Wysoka porażka koszykarzy Arki Gdynia z CSP LImoges na koniec Eurocup

Asseco Arka Gdynia

James Florence godnie pożegnał się z Eurocup. Zdobył w środę 28 punktów trafiając m.in. siedem razy za trzy punkty. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarze Arki Gdynia zakończyli sezon Eurocup wysoką, wyjazdową porażką z CSP Limoges 87:103 (16:18, 17:30, 26:32, 28:23). W ostatnim meczu rywale rozstrzygnęli losy meczu w drugiej i trzeciej kwarcie. Na nic zdała się świetna skuteczność rzutów za trzy punkty Jamesa Florence'a, który trafił siedem z ośmiu prób. Gdynianie wygrali w europejskich pucharach jedno z dziesięciu spotkań.

CSP: Bouteille 13 (1x3, 5 as.). Samuels 12 (1x3), Hardy 9 (1x3), Taylor 7, Inglis 0 oraz Miles 22 (5x3), Doumbouya 12, Rousselle 10 (2x3, 7 as.), Howard 9 (5 as.), Boutsiele 7 (10 zb.), Bazille 2, Larribau 0

ARKA: Florence 28 (7x3), Ponitka 12 , Bostic 10 (1x3), Upshaw 10, Wyka 0 oraz Łapeta 12, Leszczyński 8 (1x3), Szubarga 3 (1x3), Dylewicz 2, Dulkys 2, Garbacz 0

Przygodę z europejskimi pucharami w sezonie 2018/2019 koszykarze Arki Gdynia kończyli we francuskim Limoges. Drużyna Przemysława Frasunkiewicza była już bez szans na awans, jak i na opuszczenie ostatniego miejsca w grupie. Mogła za to zakończyć rozgrywki z dwoma zwycięstwami. Wcześniejsze odniosła właśnie z drużyną z Francji, w Gdynia Arenie 87:78.

Arka wybrała się na środowy mecz po dobrym występie w Energa Basket Lidze przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. We Francji nie mogło jednak zdobyć punktów przez półtorej minuty, ale później, w pierwszej kwarcie, także było przyzwoicie.

Pierwsze trafienie zaliczył Marcel Ponitka, który do tego został faulowany i wykorzystał rzut wolny (5:3). Po kolejnym trafieniu obrońcy gdynianie wyszli na pierwsze w meczu prowadzenie 9:7. Za chwile Ponitka trafił trzeci z trzech wykonanych rzutów za dwa punkty - plus kolejne dwa wolne, celną próbę zaliczył również Josh Bostic i było 15:7 dla przyjezdnych. Gdynianie grali dobrze w obronie, ale niestety sami także popełniali głupie błędy, przez co nie mogli zbudować jeszcze większej przewagi. Mało tego, końcówkę tej części gry przegrali 1:11 (18:16).

Arka mocno pogubiła się w ataku, do tego nie była w stanie zatrzymać szybkiej gry CSP. Dlatego w 12. minucie było już 28:16. W końcu w ataku otworzyli się Robert Upshaw oraz James Florence, ale to sprawiło, że Arka była w stanie jedynie powstrzymać ucieczkę rywali (35:25). Trefienie zaliczył jeszcze Krzysztof Szubarga (38:28) i gdynianie ponownie się zablokowali. Nie mogli zdobyć punktów przez 2 min. więc przegrywali 28:44.

Pierwszą połowę drużyna z Limoges wygrała 48:33. Po minucie drugiej było już 50:33. Gdynianie nie byli w stanie dobrać odpowiedniej obrony do ataku rywala. Poszli więc z nim na wymianę kosz za kosz. Taktyka była dobra, ale tylko do obrony przed pogromem. Arka zdobyła w trzeciej kwarcie 26 pkt, ale rywale byli w stanie rzucić jeszcze sześć więcej.

Pod koniec tej części meczu debiut w Eurocup zaliczył Maciej Leszczyński, który już w niej wpisał się na listę punktujących. 18-latek zaliczył kolejnej trafienia z linii rzutów wolnych także na początku czwartej części meczu. W niej początkowo nie było ofensywnych popisów, choć gdy tylko Arka zaczęła odrabiać straty, gospodarze ponownie spokojnie rozbijali jej obronę. To sprawiło, że gdynianie, po raz pierwszy w rozgrywkach stracili ponad 100 punktów w jednym meczu.

Limoges dzięki wygranej zapewniło sobie awans do kolejnej rundy zmagań z czwartego, ostatniego dającego taką możliwość miejsca z grupie. Wcześniej kwalifikacje zdobyły także Lokomotiw Kubań Krasnodar, Alba Berlin oraz Cedevita Zagrzeb. Obok Arki rozgrywki zakończył również Tofas Bursa.

Pozostałe wyniki 10. kolejki grupy B:
Cedevita Zagrzeb - Tofas Bursa 92:96 (23:26, 14:24, 34:23, 21:23)
Alba Berlin - Lokomotiw Kubań Kranodar 82:92 (21:17, 19:22, 19:31, 23:22)

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

30.08 (nd) ASSECO ARKA Gdynia Polpharma Starogard Gd.
03.09 (czw) ASSECO ARKA Gdynia Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
19.04 (nd) godz.18:00 Polpharma Starogard Gdański 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
11.04 (sob) godz.18:00 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Anwil Włocławek
08.04 (śr) godz.18:00 King Szczecin 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
05.04 (nd) godz.18:00 MKS Dąbrowa Górnicza 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia
30.03 (pon) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany HydroTruck Radom
22.03 (nd) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 mecz odwołany Stelmet Enea BC Zielona Góra
18.03 (śr) godz.20:30 ASSECO ARKA Gdynia 0:0 Mecz odwołany Enea Astoria Bydgoszcz
13.03 (pt) godz.19:00 Legia Warszawa 0:0 mecz odwołany ASSECO ARKA Gdynia

1 Anwil Włocławek 0 0 0 0:0 0
2 ASSECO ARKA GDYNIA 0 0 0 0:0 0
3 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 0 0 0 0:0 0
4 Enea Astoria Bydgoszcz 0 0 0 0:0 0
5 GTK Gliwice​ 0 0 0 0:0 0
6 HydroTruck Radom 0 0 0 0:0 0
7 King Szczecin 0 0 0 0:0 0