W czwartej kwarcie zniszczyli "Farmacuetów"

Krzysztof Klinkosz
21 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

30 punktów Logana pozwoliło na odniesienie zwycięstwa 30 punktów Logana pozwoliło na odniesienie zwycięstwa

Koszykarze Asseco Prokomu dopiero w czwartej kwarcie zapewnili sobie zwycięstwo w derby Pomorza. Przez długi czas to w Starogardzie Gdański to miejscowa Polpharma była lepsza od mistrzów Polski. Gdynian do sukcesu poprowadził David Logan, były gracz "Farmaceutów". Goście zachowali miano niepokonanych w PLK, wygrywając 77:67 (17:18, 16:22, 20:17, 24:10).

POLPHARMA: Okafor 20, Weeden 18, Kulig 13, Angley 4, Majewski - Trivunović 8, Dąbrowski 2, Ochońko 0, Mirković 0.

ASSECO PROKOM: Logan 30, Woods 18, Ewing 8, Burrell 7, Hrycaniuk 0 - Kostrzewski 9, Jagla 5, Harrington 0, Łapeta 0, Szczotka 0.

Ekipa Polpharmy rozpoczęła ten mecz od prowadzenia 5:0 i 7:2, mistrzowie Polski za sprawą "trójki" Daniela Ewinga i dwóch celnych rzutów Davida Logana wyrównali w 5 minucie gry (7:7). Trzy minuty później prowadzili nawet 15:13, jednak po dwóch celnych rzutach wolnych Patricka Okafora znów był w meczu remis (15:15).

Nigeryjczyk w pierwszej kwarcie rzucił gdynianom aż 8 punktów, nieco słabiej niż niedawny mecz z Anwilem Włocławek rozpoczął Tony Weeden jednak jego "trójka" w końcówce pierwszej kwarty pozwoliła starogardzianom zakończyć pierwszą część gry z dodatnim bilansem. Dopiero w ostatnich sekundach pierwszej kwarty pierwsze punkty dla gdynian zdobył Qyntel Woods.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, prowadzili już 22:17. Koszykarze Asseco Prokomu w połowie kwarty doszli rywali (25:25). W tej fazie meczu pijedynek w rzutach za trzy punkty urządzili sobie Logan i Okafor. Skuteczniejszy był Nigeryjczyk i po jego punktach w 18 minucie Polpharma prowadziła 36:27.

W kolejnej akcji trzy punkty (2+1) zdobył Woods, "trójkę" dołożył Logan i Asseco doszło gospodarzy na 3 punkty (36:33). Końcówka pierwszej połowy należała jednak do drużyny ze Starogardu a wynik po pierwszej połowie (40:33 dla gospodarzy) ustalił rozgrywający starogardzkiej ekipy Brody Angley.

Do 25 minuty utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Polpharmy 47:42, powoli jednak górę zaczęło brać większe doświadczenie graczy z Gdyni, którzy mozolnie niwelowali straty, by po trafieniu Woodsa wyrównać na 48:48. Trzecia kwarta zakończyła się jednak z wynikiem 57:53 dla Polharmy i wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatniej odsłonie.

Po kilku nerwowych zagraniach i braku skuteczności na początku kwarty, jako pierwsi przełamali się gdynianie i zrobili to w taki sposób, że sami zdobyli 11 "oczek" nie pozwalając rywalom na zdobycie żadnego, wyszli na prowadzenie 64:57 w końcówce niesieni żywiołowym dopingiem koszykarze Polpharmy próbowali jeszcze raz poderwać się do walki jednak ani Okafor, ani Weeden nie byli już tak skuteczni jak wcześniej i to gdynianie zwyciężyli w meczu z "lokalnym" rywalem.

Tabela wprowadzona: 2009-11-22

Pozostałe wyniki 9 kolejki PLK: Sportino Inowrocław - Trefl Sopot 69:81 (19:15, 26:26, 16:20, 8:20), PBG Basket Poznań - Sokołów Znicz Jarosław 82:93 (25:16, 23:17, 21:33, 13:27), AZS Koszalin - Polonia 2011 Warszawa 91:101 (20:25, 26:30, 20:14, 25:32), Polonia Azbud Warszawa - Stal Stalowa Wola 75:77 (17:18, 16:22, 27:12, 15:25), Energa Czarni Słupsk - Anwil Włocławek 71:73 (15:13, 17:17, 22:23, 17:20).

Opinie (27) 4 zablokowane

• WAWA

GRATULACJE DLA CALEGO ZESPOLU I TRENERA PACKA.

ASECCO GDYNIA - MISTRZEM , MISTRZEEM

ps. CO LATA GUL.

• 2 0

• Patrick ??? (2)

Dla Prokomu 8 pkt Ewinga- w Knicksach radził sobie lepiej . Ale to i tak git jak na 50 lat. Ciekawe czy ściągną też Starksa i Oakleya :)