Żegnaj TOP 16!

6 grudnia 2007 (artykuł sprzed 16 lat)

Teraz już tylko niepoprawni optymiści mogą wierzyć, że Prokom Trefl po raz trzeci zagra w TOP 16 Euroligi. Zmiana trenera na rywali z kontynentu nie wystarczyła. W siódmym meczu tego sezonu sopoccy koszykarze przegrali po raz szósty. W Lublanie ulegli tamtejszej Olimpiji 49:68 (15:13, 11:22, 15:14, 8:19). W grupie C na półmetku rywalizacji mistrzowie Polski są na ostatnim miejscu. W rundzie rewanżowej cztery razy zagrają u siebie.

OLIMPIJA: Milic 16, Hukic 16 (4x3), Dragic 15 (1), Bailey 6 (1), Razvic 2 oraz Dondic 5, Booker 5, Zupan 3(1), Mocnik 0.

PROKOM TREFL: Stanojevic 13, Harissis 10 (2), Slanina 7 (1), Masiulis 0, Gurovic 0 oraz Dylewicz 9 (1), Wagner 5 (1), Roszyk 3 (1), Shakur 2.

Jasmin Hukic miał zastąpić w Sopocie Gorana Jagodnika, ale nie był nawet jego cieniem. Wystarczyło, że opuścił Polskę, a przypomniał sobie o snajperskich umiejętnościach. W drugiej kwarcie rzucił dwa razy za trzy i jego drużyna odskoczyła na 22:15. Zresztą w zwycięstwo w pierwszej kwarcie sopocian było niespodzianką. Przyczyniło się do niego wejście z ławki rekonwalescenta, Dajuana Wagnera, który w tej odsłonie zdobył pięć ostatnich punktów. W tym okresie meczu nie było zresztą się trudno wyróżnić, gdyż obie drużyny miały kłopoty ze skutecznością.

Tuż przed przerwą gospodarze prowadzili już różnicą dwunastu punktów (35:23), którą nieco zniwelowała "trójka" Donatasa Slaniny. Trenera Tomasa Pacesasa należy pochwalić za odwagę. Po zmianie stron zagrał wabank. Na ławce zostawił obie klasyczne "jedynki", a na obwodzie zostawił Slaninę i Wagnera. Ten manewr w zestawieniu z dobrą grą Filipa Dylewicza pozwoliły sprowadzić straty do 39:42. Potem nadzieje odżyły już tylko na krótką chwilę, gdy punkty Slaniny na początku czwartej kwarty dały rezultat 43:49. Ostatnie minuty zostały przegrane aż 6:19!

Tabela grupy A Euroligi po pierwszej rundzie:
kolejno liczba punktów, meczów, zwycięstw, przegranych, bilans koszy zdobytych do straconych

8. Prokom Trefl Sopot 8 7 1 6 467:588

* w przypadku równej licznie punktów wyższe miejsce zajmuje zwycięzca bezpośredniego meczu.

Opinie (7) 1 zablokowana

• Wielki Krause który spyla z kraju za machloje,zrobił super ekipę z której śmieje się cała Europa.Ale mamy nowy rzą to się cieszmy teraz tacy jak Krause mogą wracać a normalni dalej klepać biede/

• 0 0

• BEZ EUGENIUSZA ANI RUSZ GIENEK WRACAJ NIE MA RADY:(:(:(

• 0 0

• Gruby Ryśku wracaj

wreszcie z tej podrózy służbowej,bo z drużyna z budżetem ok.40 mln złotych rocznie w totalnej rozsypce

• 0 0

• Dopkladnie wracaj ale do Gdyni tu bedzie stolica piłkarska razem dla naszej kochanej Gdyni..

• 0 0

• OGLADALEM MECZ...TYLE STRAT TAKIE GWIAZDY TO JAKIES NIEPOROZUMIENIE...GRALI BEZNADZIEJNIE...WSTYD...

• 0 0

• TAK SłABO JESZCZE NIE BYłO

• 0 0

• co ty bredzisz...

...idz sie schowaj... tak slabo nie bylo, a w Pireusie kurka co bylo? a z Siena lepiej? Normalnie, po co ty glupoty tutaj wypisujesz... jasne jest, ze druzyna w rozsypce (dokladnie od nowa jest budowana) i nic tu nie wymysla... moze podczas przerwy cos uda sie, jesli Krauze dorzuci kolejna kaske na "jedynke", albo w koncu przekonaja Travisa, ze Kijek juz sobie poszedl i niech wraca...

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 30 5 25 2413:2653 35

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 30 kolejki

• TREFL SOPOT - King Szczecin 92:98 (13:27, 30:17, 27:30, 22:24)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 93:82 (27:29, 21:20, 23:17, 22:16)
  • Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard 70:67 (13:21, 22:15, 17:18, 18:13)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 126:60 (33:16, 40:15, 28:15, 25:14)
  • Polski Cukier Start Lublin - Legia Warszawa 92:112 (25:27, 22:26, 27:21, 18:38)
  • Anwil Włocławek - Arriva Polski Cukier Toruń 91:70 (20:19, 25:20, 18:13, 28:18)
  • Śląsk Wrocław - Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 98:79 (28:19, 28:20, 20:22, 22:18)
  • Tauron GTK Gliwice - MKS Dąbrowa Górnicza 73:110 (11:33, 19:27, 26:24, 17:26)