Zadecydowała trzecia kwarta

Marta
25 stycznia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Koszykarze z Sopotu wykonali plan i przywożą z Jarosławia komplet punktów. O zwycięstwie mistrzów Polski zadecydowała w głównej mierze trzecia kwarta, gdyż jeszcze przed przerwą prowadzili gospodarze 40:38. Ostatecznie podopieczni Tomasa Pacesasa pokonali Sokołów Znicz Jarosław 90:84 (21:18, 17:22, 31:17, 21:27).

SOKOŁÓW ZNICZ: Timberlake 23 (1x3), Day 19 (2x3), Celej 19 (3x3), Diduszko 9 (1x3), Miszczuk 5 (1x3), Kowalenko 4, Mikołajko 3, Kukiełka 2, Nowak 0.

ASSECO PROKOM:Logan 27 (3x3), Dylewicz 19 (10 zb, 5 as.), Burrell 14 (1x3), Burke 12, Zamojski 10 (2x3), Szczotka 4, Brazelton 2, Archibong 2, Hrycaniuk 0.

Do zwycięstwa sopocian doprowadzili Dawid Logan i Filip Dylewicz. Amerykanin ani na sekundę nie opuścił placu gry. Zdobył 27 punktów, trafił 10 na 17 rzutów z gry.

Filip Dylewicz natomiast zaliczył na swoim koncie "double-double", gdyż do 19 punktów dołożył 10 zbiórek. Sopocianie wygrali spotkanie na tablicach, mieli wyraźnie lepszy bilans asyst, jednak popełnili więcej strat niż gospodarze.

Mistrzowie Polski najlepiej zagrali w trzeciej odsłonie, kiedy od stanu 38:40 przed przerwą doprowadzili do wyniku 69:57 przed ostatnią odsłoną.

W ostatnich 10 minutach gospodarze zaczęli odrabiać dystans dzielący ich od mistrzów Polski. W pewnym momencie z przewagi Asseco Prokomu zostały tylko 3 punkty (84:81), jednak w końcówce, kiedy najczęściej piłka wpadała do kosza po rzutach wolnych skuteczniejsi byli sopocianie.

W żółto-czarnych szeregach zadebiutował Tyrone Brazelton. Amerykański rozgrywający wypadł przeciętnie. W koszulce z numerem 6 spędził na parkiecie 20 minut i 14 sekund, z pięciu rzutów trafił tylko jeden, zaliczył po trzy asysty i przechwyty oraz miał jedną zbiórkę i pięć fauli.

Tabela wprowadzona: 2009-02-01
Pozostałe wyniki 21 kolejki PLK: Victoria Górnik Wałbrzych - PBG Basket Poznań, 78:73 (18:24, 24:18, 18:9, 18:22), Anwil Włocławek - Bank BPS Basket Kwidzyn 79:81 (25:20, 26:13, 13:19, 15:29), Polonia Gaz Ziemny Warszawa - AZS Koszalin 71:92 (15:25, 18:17, 20:25, 18:25), Atlas Stal Ostrów Wlkp. - PGE Turów Zgorzelec 72:55 (30:14, 9:14, 19:12, 14:15). W poniedziałek zagrają: Polpharma Starogard Gd. - Energa Czarni Słupsk (17.30)
Marta

Opinie (5)

• NOWY CIENKI BOLEK (1)

NOWA JEDYNKA PROKOMU TO KOLEJNE DREWNO. PACESAS OUT RAZEM ZE SWOIMI WYNALAZKAMI..

• 0 0

• poczekamy zobaczymy , zbyt wczesnie oceniac go

• 0 0

• brawo. !

• 0 0

• Pacek się uczy, nie ma sensu go zwalniać. Jeżeli nie obronią tytułu to może warto pomyśleć o Urlepie, który z Basketu ostatniego zespołu (jak przychodził) zrobił zespół który wygrywa we Włocławku no i kto wie na kogo trafi w play off (bo raczej awansują) - oby nie na Sopot bo różnie może być...