Wiśniewski już strzela w rezerwach Lechii

30 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Piotr Wiśniewski zdobył gola już w pierwszym meczu po zesłaniu do rezerw Lechii. Piotr Wiśniewski zdobył gola już w pierwszym meczu po zesłaniu do rezerw Lechii.

Rezerwy Lechii Gdańsk wygrały na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 2:0 (0:0) po golach Damiana Kugiela i Piotra Wiśniewskiego, dla którego był to pierwszy występ po odsunięciu od pierwszej drużyny. W czwartek na własnym boisku zagra Polonia Gdańsk, a w sobotę i niedzielę swoje mecze rozegrają Bałtyk i Arka II Gdynia.

Bramki: Kugiel 46, Wiśniewski 90
LECHIA II: Małkowski - Iwanowski, Bejrowski, Przybylski, Powszuk - Kaszuba (54 Rzepnikowski), Kopka (72 Czerwiński) - Wiśniewski, Łazaj (69 Gorczyca), Kacprzycki - Kugiel (75 Kamiński).

Gdańszczanie, którzy w środku tygodnia rozpoczęli 14 kolejkę III ligi, w Kołobrzegu męczyli się z rywalami tylko w pierwszej połowie. Obie drużyny miały kilka sytuacji bramkowych, ale do przerwy gole nie padły. Spota w tym zasługa Sebastiana Małkowskiego, którego interwencje kilkukrotnie uchroniły biało-zielonych od straty.

O ile przez pierwsze 45 minut podopieczni Krzysztofa Wilka nie byli w stanie pokonać bramkarza gospodarzy, błyskawicznie po rozpoczęciu drugiej połowy gola zdobył Damian Kugiel. 18-letni napastnik wykorzystał prostopadłe podanie ze środka pola przedłużone przez Andrzeja Kaszubę i w sytuacji sam na sam poradził sobie z golkiperem gospodarzy.

Kotwica dążyła do wyrównania, ale kapitulować nie zamierzał Małkowski, który w pierwszej drużynie ustąpił aktualnie miejsca dobrze dysponowanemu Mateuszowi Bąkowi i powracającemu po kontuzji Bartoszowi Kanieckiemu. Po raz pierwszy w tym sezonie w rezerwach zagrał Piotr Wiśniewski, który został przesunięty do III ligi z ekstraklasy po remisie z Piastem Gliwice.

"Wiśnia" najwyraźniej za punkt honoru postanowił sobie odzyskać zaufanie trenera Michała Probierza, bo już przy pierwszej nadarzającej się okazji, zakończył występ z golem na koncie. Wiśniewski udanie wykończył akcję Jakuba Kamińskiego, który wpadł w szesnastkę gospodarzy po rajdzie prawą stroną.

Wyniki 14 kolejki

• Zagłębie Lubin - LECHIA GDAŃSK 1:3 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Cracovia 0:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 4:0 (4:0)
  • Wisła Kraków - Widzew Łódź 3:0 (2:0)
  • Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:4 (1:2)
  • Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa 3:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:0 (1:0)

Opinie (15)

• no i niech strzela na zdrowie

taką zsyłkę do rezerw zaliczył swego czasu Deleu... jak widać nie zaszkodziło mu to :)

• 33 1

• Albo forma jakiej jeszcze nie miał, albo niech tam zostanie na zawsze.

• 9 2

• (4)

Wiśnia zostań tam najlepiej, albo wracaj na Kaszuby, daj sobie spokój chłopie z Ekstraklasa

• 9 14

• następni do zsyłki Pietrowski i Małkowski

• 3 9

• (1)

Na jakie Kaszuby głąbie, Wiśnia pochodzi ze Starogardu!

• 2 0

• A ściślej mówiąc z Bobowa koło Starogardu.

• 2 0

• Pokaż mi bardziej oddanego Lechii zawodnika...Uważam ze na równi z Deleu to nabardziej myslący zawodnicy..

...Cóż Wiśnia ma ostatnio problem, ale jak strzelał albo brał ciężar gry na siebie to wszyscy ku..wa klaskali jak u Rubika, włącznie z młynem!

• 2 1

• Do Grudziądza!!!

• 2 3

• Brawo Lechia, brawo Wiśnia.

Obok Matiego najbardziej zasłużony piłkarz w obecnej Lechii. Swego czasu był jedynym chłopakiem z Pomorza w jedenastce. Jechać po Wiśni to jak po własnej matce jechać. Trzymaj się Piotrek. Lechia nikogo tak nie potrzebuje jak Ciebie.

• 15 2

• Kaszubia czeka...

Pakuj manatki i do Kościerzyny , weż ze sobą Dudę .

• 4 11

• Oby Lechii udało się awansować w tym sezonie

Nasi młodzi piłkarze powinni się ogrywać na nieco wyższym poziomie.

• 1 0

• Trener Probierz podejmuje słuszne decyzje kadrowe (1)

Popieram politykę kadrową trenera Probierza . Jeżeli jakiś piłkarz nie wysila się odpowiednio na boiskach ekstraklasy , to wylatuje do drużyny rezerwowej . Mam nadzieję , że za tym idzie również spadek jego zarobków . Zwykle taka kwarantanna w trzeciej lidze przynosi piłkarzom dobre efekty . Przykładem tego może być Deleu , który kiedyś również został odsunięty do drużyny rezerw , a obecnie jest najlepiej grającym piłkarzem Lechii . Trener Probierz ( jako były piłkarz ) ma dobre oko i nic się przed nim nie ukryje . Mam nadzieję , że Adam Duda nie będzie już występował w meczach ekstraklasy , bo to dla niego za wysokie progi .

• 6 2

• Masz rację.Probierz jako były piłkarz ma mentalność zawodniczą a nie trenerską a to są dwa różne światy patrz kariery większości.Dla mnie to z niego szarlatan a nie metodyczny, długofalowy trener.