Wiadomości

Zwycięski piątek

To był bardzo udany piątek dla trójmiejskiego basketu. Prokom Trefl Sopot pokonał we Wrocławiu Bergssona Śląsk Wrocław 81:80 (20:23, 16:21, 30:16,15:20), mimo że jego łupem padła tylko jedna kwarta. Natomiast Kager Gdynia rozgromił we własnej hali Unię Tarnów 90:64 (27:14, 17:21, 22:16, 24:13). Była to przedostatnia kolejka pierwszej rundy rozgrywek.

Bergson Śląsk Wrocław: Dean Oliver 18, Dominik Tomczyk 16, Radosław Hyży 12, Tim Kisner 8, Oliver Stevic 7, Marcin Stefański 6, Glen Elliott 6, Miha Fon 3, Branislav Jancikin 2, Nikola Jestratijević 2, Aleksandar Dimitrovski 0.

Prokom Trefl Sopot: Donatas Slanina 35, Rashid Atkins 11, Christian Dalmau 9, Justin Hamilton 6, Huseyin Besok 5, Tomas Masiulis 4, Adam Wójcik 4, Filip Dylewicz 3, Jeff Nordgaard 2, Michael Andersen 2.

-----------------------

Kager Gdynia: Cournety Eldridge 17, Grzegorz Radwan 17, Michael Kuebler 16, Andrzej Karaś 12, Aaron Pettway 10, Tomasz Cielebąk 10, Przemysław Lewandowski 6, Łukasz Ratajczak 2, Milos Sporar 0, Simon Conn 0.

Unia Tarnów: Ibrahim Abusani 14, Toree Morriss 12, Wojciech Majchrzak 10, Bartosz Sarzało 9, Vladimir Coric 9, Łukasz Grys 3, Sasa Djordjevic 3, Bojan Malesevic 2, Milan Vuvicevic 2, Tomasz Zych 0, Paweł Bacik 0.

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Anwil Włocławek - Kotwica Kołobrzeg 74:87 (20:24, 18:21, 16:24, 20:18), Polpharma Starogard - BOT Turów Zgorzelec 69:75 (18:23, 18:10, 12:24, 21:18).

1. BOT Turów Zgorzelec 12 846:754 22
2. Prokom Trefl Sopot 12 995:864 21
3. Bergson Śląsk Wrocław 12 908:808 21
4. Polpharma Starogard 13 1021:980 20
5. Energa Czarni Słupsk 12 874:840 20
6. Gipsar Stal Ostrów 12 941:920 19
7. Kager Gdynia 12 884:888 18
8. Anwil Włocławek 11 853:846 17
9. Polpak Świecie 11 752:713 16
10. Polonia SPEC Warszawa 13 960:989 16
11. Kotwica Kołobrzeg 12 922:966 16
12. Sokołów Jarosław 12 840:924 16
13. AZS Koszalin 12 839:929 16
14. Unia Tarnów 12 755:965 14


Opinie (2)

  • Meczyk był pierwsza klasa.

    • 0 0

  • brawo prokom

    JEST OK

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Arki

początek meczu: 11.12.2021 godz. 17:30 LIVE!

mecz ligowy

Jak typują inni

1

91%

106 typowań

x

1%

1 typowanie

2

8%

9 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Arki

Najlepiej typujący wyniki Arki

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Tomasz Muszyński 13 28 84.6%
2. Marek Lamczyk 13 26 84.6%
3. Sławek Surkont 13 26 76.9%
4. Marcin Rychłowski 13 26 76.9%
5. Marcin Lang 13 25 84.6%

Aktualna tabela

Koszykówka - Energa Basket Liga
Drużyny M Z P Bilans Pkt
1 Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 14 10 4 1272:1169 24
2 Anwil Włocławek 13 10 3 1069:967 23
3 Twarde Pierniki Toruń 13 10 3 1143:1097 23
4 Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 13 9 4 1056:1006 22
5 Enea Zastal BC Zielona Góra 13 8 5 1169:1079 21
6 Śląsk Wrocław 13 7 6 1096:1012 20
7 King Szczecin 13 7 6 1105:1094 20
8 Legia Warszawa 12 7 5 973:923 19
9 TREFL SOPOT 13 6 7 1028:1019 19
10 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 12 6 6 976:959 18
11 ASSECO ARKA GDYNIA 13 5 8 959:1039 18
12 HydroTruck Radom 13 4 9 1062:1095 17
13 PGE Spójnia Stargard 12 5 7 946:1036 17
14 MKS Dąbrowa Górnicza 13 3 10 1055:1152 16
15 Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 13 3 10 957:1054 16
16 GTK Gliwice 13 3 10 1015:1180 16

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Wyniki 13 kolejki:

  • TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 86:70 (21:14, 25:24, 21:16, 19:16)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Enea Zastal BC Zielona Góra 73:83 (15:25, 17:20, 20:19, 21:29)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 77:88 (19:18, 24:30, 24:14, 10:26)
  • Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard 105:90 (37:23, 27:23, 18:20, 23:24)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Twarde Pierniki Toruń 77:94 (17:20, 16:19, 30:31, 14:24)
  • King Szczecin - Legia Warszawa 99:83 (28:22, 23:26, 21:16, 27:19)
  • Anwil Włocławek - GTK Gliwice 95:71 (21:17, 30:15, 27:18, 17:21)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom 76:73 (17:13, 25:26, 14:19, 20:15)

Terminarz

11.12 (sob) godz.17:30 TREFL Sopot typuj ASSECO ARKA Gdynia LIVE!
16.12 (czw) godz.19:30 Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. typuj ASSECO ARKA Gdynia
27.12 (pon) ASSECO ARKA Gdynia Legia Warszawa
02.12 (czw) godz.19:30 ASSECO ARKA Gdynia 73:83 Enea Zastal BC Zielona Góra
18.11 (czw) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 81:80 MKS Dąbrowa Górnicza

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane