Wysoka porażka koszykarzy Arki Gdynia z CSP LImoges na koniec Eurocup

Asseco Arka Gdynia

James Florence godnie pożegnał się z Eurocup. Zdobył w środę 28 punktów trafiając m.in. siedem razy za trzy punkty. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarze Arki Gdynia zakończyli sezon Eurocup wysoką, wyjazdową porażką z CSP Limoges 87:103 (16:18, 17:30, 26:32, 28:23). W ostatnim meczu rywale rozstrzygnęli losy meczu w drugiej i trzeciej kwarcie. Na nic zdała się świetna skuteczność rzutów za trzy punkty Jamesa Florence'a, który trafił siedem z ośmiu prób. Gdynianie wygrali w europejskich pucharach jedno z dziesięciu spotkań.

CSP: Bouteille 13 (1x3, 5 as.). Samuels 12 (1x3), Hardy 9 (1x3), Taylor 7, Inglis 0 oraz Miles 22 (5x3), Doumbouya 12, Rousselle 10 (2x3, 7 as.), Howard 9 (5 as.), Boutsiele 7 (10 zb.), Bazille 2, Larribau 0

ARKA: Florence 28 (7x3), Ponitka 12 , Bostic 10 (1x3), Upshaw 10, Wyka 0 oraz Łapeta 12, Leszczyński 8 (1x3), Szubarga 3 (1x3), Dylewicz 2, Dulkys 2, Garbacz 0

Przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2018/2019 koszykarze Arki Gdynia kończyli we francuskim Limoges. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza była już bez szans na awans, jak i na opuszczenie ostatniego miejsca w grupie. Mogła za to zakończyć rozgrywki z dwoma zwycięstwami. Wcześniejsze odniosła właśnie z drużyną z Francji, w Gdynia Arenie 87:78.

Arka wybrała się na środowy mecz po dobrym występie w Energa Basket Lidze przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. We Francji nie mogło jednak zdobyć punktów przez półtorej minuty, ale później, w pierwszej kwarcie, także było przyzwoicie.

Pierwsze trafienie zaliczył Marcel Ponitka, który do tego został faulowany i wykorzystał rzut wolny (5:3). Po kolejnym trafieniu obrońcy gdynianie wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie 9:7. Za chwile Ponitka trafił trzeci z trzech wykonanych rzutów za dwa punkty - plus kolejne dwa wolne, celną próbę zaliczył również Josh Bostic i było 15:7 dla przyjezdnych. Gdynianie grali dobrze w obronie, ale niestety sami także popełniali głupie błędy, przez co nie mogli zbudować jeszcze większej przewagi. Mało tego, końcówkę tej części gry przegrali 1:11 (18:16).

Arka mocno pogubiła się w ataku, do tego nie była w stanie zatrzymać szybkiej gry CSP. Dlatego w 12. minucie było już 28:16. W końcu w ataku otworzyli się Robert Upshaw oraz James Florence, ale to sprawiło, że Arka była w stanie jedynie powstrzymać ucieczkę rywali (35:25). Trefienie zaliczył jeszcze Krzysztof Szubarga (38:28) i gdynianie ponownie się zablokowali. Nie mogli zdobyć punktów przez 2 min. więc przegrywali 28:44.

Pierwszą połowę drużyna z Limoges wygrała 48:33. Po minucie drugiej było już 50:33. Gdynianie nie byli w stanie dobrać odpowiedniej obrony do ataku rywala. Poszli więc z nim na wymianę kosz za kosz. Taktyka była dobra, ale tylko do obrony przed pogromem. Arka zdobyła w trzeciej kwarcie 26 pkt, ale rywale byli w stanie rzucić jeszcze sześć więcej.

Pod koniec tej części meczu debiut w Eurocup zaliczył Maciej Leszczyński, który już w niej wpisał się na listę punktujących. 18-latek zaliczył kolejnej trafienia z linii rzutów wolnych także na początku czwartej części meczu. W niej początkowo nie było ofensywnych popisów, choć gdy tylko Arka zaczęła odrabiać straty, gospodarze ponownie spokojnie rozbijali jej obronę. To sprawiło, że gdynianie, po raz pierwszy w rozgrywkach stracili ponad 100 punktów w jednym meczu.

Limoges dzięki wygranej zapewniło sobie awans do kolejnej rundy zmagań z czwartego, ostatniego dającego taką możliwość miejsca z grupie. Wcześniej kwalifikacje zdobyły także Lokomotiw Kubań Krasnodar, Alba Berlin oraz Cedevita Zagrzeb. Obok Arki rozgrywki zakończył również Tofas Bursa.

Pozostałe wyniki 10. kolejki grupy B:
Cedevita Zagrzeb - Tofas Bursa 92:96 (23:26, 14:24, 34:23, 21:23)
Alba Berlin - Lokomotiw Kubań Kranodar 82:92 (21:17, 19:22, 19:31, 23:22)

• 16 punktów to wysoka porażka?! (2)

Hm wydaje mi się, że 16 punktów różnicy to wcale nie jest jakaś wysoka przegrana więc kompletnie nie rozumiem słów autora artykułu...?

• 15 6

• wynik 86:104!

takim wynikiem zakończył się mecz pokazywany na Eurosport1

• 2 0

• ....

Oni rozpoczynali 4 kw. mając -23, więc nie dziw się, że Limoges trochę odpuścił i pozwolił zejść do -18. Przecież to była miazga.

• 4 2

• Wyprzedaż

No i czas na wyprzedaż... Niestety ciekawe kto odejdzie.
    Mam nadzieję, że będę w błędzie ale wszystko na to składa. W końcu to biznes, a budżet już nie taki jak kiedyś.

Pozdrawiam wszystkich kibiców koszykówki bez względu na barwy.

• 3 6

• (2)

wielka arka
    hahaha

• 4 11

• a wielka lechia gdzie ma zespol koszykarski?

• 8 2

• Wielki Trefl . Lanie od kazdego nawet z nowym zagranicznym trenerem !.

• 7 0

• Arka to Arka zawsze przegrywa, obojętnie w jakim sporcie . (4)

• 5 12

• a gdzie w tabeli jest np. taki trefl? (3)

• 5 4

• A po co chcesz to wiedzieć? Jak i tak nie umiesz pisać. (2)

Nazwy i zdania piszemy dużą literą!

• 1 1

• (1)

Jak już to wielką

• 3 0

• w i e l k a t o j e s t l e c h i a ! ! !

• 2 5

• (1)

Super rzeźbienie w ocenach! Brawo wy!

• 0 0

• Dziwny mecz. Pomijając to że o pietruszkę to nie chciało im się kompletnie grać. Jedynie Florek szukał pracodawcy (brawo! za te trójeczki) na przyszły sezon a młody Leszczyński z jajem pokazał że będzie z niego grajek,
      Za rok potrzeba nam więcej markowych zawodników i trzeba ich wcześniej zgrać jeśli będziemy w EC

• 13 1

• (1)

Uwielbiam artykuły, które zaczynają się "Wysoka porażka Arki..."

• 3 4

• Wszystkie tak się zaczynają ;) Też to uwielbiam ;)

• 2 1

• Stawiałem na 0-10- no cóż tak to jest jak 11 drużyna sezonu gra zamiast pierwszej czwórki.

Faktycznie oszałamiający sukces arki...ale to pierwszy sezon w pucharach w historii klubu wiec rozumiem

• 1 7

03.12 (czw) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia typuj bez publiczności MKS Dąbrowa Górnicza
07.12 (pon) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia typuj bez publiczności HydroTruck Radom
14.12 (pon) Polpharma Starogard Gdański ASSECO ARKA Gdynia
20.12 (nd) Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. ASSECO ARKA Gdynia
27.12 (nd) Pszczółka Start Lublin ASSECO ARKA Gdynia
21.11 (sob) godz.19:30 Anwil Włocławek 86:78 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
13.11 (pt) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 82:92 bez publiczności PGE Spójnia Stargard
04.11 (śr) godz.20:30 Zastal Enea BC Zielona Góra 104:58 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia LIVE!
30.10 (pt) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia 75:78 bez publiczności Enea Astoria Bydgoszcz
22.10 (czw) godz.17:35 ASSECO ARKA Gdynia 92:90 bez publiczności Polpharma Starogard Gdański

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)