygrała konkurs skoku w dal z wynikiem równym rekordowi życiowemu w hali (6.54 sprzed czterech lat) oraz była najlepsza w kuli. Rezultat 15.09 jest zaledwie o 2 centymetry słabszy od życiowego pchnięcia sprzed czterech lat w Gandawie (15.11).

Te osiągnięcia wróżą, że w drugi weekend marca Tymińską będzie stać, aby zmierzyć się z rekordem życiowym w pięcioboju (47690, który również ma cztery lata. Przypomnijmy, że Karolina na halowe mistrzostwa świata została zaproszona imiennie i będzie jedną z ośmiu startujących w tej konkurencji.

Natomiast o prawo startu w Stambule walczy jeszcze Marta Jeschke. Sprinterka, która poprzednio najlepiej czuła się w biegu na 60 metrów, po podjęciu współpracy z trenerem Michałem Modelskim (prowadzi również Tymińską) systematycznie poprawia szybkość. W sezonie letnim ustanowiła rekord życiowy na 100 metrów (11.33), a w Spale wyrównała "życiówkę" na 60 metrów. Poprzednio 7.44 uzyskała cztery lata temu.

Na razie sopocianka musiała uznać wyższość Darii Korczyńskiej, która była lepsza o 0.05 sekundy. Okazja do rewanżu na sprinterce Śląska Wrocław nadarzy się już 25 i 26 lutego. W Spale odbędą się mistrzostwa Polski, które będą również ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata.
ras., jag.

Opinie (5) 2 zablokowane

 • Ufff

  • 7 0

 • SZKODA ...

  • 0 0

 • ciekawy (1)

  Ok. Zrezygnowała. SZkoda.
  Ale jaki był powód rezygnacji?? Moze to ktos wyjasnic?

  • 2 1

  • bo jest za slaba...

   • 0 0

 • Szkoda, lubię oglądać jak się wygina na skoczni :)

  Blond sprężyna ta nasza Ania.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Relacje LIVE

Najczęściej czytane