Koszykarze Trefla zakończyli sezon porażką

24 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Anthony Ireland zdobył w Turowie 35 punktów. Anthony Ireland zdobył w Turowie 35 punktów.

Koszykarze Trefla zakończyli sezon 2015/16 na 15. miejscu po porażce w wyjazdowym meczu z PGE Turowem Zgorzelec 90:92 (15:24, 20:18, 20:29, 35:21). Finisz sopocian był spóźniony. Nie udało się odrobić w ostatniej kwarcie 16-punktowej straty. Nie pomogła kapitalna skuteczność Anthony Irelanda, który zdobył dla żółto-czarnych aż 35 punktów.

PGE TURÓW: Novak 25 (5x3, 6 as.), Dillon 20 (1x3, 5 zb.), Archibeque 17 (13 zb.), Kostrzewski 10, Dylewicz 9 (1x3, 6 zb.) oraz Tatum 6 (1x3), Karolak 3 (1x3), Gospodarek 2

TREFL: Ireland 35 (5x3, 5 zb), Dutkiewicz 10, Majok 7, Śmigielski 4, Stefański 4 (7 zb.) oraz Kulka 12 (2x3, 10 zb.), Bilinovać 9, Kolenda 7 (2x3), Dzierżak 2, Motylewski

Ten mecz był ważny tylko dla Turowa. Gospodarze w przypadku wygranej oraz porażki koszykarzy z Gdyni, zagraliby w play-off. Trefl zapewniał, że walczyć będzie o zwycięstwo i jeśli będzie potrzeba to przyjdzie z odsieczą Asseco.

MARCIN STEFAŃSKI ZAPEWNIAŁ, ŻE JAK ZAJDZIE POTRZEBA TREFL POMOŻE ASSECO

W 2. minucie po dwóch wolnych oraz "trójce" Marcina Dutkiewicza żółto-czarni objęli prowadzenie 5:2. Korzystny rezultat udało się utrzymać jednak tylko do 9:8. Wówczas stracili 7 punktów, a hasło do zmiany obrazu gry dał rzutem zza łuku Jovan Novak.

Sopocianie mieli w pierwszej kwarcie jednak głównie pod koszem. Amerykański środkowy, Kirk Archibeque rzucił im 8 punktów i to on ustalił wynik tej odsłony na 24:15 dla miejscowych. Gdy na początku drugiej kwarty Michael Gospodarek powiększył przewagę do 11 punktów, Treflowi groziło pożegnanie z nadziejami na pomyślnie zakończenie rozgrywek.

Z takim obrotem sprawy nie pogodził się Anthony Ireland. Amerykanin do przerwy zdobył 15 punktów, a w 18. minucie zmniejszył straty do 30:35. Ostatni cios przed zejściem do szatni należał jednak do Archibeque. On z kolei uzbierał w dwóch kwartach 14 punktów i ustalił rezultat po 20 minutach gry na 42:35.

Trzecia odsłona pojedynku rozpoczęła się od udanej akcji jednej z ikon... sopockiej koszykówki - Filipa Dylewicza, a na 47:35 poprawił po chwili"trójką" Daniel Dillon. Przypomniał o sobie także inny zawodnik, który przez lata grał na trójmiejskich parkietach - Mateusz Kostrzewski. To po jego asyście Novak ustalił wynik po pół godzinie na 61:45 dla Turowa.

Ostatnia odsłona już niewiele zmieniła, jeśli chodzi o wskazanie zwycięzcy. Trefl zaczął się zbliżać dopiero w ostatnich 4 minutach, gdy grający w 8-osobowym składzie miejscowi słabli w oczach.

Archibeque ustalił double-double, uzyskując dwucyfrowy dorobek zarówno w punktach jak i zbiórkach. Co prawda trafiał nadal Ireland, ale już tym razem nie mógł w drastyczny sposób zniwelować strat zespołu, mimo że sam zdobył ponad 30 punktów.

Amerykanina jak mógł wspomagał Grzegorz Kulka, które zebrał ponad 10 piłek z tablicy i także zaliczył double-double. On też na 2 minuty przed końcem trafił na 78:84. Przy tym wyniku na 75 sekund przed ostatnią syreną wolne rzucał Ater Majok, ale wykorzystał tylko jeden z nich.

Na 4 punkty udało się zbliżyć dopiero na 18 sekund przed końcem, gdy oba wolne na punkty zmienił Ireland (84:88). On też "trójką" równo z ostatnim gwizdkiem ustalił rezultat na 90:92.

Wyniki 32 kolejki

• ASSECO GDYNIA - Siarka Tarnobrzeg 72:54 (17:15, 22:11, 22:17, 11:11)
  • PGE Turów Zgorzelec - TREFL SOPOT 92:90 (24:15, 18:20, 29:20, 21:35)
  • Anwil Włocławek - Start Lublin 93:67 (21:18, 27:18, 16:9, 29:22)
  • Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gdański 53:72 (16:17, 12:22, 15:18, 10:15)
  • AZS Koszalin - Energa Czarni Słupsk 75:89 (19:27, 10:32, 32:13, 14:17)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet BC Zielona Góra 80:86 (17:24, 23:25, 28:20, 12:17)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Polfarmex Kutno 79:75 (26:20, 16:24, 15:12, 22:19)
  • Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 64:55 (9:14, 15:19, 13:12, 27:10)