• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Sam zgłosił się do klubu, powinni dać mu drugą szansę?

mip.
10 września 2023, godz. 17:00 
Opinie (165)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Timo Lahti (kask żołty) w tym sezonie ścigał się dla Orła Łódź, ale jeszcze rok temu był zawodnikiem Zdunek Wybrzeża. Teraz Fin chciałby wrócić, ale czy działacze dadzą mu drugą szansę? Timo Lahti (kask żołty) w tym sezonie ścigał się dla Orła Łódź, ale jeszcze rok temu był zawodnikiem Zdunek Wybrzeża. Teraz Fin chciałby wrócić, ale czy działacze dadzą mu drugą szansę?

Zdunek Wybrzeże Gdańsk jest w trakcie budowy składu na nowy sezon. Do klubu zgłosił się Timo Lahti, który, podobnie jak Adrian Gała wyraził chęć powrotu. Czy klub powinien dać mu drugą szansę? - Wybrzeże jest w o tyle komfortowej sytuacji, że to ono może rozdawać karty. Jeśli ci zawodnicy odeszli, a teraz chcą wrócić do Gdańska to klub może postawić warunki - ocenia Krystian Plech, były dyrektor sportowy klubu.

Czy Zdunek Wybrzeże powinien dać drugą szansę Timo Lahtiemu?

Timo Lahti chciałby wrócić do Zdunek WybrzeżaKluby w 1. Lidze Żużlowej powoli budują i dopinają na ostatni guzik kadry swoich zespołów na sezon 2024. Często sami zawodnicy zgłaszają się do nich z ofertą swoich występów. Właśnie taką drogą poszedł Timo Lahti. Fin, który obecne rozgrywki spędził w H.Skrzydlewska Orle Łódź, przysłał ofertę do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk blisko pozostawienia Nicolaia Klindta. Sprawdź, co z pozostałymi Zdunek Wybrzeże Gdańsk blisko pozostawienia Nicolaia Klindta. Sprawdź, co z pozostałymi

Przypomnijmy, że Lahti do Gdańska trafił w sezonie 2022, kiedy to został wypożyczony z Łodzi. Jego przyjście odmieniło zespół i Wybrzeże, które po 5. kolejkach skazywane było na spadek, zajęło ostatecznie 5. miejsce. Fin miał w to spory wkład i obok Rasmusa Jensena był liderem zespołu.

Zawodnik

Timo Lahti

Timo Lahti

ur.
1992
wzrost
185 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Jeszcze w trakcie rozgrywek klub ogłosił, że porozumiał się z Lahtim, co do kontraktu na sezon 2023. Spore zawirowania związane z opóźnionymi wypłatami spowodowały jednak, że Lahti do spółki z Jakubem Jamrogiem przeniósł się do Łodzi. Tam jednak zaliczył bardzo słaby sezon i wielokrotnie był krytykowany w mediach przez trenera Marka Cieślaka. Nic dziwnego, bo zajął dopiero 27. miejsce wśród wszystkich żużlowców 1. Ligi Żużlowej ze średnią biegową 1,678.W nowym sezonie miejsca dla Lahtiego w Łodzi jednak zabraknie i Fin rozgląda się za nowym pracodawcą.

Czy Zdunek Wybrzeże powinno dać mu drugą szansę?Za Lahtim w Gdańsku przemawia choćby fakt, że tutejszy tor bardzo mu pasuje. To właśnie na owalu przy ul. Zawodników 1 w zeszłym sezonie zanotował świetną średnią 2,353 pkt/bieg. Po słabym sezonie w Orle, w Wybrzeżu mógłby się odbudować. Jednak czy warto jest sięgać po zawodnika, za którym tak słaby sezon?

- Lahti jeżdżąc w Gdańsku pokazywał się z dobrej strony. Ten sezon w Łodzi miał niezbyt udany. Działacze muszą rozważyć na jakim poziomie on był. Ważne jest to, jaką koncepcję składu mają w Wybrzeżu i jaki cel chcą osiągnąć w kolejnym sezonie. Po określeniu takiego celu trzeba zakontraktować takich zawodników, by możliwe było jego osiągnięcie - ocenia Krystian Plech, były dyrektor sportowy Zdunek Wybrzeża, właściciel Plech Sport Agency.
Obecnie działacze Zdunek Wybrzeża nie stawiają kandydatury Lahtiego zbyt wysoko. Klub chciałby spróbować zakontraktować zawodników z wyższej półki, by móc walczyć w kolejnym roku o wyższe cele. Nie można jednak wykluczyć, że usiądą z Lahtim do rozmów.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zarejestruje spółkę. Kolejne modernizacje stadionu Zdunek Wybrzeże Gdańsk zarejestruje spółkę. Kolejne modernizacje stadionu

Nie takie Wybrzeże złe, jak je malująTimo Lahti to zresztą nie jedyny zawodnik, który wyraża chęć powrotu do Gdańska. Podobnie rzecz ma się z Adrianem Gałą. Jak informowaliśmy, negocjacje w tym przypadku są bardziej zaawansowane, a szanse Polaka na powrót do składu Wybrzeża znacznie większe niż w przypadku Fina. Zdaniem Krystiana Plecha to właśnie klub ma teraz negocjacyjną przewagę.

- Wybrzeże jest w o tyle komfortowej sytuacji, że to ono może rozdawać karty. Jeśli ci zawodnicy odeszli, a teraz chcą wrócić do Gdańska to klub może postawić warunki. Prezes Tadeusz Zdunek jest na tyle wytrawnym negocjatorem, że mógłby śmiało powiedzieć, na jakich warunkach jest w stanie zakontraktować ich z powrotem. Pytanie tylko, czy klub chce iść w nich czy poszukać kogoś nowego. Trochę ciekawych nazwisk na rynku powinno się pojawić. Najważniejszym argumentem będzie jednak budżet, jakim klub będzie dysponować - dodaje Plech.


Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 47
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 42
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 41
ROW Rybnik 49

Finał

mip.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (165)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra
2 ROW Rybnik
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
 • Play off-off dla zespołów z miejsc 1-6 po sezonie zasadniczym
 • ćwierćfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 60:30)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37 (45:44)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 50:40 (39:51)
 • półfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (47:42)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44 (41:49)
 • finał:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32 (50:40)
 • awans do ekstraligi: Enea Falubaz Zielona Góra
 • Zespoły na miejscach 7-8 sklasyfikowane zostały na podstawie wyników sezonu zasadniczego.
 • Po zakończeniu sezonu decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi w kolejny sezonie ogłosił Trans MF Landshut Devils, co zapewne pozwoli na tym poziomie pozostać InvestHousePlus PSŻ Poznań, który to jako najsłabszy zespół I ligi miał być zdegradowany.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane