Basket bardzo gościnny w memoriale

mad, jag.
16 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 21:13 (16 września 2016)

Kamila Podgórna została wybrana najlepszą koszykarką turnieju w gdyńskiej drużynie. Kamila Podgórna została wybrana najlepszą koszykarką turnieju w gdyńskiej drużynie.

Po inauguracyjnym zwycięstwie przyszły trzy porażki. Koszykarki Basketu zamknęły tabelę w Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek "Gdynia Super Team". Gospodynie zostały rozbite m.in. przez Wisłę Can-Pack Kraków, przegrywając 55:94 (13:23, 18:25, 14:20, 10:26), a na koniec turnieju uległy Dynamu Nowosybirsk 70:73 (21:17, 13:15, 19:23, 17:18). W trzydniowych rozgrywkach zwyciężył węgierski VBW Cekk Cegled, który jedynej przegranej doznał z... miejscowym zespołem.

PRZECZYTAJ RELACJE Z DWÓCH PIERWSZYCH MECZÓW BASKETU W MEMORIALE

Basket 90 - Dynamo Nowosybirsk 70:73 (21:17, 13:15, 19:23, 17:18)
BASKET 90:
Podgórna 19 (2x3), Skerović 17 (4), Miłoszewska 9, Jakubiuk 4, Rembiszewska 4, Puss 4, Morawiec 7 (1), Stawińska 3, Marcinkowska 3

Gdynianki kończyły turniej bez kontuzjowanych: Anety Kotnis oraz Moniki Grigalauskyte, walcząc w 9-osobowym składzie. W spotkaniu zamykającym turniej mogły uniknąć ostatniego miejsca, ale trzeba było pokonać drużynę z Rosji.

Obie ekipy miały kłopoty ze stabilizacją gry. Dynamo prowadziło 10:4, ale w 8. minucie było 17:14 dla Basketu. Z korzystny wynikiem gdyniankom udało się zejść na przerwę (34:32), choć już w 16. minucie rywalki uzyskały kontaktowy punkt (27:26).

Gdy wydawało się, że po przerwie miejscowe znów odskoczą, gdyż dla koszykarek z Nowosybirska był to już drugi mecz tego dnia, stało się dokładnie odwrotnie. W 24.minucie przyjezdne wyszły na prowadzenie 39:38, a potem miały nawet 7 puntów przewagi (49:42).

Gdynianki zerwały się jeszcze do walki w czwartej kwarcie. Dzięki regularnie punktujących tego dnia Jelenie SkerovićKamili Podgórnej po wolnych Dominiki Miłoszewskiej zrobiło się 63:59 na korzyść Basketu, a na 2,5 minuty przed końcem było jeszcze 67:66.

Niestety, w końcówce na punkty Tamary TathamMariny Riavkiny już tylko "trójką" odpowiedziała Skerović.

Basket 90 - Wisła Can-Pack Kraków 55:94 (13:23, 18:25, 14:20, 10:26)
BASKET 90:
Morawiec 17 (1), Podgórna 13 (3), Miłoszewska 7, Jakubiuk 6, Skerović 5 (1), Marcinkowska 5, Rembiszewska 2, Puss 0

Koszykarki Basketu zagrały z Wisłą Can-Pack Kraków po raz drugi w trakcie okresu przygotowawczego do nowych rozgrywek. W stolicy Małopolski zespół Katarzyny Dydek uległ 64:100. W Gdynia Arenie mistrz Polski dał Basketowi 90 kolejną lekcję koszykówki.

Gospodarz memoriału po pierwszej kwarcie przegrywał już różnicą 10 punktów. W całym starciu Jelena Skerović zanotowała aż 8 strat, a 5 dołożyła Aldona Morawiec. A skoro dwie liderki Basketu 90 grały tak niedokładnie, to ich zespół nie mógł funkcjonować prawidłowo.

Do tego, kiedy Skerović przebywała na boisku - ponad 30 minut, mistrzynie Polski zdobyły aż 43 pkt więcej niż rywalki. Drugi najgorszy wynik pod tym względem miała Amalia Rembiszewska. Skrzydłowa zagrała 22 min, a krakowianki zdobyły w tym czasie 34 pkt więcej.

Wisła pokazała jak grać zespołowo, wygrywając klasyfikację asyst 20:9. I choć gdynianki rzucały z gry z 40-proc. skutecznością, to liczna łącznie 20 strat zrobiła swoje.

W piątek, na zakończenie memoriału Basket 90 zagra o uniknięcie ostatniego miejsca w tabeli. Aby tak się stało musi wygrać z Dynamem Nowosybirsk, które jest jeszcze brz zwycięstwa. Początek gry o godzinie 18. Wstęp na wszystkie starcia turnieju jest bezpłatny.

5. Basket 90 Gdynia 4 5 260:299

Tytuł MVP turnieju zdobyła Maja Skorić ze zwycięskiej drużyny Cegled. Ponadto nagrody indywidualne trafiły do jednej koszykarki z każdego zespołu. Miano najlepsze w Baskecie otrzymała Podgórna.

Aldona Morawiec zdobyła dla Basketu 17 punktów, ale i to było za mało, by gospodynie nawiązały walkę z mistrzyniami Polski. Aldona Morawiec zdobyła dla Basketu 17 punktów, ale i to było za mało, by gospodynie nawiązały walkę z mistrzyniami Polski.
mad, jag.

Opinie (17) 2 zablokowane

• mecz (3)

To że nasze dwie Panie miały urazy nie jest przyczyną takiego lania lecz chyba złej taktyki,złe krycie przeciwniczek pod koszem a przyczyną było bieganie szukanie swej a wtedy pod koszem pozostaje jedna a nawet dwie wolne nie pilnowane i co następuje podanie i kosz a tych trójek było wiele Prosty sposób na ogarnięcie tego kotła to pilnowanie najbliższej wolnej
    Ale pewnie zespół trenerski ćwiczy różne warianty obrony który poskutkują w czasie ligi

• 8 5

• tragedis (1)

Prowadzenie zespolu przez Pania Dydek jest na zenujacym poziomie.Np bierze czas po czy kosultuje z 2 trenerem co maja grac.zawodniczki stoja zdezorientowane i zanim sie czegos dowiedza czs sie konczy.To jest masakra.Podczas czasu zmienia decyzje co bedzie grane.slabo to widze.

• 5 3

• Czyli po staremu

nic nowego

• 4 1

• Trener

Moim zdaniem musi nastąpić wzmocnienie składu TRENERSKIEGO
      bez tego można zapomnieć o powrocie do elity ligowej - obejdzie my się smakiem 4

• 4 0

• A było chociaż ze 100 widzów? (8)

Dlaczego nie podajecie frekwencji?

• 8 7

• jak ciebie to interesuje to przeciez mozesz isc i zobaczyc (2)

• 7 8

• interesuje wyłącznie jako podatnika

Bo przecież to miasto udostępnia halę a to kosztuje.

• 7 7

• odpowiedź

spoko ,po co ta agresja ?
        wnioski muszą być wyciagane z braku kibiców a nie atakować!
        Prawda jest taka że na meczach dzieci jest więcej kibiców (rodxinnych) niż na meczach seniorów i nad tym pochylic i nie ma znaczenia czy wejście jest za darmo czy nie .

• 4 2

• Słaba reklama

• 8 2

• było 1274665476 i pół widza, zadowolony?

• 2 6

• widzowie (2)

No cóż,chyba coś nie funkcjonuje w samym Klubie ?
      Kto widział prezentacje zespołu o godz 17.30 przecież to czas relacji tv czy pisania o danym dniu w mediach a nie szukanie miejsca prezentacji ?chyba że idea była pokazania siebie dla siebie.
      Jak w Klubie przestawić sie co niektórzy z celebrytowania na normalną pracę to.moze i wrócą kibice nie wspominajac o wynikach sportowych

• 6 1

• nie ma sianka nie ma granka

i wszystko inne tematy zastępcze
        odszedł Lotos i sukcesy

• 3 3

• Kto widział prezentację o godz. 17.30? Pytanie dziennikarza czy malkontenta?

Aby młodzież z zaprzyjażnionych 12 szkół mogła być obecna no i kibice to ta godzina była jak najbardziej dobra

• 4 2

• Pani Dydek dziękujemy!! (2)

Może zacznę od tego że z zeszłego sezonu , można było wyciągnąć lepszy wynik , przegrana z średnimi polkowicami to była wina tylko i wyłącznie pani Dydek ale to już było , i nie wróci. Byl czas na wyciągnięcie wniosków ale widać że pani Dydek nie zrobiła nic w tym kierunku dalej stoi i obserwując mecz podpiera bandy, chyba że jest to jej zadanie. Zespół gra bez pomysłu w ataku , każda zawodniczka jak sama cis wykreuje to super, zero płynności , w obronie ,przepraszam ten zespół nie broni i nie ma żadnych założeń, przyjadą Amerykanki ale to się nic nie zmieni bo zespół nie ma trenera widać to gołym okiem. I na koniec czasy brane przez panią trener to kpina, zero konstruktywnych uwag , zero emocji poprostu nic , no chyba że pani trener chodzi i uśmiecha się po wszystkich imprezach w Gdyni to wtedy hej to dobrze wychodzi ,ale nie w tym rzecz. Czas na zmianę pani ktora podpiera bandy na trenera z prawdziwego zdarzenia póki nie jest za późno!!!

• 11 7

• mały komentarz do TRON

Do Tron
      Ma Pani rację ,
      Trener za słaby a na Nieodzalowanej Siostrze ile można jechać i "czarować Prezesa Witkowskiego bo o tym drugim to szkoda prądu , nie piszę żeby Katarzynie dowalić ,nie sugeruję żeby Katarzynę wywalić ale dla dobra klubu warto zamiast jednej zawodniczki czy jednego pucharu zakontraktowac dobrego doświadczonego Trenera ( w razie takiej sytuacji przestrzegałby przed sugestiami Krawczyka Mieczyslawa "wybitnego fachowca") a Katarzynie zaproponować to wczym się dobrze czuje - celebrze na rze klubu .HEJ

• 6 0

• Racja

Święte słowa ale podobno jest nietykalna a Pan prezes myśli że wygra ligę nazwiskiem Pani trener.
      Atmosfera w drużynie TRAGICZNA

• 0 0

• mecz

Kurcze za wiele FAULI, w początkowych minutach każdej części z naszej str i to nas załatwia.faule trzeba wykorzystywać w końcówkach