• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

W Ljubljanie grano falami

Marta
2 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

W kiepskiej sytuacji, już po trzeciej kolejce Euroligi znaleźli się koszykarze Asseco Prokomu. Mistrzowie Polski przegrali w środowy wieczór z Unionem Olimpiją Ljubljana 62:70 (16:25, 17:15, 14:18, 15:12) i są jedyną ekipą bez zwycięstwa w grupie D. Gdynianie znów zagrali nierówno, w ich poczynaniach w dalszym ciągu widać braki w zgraniu, a porażka jest o tyle bolesna, że gospodarze również wielkiego basketu nie pokazali.



Green 23, Capin 8, Murić 8, Varda 7, Thompson 2 - Rothbart 9, Woodside 6, Salin 3, Blazić 2, Bertans 2, Markota 0.
Składy
Gee 13, Motiejunas 7, Hrycaniuk 4, Blassingame 4, Zamojski 1 - Lafayette 12, Łapeta 8, Seweryn 9, Szczotka 2, Kuebler 2, Dmitriew 0.

Kibice oceniają

Relacja LIVE

1'
Już w pierwszej akcji Varda (OLIMPIJA) chciał otworzyć wyni rzutem za 3 ale nie trafił
za 3 punkty
2'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 2 punkty
2'
[3:2] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO).
za 2 punkty
3'
[5:2] 2 punkty zdobywa Varda (OLIMPIJA).
3'
Blassingame (ASSECO) faulowany przez Capna
wolne (tylko 1 trafiony)
3'
[5:3] Tylko jeden rzut wolny trafia Blassingame (ASSECO).
3'
Gee (ASSECO) w ofensywnym wejściu pod kosz ale nie trafił
3'
Gee (ASSECO) faulowany pod koszem Olimiji
wolne (trafione oba)
4'
[5:5] Gee (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
4'
[7:5] 2 punkty zdobywa Murić (OLIMPIJA).
wolne (trafione oba)
5'
[7:7] Gee (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[7:8] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO).
za 2 punkty
5'
[9:8] 2 punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[9:9] Tylko jeden rzut wolny trafia Zamojski (ASSECO).
za 3 punkty
6'
[12:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Capin (OLIMPIJA).
za 3 punkty
6'
[15:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Salin (OLIMPIJA).
za 3 punkty
7'
[18:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varda (OLIMPIJA).
7'
Po trzeciej z rzędu "trójce" gospodarzy Tomas Pacesas wziął czas
za 2 punkty
8'
[18:11] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO).
za 2 punkty
8'
[20:11] 2 punkty zdobywa Varda (OLIMPIJA).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[20:12] Tylko jeden rzut wolny trafia Motiejunas (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
8'
[21:12] Tylko jeden rzut wolny trafia Rothbart (OLIMPIJA).
9'
Thompson (OLIMPIJA) nie trafił za 3
za 2 punkty
9'
[21:14] 2 punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[23:14] 2 punkty zdobywa Rothbart (OLIMPIJA).
za 2 punkty
10'
[25:14] 2 punkty zdobywa Woodside (OLIMPIJA).
za 2 punkty
10'
[25:16] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO). Dobił trzypunktowy rzut Gee
10'
Koniec pierwszej kwarty: Union Olimpija - Asseco Prokom 25:16.
11'
Salin (OLIMPIJA) nie trafia za 3
12'
Łapeta (ASSECO) fauluje pod własnym koszem
12'
Faul ofensywny gospodarzy
12'
Łapeta (ASSECO) łapie trzeci faul
za 2 punkty
12'
[27:16] 2 punkty zdobywa Bertans (OLIMPIJA).
13'
Łatwa strata mistrzów Polski
13'
Gdynianie nie mogą przedrzeć się przez strefę w obronie gospodarzy
14'
Kolejna łatwa strata Asseco Prokomu
za 2 punkty
14'
[29:16] 2 punkty zdobywa Blazić (OLIMPIJA).
za 2 punkty
14'
[29:18] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (ASSECO).
15'
Salin (OLIMPIJA) faluje Blassingame (ASSECO) `a
15'
Blassingame (ASSECO) ofiarnie pod koszem Olimpiji ale kolejna strata niweczy akcję gości
wolne (trafione oba)
16'
[29:20] Blassingame (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
16'
[32:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 3 punkty
16'
[32:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gee (ASSECO).
za 2 punkty
17'
[34:23] 2 punkty zdobywa Woodside (OLIMPIJA).
17'
Łapeta (ASSECO) faulowany pod koszem Olimpiji
wolne (trafione oba)
18'
[34:25] Łapeta (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
Czas dla Olimpiji
za 3 punkty
19'
[37:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Lafayette (ASSECO).
za 3 punkty
19'
[40:28]
za 3 punkty
20'
[40:31] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gee (ASSECO).
za 2 punkty
20'
[40:33] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO).
20'
Bertans (OLIMPIJA) nie trafia za 3
20'
Koniec drugiej kwarty: Union Olimpija - Asseco Prokom 40:33.
za 3 punkty
21'
[43:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 3 punkty
22'
[43:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 3 punkty
23'
[46:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 2 punkty
23'
[48:36] 2 punkty zdobywa Capin (OLIMPIJA).
23'
Błąd kroków gospodarzy
23'
Gdynianie nie trafiają spod kosza
za 3 punkty
24'
[48:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
24'
Gospodarze nie trafiają za 3
24'
Varda (OLIMPIJA) fauluje Łapetę (ASSECO), to już jego trzecie przewinienie
za 3 punkty
25'
[48:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (ASSECO).
25'
Czas dla gospodarzy
25'
Seweryn (ASSECO) nie trafił za 3
26'
Varda (OLIMPIJA) nie trafił rzutu "hakiem"
26'
Capin (OLIMPIJA) pudłuje zbierają goście
27'
Motiejunas (ASSECO) jednak również nie trafia
za 3 punkty
27'
[48:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 3 punkty
28'
[51:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Murić (OLIMPIJA).
28'
Green (OLIMPIJA) nie trafia spod kosza ale zbiera piłkę po własnym rzucie
za 2 punkty
28'
[53:45] 2 punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
za 2 punkty
28'
[55:45] 2 punkty zdobywa Thompson (OLIMPIJA).
28'
Czas dla Asseco Prokomu
za 2 punkty
29'
[55:47] 2 punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[57:47] 2 punkty zdobywa Rothbart (OLIMPIJA). Trafia z faulem
za 1 punkt
30'
[58:47] Rzut wolny trafia Rothbart (OLIMPIJA).
30'
Koniec trzeciej kwarty: Union Olimpija - Asseco Prokom 58:47.
31'
Murić (OLIMPIJA) nie trafia za 3
za 3 punkty
31'
[61:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Murić (OLIMPIJA). Zebrał piłkę po własnym rzucie, znów wyszedł na obwód i za drugim razem trafił
za 2 punkty
32'
[63:47] 2 punkty zdobywa Rothbart (OLIMPIJA).
za 2 punkty
32'
[63:49] 2 punkty zdobywa Łapeta (ASSECO).
32'
Błąd 24 sekund gospodarzy
33'
Pudłuje Gee (ASSECO)
33'
Faul Blassingame (ASSECO) `a, to już czwarty faul rozgrywającego gdynian
za 3 punkty
34'
[63:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Lafayette (ASSECO).
za 2 punkty
34'
[65:52] 2 punkty zdobywa Green (OLIMPIJA).
35'
Thompson (OLIMPIJA) nie trafia za 3
36'
Czwarty faul popełnia Lafayette (ASSECO)
za 2 punkty
36'
[65:54] 2 punkty zdobywa Lafayette (ASSECO).
za 2 punkty
37'
[65:56] 2 punkty zdobywa Lafayette (ASSECO).
za 3 punkty
38'
[65:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gee (ASSECO).
wolne (tylko 1 trafiony)
38'
[66:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Rothbart (OLIMPIJA).
wolne (trafione oba)
39'
[68:59] Green (OLIMPIJA) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[70:59] 2 punkty zdobywa Woodside (OLIMPIJA).
za 3 punkty
40'
[70:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Motiejunas (ASSECO).
40'
Czas dla Asseco Prokomu
40'
Gee (ASSECO) nie trafia za 3
40'
Koniec meczu: Union Olimpija - Asseco Prokom 70:62


W innym meczu 3 kolejki Grupy D Euroligi: Montepaschi Siena - Galatasaray Stambuł 103:77 (30:16, 20:21, 26:17, 27:23).

Tabela Grupy D
(kolejno: Mecze, Zwycięstwa, Porażki, Bilans, Punkty)
1. Montepaschi Siena 3 3 0 261:205 6
2. FC Barcelona Regal 2 2 0 174:125 4
3. Galatasaray 3 1 2 217:243 4
4. Union Olimpija 3 1 2 191:227 4
5. UNIKS Kazań 2 1 1 139:143 3
6. Asseco Prokom 3 0 3 195:234 3
Marta

Zobacz także

Opinie (70) 3 zablokowane

  • nic się nie stało Asseco nic się nie stało! (4)

    mój kochany klubie, tylko Ty z Polski w Eurolidze!!

    • 17 29

    • (1)

      Nie znam takiego klubu jak Asseco? Nie grają w PLK wieć nie istnieją. Kiedyś grała Arka ale to byli kupczyki

      • 17 10

      • Miami Heat też nie istnieje.

        • 1 3

    • hahaha (1)

      a co to za zaszczyt? Liga jest prywatna i Asseco ma podpisany kontrakt na gre bez wzgledu na miejsce w kraju :D do tego nie graja w lidze wiec jaka tu uczciwosc w grani w Eurolidze?

      • 7 6

      • To jest hańba dla modernistycznej i emanującej polskością Gdyni!!!

        • 5 4

  • Żegnaj TOP16 (1)

    Witaj ponownie Euroligo w Sopocie!

    • 28 13

    • z gdyńskiej licencji, bo po co mają się znów połączyć!

      • 5 4

  • Ruble i kupczenie nie pomagają. Trzeba protest złożyć!!!Jazda z tym klubikiem

    • 30 17

  • APoGeum dna! (2)

    Znowu wielki wstyd! Rozwiązać ten pseudoklubik!

    • 30 14

    • DNO WIDZIANE OD SPODU

      • 7 3

    • Jazda z APG

      • 11 8

  • Pozdro (2)

    Dajcie kciuki bez powodu. Obojętnie które.

    • 10 8

    • Moje kciuki są moje i tylko moje (1)

      Nikomu ich nie dam czy to bez powodu czy z powodem.

      • 3 3

      • .

        Może sie jednak skusisz

        • 2 3

  • BĘCKI :D

    wspaniale!!!

    • 18 12

  • KIEDY PROTEST? (1)

    asseco protest gdynia

    • 28 14

    • Za 3 lata jak im się przypomni!

      • 14 6

  • żenada i wstyd (1)

    ten sezon to kpina

    • 28 8

    • Jak i dwa poprzednie, Marcinku.

      • 5 2

  • Zbyt schematycznie (1)

    UOL nic wielkiego nie pokazało, śmiało można było ograć tych grajków, ale załoga z Gdyni niezgrana i pomysłu na grę nie ma, choć zaangażowania tej drużynie odmówić nie można. Panowie kiedy wygrany mecz w Eurolidze zobaczę ?

    • 16 5

    • Raczej nie w tym roku...

      • 11 3

  • Dobry Wieczór dla Sportu

    :D

    • 21 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

9% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia
1% REMIS
90% Anwil Włocławek

Tabela

Koszykówka - Orlen Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt
1 Anwil Włocławek 20 17 3 1740:1518 37
2 Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 21 13 8 1801:1648 34
3 Trefl Sopot 20 14 6 1710:1567 34
4 King Szczecin 21 13 8 1874:1753 34
5 Dziki Warszawa 21 12 9 1668:1650 33
6 MKS Dąbrowa Górnicza 21 11 10 2039:1972 32
7 PGE Spójnia Stargard 21 11 10 1678:1618 32
8 Legia Warszawa 21 11 10 1764:1730 32
9 Polski Cukier Start Lublin 20 12 8 1787:1777 32
10 Icon Sea Czarni Słupsk 21 11 10 1659:1703 32
11 Arriva Polski Cukier Toruń 21 10 11 1704:1742 31
12 WKS Śląsk Wrocław 20 10 10 1588:1649 30
13 Tauron GTK Gliwice 21 6 15 1812:1941 27
14 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 21 6 15 1730:1955 27
15 Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 21 5 16 1756:1945 26
16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 21 4 17 1723:1865 25
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 21 kolejki

  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Legia Warszawa (niedziela, godz. 15:30)
  • TREFL SOPOT - PGE Spójnia Stargard 88:70 (24:20, 22:15, 23:20, 19:15)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Arriva Polski Cukier Toruń 98:80 (33:19, 28:16, 22:21, 15:24)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 92:90 (25:21, 20:22, 17:24, 30:23)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 88:90 (27:17, 26:28, 12:20, 23:25)
  • Dziki Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 82:76 (24:31, 20:12, 26:15, 12:18)
  • Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Tauron GTK Gliwice 94:99 (20:26, 25:19, 11:32, 38:22)
  • Śląsk Wrocław - Polski Cukier Start Lublin 97:95 (26:22, 26:19, 26:22, 11:26, d: 8:6)

Ostatnie wyniki

12% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia
1% REMIS
87% Legia Warszawa
4 lutego 2024, godz. 15:30
95% King Szczecin
0% REMIS
5% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Radosław Dymkowski 20 41 75%
2 Barbara Werner 21 40 76.2%
3 Marian Artwik 20 39 85%
4 Paweł Drzewiecki 21 39 76.2%
5 Zdzisław Werner 21 39 76.2%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane