Wikęd Luzino - Gedania 1922 Gdańsk 1:2. Filip Sosnowski ustrzelił dublet

dak.
27 sierpnia 2023, godz. 15:40
Opinie (15)

Gedania 1922 Gdańsk

Filip Sosnowski ustrzelił dublet w meczu z Wikędem Luzino. Filip Sosnowski ustrzelił dublet w meczu z Wikędem Luzino.

Gedania 1922 Gdańsk wygrała na wyjeździe z Wikędem Luzino 2:1 (1:1) w meczu 5. kolejki grupy drugiej III ligi. Zwycięstwo zapewnił Filip Sosnowski, który w tym starciu ustrzelił dublet. Pomógł też fakt, że gospodarze kończyli spotkanie w dziewięciu.

Wikęd Luzino - GEDANIA 1922 GDAŃSK 1:2 (1:1)
Kostuch 3 - Sosnowski 9, 84

GEDANIA: Tetyk - Dowgiałło, Manuszewski, Flis - Waliszewski (71 Łazarski), Zyska, Niewiadomski (90 Gorwa), Adamik (58 Pawlak) - Sosnowski, Zalewski (90 Michalewski) - Żukowski (71 Łukasiewicz)

Gedania 1922 Gdańsk do meczu z Wikędem Luzino przystępowała cztery dni po spotkaniu z Notecią Czarnków (1:1). Mimo to trener Krystian Ryczkowski postanowił nie kombinować ze składem. Z konieczności dokonał tylko jednej zmiany względem tamtego starcia, gdyż ze względu na sprawy prywatne Artura Stawikowskiego musiał zastąpić Szymon Dowgiałło.

Gdańszczanie w pojedynku z Wikędem Luzino zrobili to, co do niej należało, czyli pokonali beniaminka III ligi i dopisali trzy punkty do ligowej tabeli.

IV liga: Jaguar z 4 golami. Arka II wypuściła zwycięstwo. Wysoka porażka Gedanii II IV liga: Jaguar z 4 golami. Arka II wypuściła zwycięstwo. Wysoka porażka Gedanii II

Jednak nie była to dla nich łatwa przeprawa, bo niemal od samego początku musieli odrabiać straty. Wynik w 3. minucie otworzył Przemysław Kostuch, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył piętą, a piłka szczęśliwie wpadła do bramki.

Na odpowiedź gości nie trzeba było czekać długo, bo Filip Sosnowski wyrównał w 9. minucie. Napastnik grający na pozycji ofensywnego pomocnika znalazł się w idealnym miejscu po zgraniu Marcina Adamika w pole karne.

Od 32. minuty gdańszczanie mieli teoretycznie łatwiejsze zadanie w dążeniu do wyjścia na prowadzenie. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Adrian Petk. Natomiast od 82. minuty miejscowi grali już w podwójnym osłabieniu, bo sędzia wykluczył z gry także Wojciecha Wilczyńskiego, byłego piłkarza m.in. Arki Gdynia.

Takiej przewagi Gedania już nie mogła zmarnować. Kilka chwil później zwycięskiego gola zdobył Sosnowski. Filip przyjął piłke przed polem karnym, gdzie miał sporo czasu na podjęcie decyzji. Słusznie zdecydował się na mocne uderzenie nie dając szans bramkarzowi.

18 Wikęd Luzino 5 0 0 5 3:18 0
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-09-01