VBW Arka Gdynia ma patent na Bydgoszcz. Trzecie zwycięstwo w sezonie nad tym rywalem

16 listopada 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (19)

Kristina Higgins była najbardziej wartościową koszykarką meczu Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 61:84. Kristina Higgins była najbardziej wartościową koszykarką meczu Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 61:84.

Koszykarki VBW Arki Gdynia wygrały 8. z 12 oficjalnych meczów w sezonie 2022/23. Podopieczne Jeleny Skerović potwierdziły, że jesienią posiadają patent na Basket 25 Bydgoszcz. Tę drużynę ograły już po raz trzeci, tym razem na wyjeździe, w ramach 4. kolejki grupy D EuroCup 84:61 (24:16, 14:10, 21:21, 25:14). W sobotę, 19 listopada o godzinie 18 mecz ligowy z Eneą AZS Politechniką Poznań. Dla kibiców wstęp wolny.

BAKSET: Taylor 16 (6 st.), Kostowicz 12, Pyka 9 (6 st), Marginean 8 (2x3, 5 zb.), Zasada 6 (2x3) oraz Evans 7 (5 zb.), Wieczyńska 3 (1x3), Krupa

VBW ARKA: Higgins 15 (9 zb.), Thomas 13 (1x3, 6 as.), Żytkowska 7 (1x3), Kastanek 6 (2x3), Fontaine 2 oraz Górecki 14 (2x3), Borkowska 12, Jurkevicius 7 (1x3, 8 zb.), Niemojewska 5, Podgórna 3 (1x3)

VBW Arka Gdynia w pierwszym wyjazdowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet wygrała w Bydgoszcz 89:74. Natomiast na inaugurację grupy D EuroCup triumfowała u siebie nad tym rywalem 86:78. W trzecim spotkaniu podopieczne Jeleny Skerović potwierdziły, że mają patent na te rywali. Czym dłużej trwał mecz, przeciwnik tracił coraz bardziej nadzieje. Ostatecznie gdynianki jak zawsze w tych potyczkach przebił barierę 80 puntów, ale tym razem przeciwnikowi nie pozwoliły dobić do 70.

Przypomnij sobie, jak VBW Arka Gdynia wygrała z bydgoszczankami w pierwszym meczu EuroCup

Co prawda to Steph Kostowicz otworzyła rejestr punktowy, ale VBW Arka szybko opanowała sytuację. Już w 6. minucie było 16:6 na ich korzyść.

W drugiej kwarcie gospodynie zerwały się do walki od 20:30. Zbliżyły się na odległość 4 punktów. Jednak 3 ostatnie minuty przed przerwą to już popis gdynianek. Alicja Żytkowska ustaliła wynik po 20 minutach na 38:26.

Przypomnij sobie, jak koszykarki VBW Arki Gdynia wygrały w Bydgoszczy w Energa Basket Lidze Kobiet

Nic nie zmieniła, jeśli chodzi o różnicę punktów trzecia kwarta. Natomiast wysokie zwycięstwo gdynianek przypieczętowała ostatnia odsłona gry. Już na 4 minuty przed końcem przewaga urosła do 20 punktów, gdy Julia Niemojewska z rzutów wolnych poprawiła wynik na 71:51.

Najbardziej wartościową koszykarką meczu była Kristina Higgins. Niewiele zabrakło jej do double-double, bo do 15 punktów dołożyła 9 zbiórek.

Gdynianki miały olbrzymią przewagę na tablicach (w zbiórkach 42:31), co przydało się choćby przy kiepskie skuteczności rywale w rzutach za trzy punkty (5 trafiony z 22). Podobała się też zespołowa gra ekipy trener Skerović, co akcentuje 18 zbiórek. 1/3 z nich należała do Jasmine Thomas.

Przy sporej przewadze szkoleniowiec VBW Arka umiejętnie rotowała składem. Żadna z koszykarek nie zagrała więcej niż 25 minut. Natomiast każda zdobyła punkty.

To ważne, gdyż już w sobotę, 19 listopada trzeba zagrać w Enerdze Basket Lidze Kobiet. Na własnym parkiecie rywalem będzie Enea AZS Politechnika Poznań. Początek spotkania o godzinie 18. Dla kibiców wstęp bezpłatny.