Bałtyk i Szostek rozgromili Gedanię

9 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Na inaugurację III ligi Bałtyk wygrał na wyjeździe z Polonią 2:0. Jak będzie w piątek, 15 marca w derbach w Gdyni? Na inaugurację III ligi Bałtyk wygrał na wyjeździe z Polonią 2:0. Jak będzie w piątek, 15 marca w derbach w Gdyni?

Gdyńscy piłkarze Bałtyku i Arki II, a także Polonii Gdańsk zwycięstwami zakończyli serię zimowych sparingów. Znów błysnął Karol Szostek. Nowy napastnik biało-niebieskich w tym roku strzelił już 8 goli! To doskonały prognostyk przed inauguracją rundy wiosennej w III lidze, którą w piątek o godzinie 19:00 na Narodowym Stadionie Rugby potworzą derby Trójmiasta.

Bałtyk Gdynia - Gedania 4:0 (1:0)
Bramki: Szostek 49, 83, Drzymała 2, Preizner 86.

BAŁTYK:
I połowa : Grubba - Barnik, Kokosiński, Martyniuk, Adamus - Drzymała, Klawikowski, Bodzak, Kiełdanowicz - Danilczyk, Wojciechowski
II połowa : Yehia - Pionk, Byliński, Wasielewski, Byczkowski - Piekarski, Kowalski , Prusaczyk, Preizner, Bułka - Szostek

W ostatnim sprawdzianie przed ligą Bałtyk wysoko, choć po niespecjalnie efektownej grze, pokonał na Narodowym Stadionie Rugby grającą w V lidze Gedanię. Już w drugiej minucie z rzutu wolnego prowadzenie uzyskał Michał Drzymała.

Po przerwie dwukrotnie do bramki rywali trafił Karol Szostek. Niespełna 20-letni napastnik, który wrócił do Bałtyku po dwuletniej przerwie, w zimowych sparingach zdobył aż 8 bramek.

Natomiast debiutanckie trafienie w nowych barwach zaliczył jeden z ostatnich gdyńskich nabytków w tym oknie transferowym - Tomasz Preizner.

Zimowe sparingi Bałtyku Gdynia:
bilans: 7 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek, bramki: 32:9
26 stycznia Pomorze Potęgowo (IV liga) 1:1 (0:1)
30 stycznia Polonia Warszawa (ME) 2:1 (1:0)
2 luty Amator Kiełpino (V liga) 6:0 (1:0)
9 luty Gryf Wejherowo (II liga) 3:2 (1:1) - przeczytaj relację
16 luty Lechia II Gdańsk 2:2 (1:2) - przeczytaj relację
23 luty Olimpia Elbląg (II liga) 2:1 (1:0) - przeczytaj relację
27 luty Olimpia 2004 Elbląg (III liga) 6:0 (1:0) - przeczytaj relację
2 marca Orlęta Reda (IV liga) 6:2 (1:1) - przeczytaj relację
8 marca Gedania (V liga) 4:0 (1:0)

Potok Pszczółki - Polonia Gdańsk 1:2 (1:0)
Bramki dla Polonii: Skowroński 57, K.Borkowski 82

POLONIA: Wojtowicz - Zgliński (46 Neubauer), Osłowski, Gornowicz (46 Skowroński), Stanisławski - Szuba (46 Woźniak), Ł.Borkowski (46 Kozłowski), Mikołajczak (46 Gierałtowski), Malinowski (46 K.Borkowski) - Rychłowski (46 zawodnik testowany), Jaśniewski (46 Anusik).

Podopieczni Pawła Pagieły serię trzynastu sparingów zakończyli w Pruszczu Gdańskim, gdzie pokonali IV-ligowy Potok Pszczółki. Po 12 minutach gdańszczanie przegrywali 0:1, a po pół godziny mogło być już 0:2, ale rzut karny obronił Sebastian Wojtowicz.

Po przerwie Polonia wyszła na boisko w mocno zmienionym składzie i zdołała wyrównać, gdy zamieszanie pod bramką Potoku po rzucie rożnym wykorzystał Daniel Skowroński. Na 2:1 wynik ustalił Kamil Borkowski, który znalazł się w odpowiednim miejscu, by dostawiając tylko nogę zamknąć dośrodkowanie i zamienić je na gola. Wcześniej szansę na bramkę miał Bartosz Anusik, ale jego indywidualna akcja od połowy boiska zakończyła się niecelnym strzałem.

Gdańska drużyna testuje nowego napastnika jednak podobnie jak wcześniej w przypadku Pawła MalinowskiegoMichała Woźniaka, sztab szkoleniowy nie chce zdradzać jego nazwiska, dopóki nie zapadnie decyzja o jego angażu.

Zimowe sparingi Polonii Gdańsk:
bilans: 7 zwycięstw, 0 remisów, 6 porażek, bramki: 36:21
19 stycznia Concordia II Elbląg 2:0 (0:0)
26 stycznia Elana Toruń (II liga) 2:0 (2:0)
31 stycznia KS Chwaszczyno (IV liga) 2:3 (0:1)
2 luty Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 2:3 (1:1)
6 marca Barkas Tolkmicko (IV liga) 1:2 (1:1) - przeczytaj relację
9 marca Potok Pszczółki (IV liga) 2:1 (0:1)

Arka II Gdynia - Start Warlubie 3:0 (1:0)
Bramki: Surdykowski 13, Strzelecki 50, D.Patelczyk 65

ARKA II: Szromnik (70 Kamola) - Sulewski (46 Stolc), Haberka (46 R.Robakowski), P.Robakowski (60 Żołnierewicz), Dettlaff (46 Strzelecki) - Pietkiewicz (60 Kwaśnik), Róg (60 Wardziński), Słowiński (60 D.Patelczyk), Bartlewski (46 Bębenek) - Wojowski (46 Jankowski) - Surdykowski (60 Patok).

Rezerwy Arki zagrały wzmocnione zawodnikami, którzy nie znaleźli się w kadrze na wyjazdowy mecz z Wartą Poznań: Marcinem Dettlaffem, Pawłem Wojowskim, Januszem Surdykowskim, Piotrem Pietkiewiczem oraz bramkarzami - Michałem SzromnikiemPatrykiem Kamolą.

Po golu Surdykowskiego żółto-niebiescy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Zaraz po zmianie stron golem przedniej urody rezultat podwyższył Radosław Strzelecki. Piłkarz, którego Arka nie może pozbyć się od roku, popisał się przewrotką. Wynik meczu przypieczętował Dawid Patelczyk, któremu asystował Adam Bębenek.

- Start to niezły przeciwnik, czego się zresztą spodziewaliśmy. W Warlubiu jest solidny sponsor i gracze z przeszłością w Olimpii Elbląg czy Elanie Toruń, po których od razu widać, że mają doświadczenie z wyższych klas rozgrywkowych. Mecz stał na dobrym III-ligowym poziomie i był pożyteczny dla obu stron. Zimowe sparingi były dla nas udane - mówi gdyński trener Grzegorz Witt.

Zimowe sparingi Arki II Gdynia:
bilans: 6 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka, bramki: 22:6
19 stycznia Gryf Wejherowo (II liga) 2:1 (1:1)
3 luty Concordia Elbląg (II liga) 4:1 (2:0)
9 luty KS Chwaszczyno (IV liga) 1:1 (0:0) - przeczytaj relację
13 luty Kaszubia Kościerzyna (IV liga) 2:0 (1:0) - przeczytaj relację
16 luty Gryf 2009 Tczew 3:1 (1:1) - przeczytaj relację
23 luty Pomorze Potęgowo (IV liga) 0:2 (0:1) - przeczytaj relację
3 marca Wietcisa Skarszewy (IV liga) 7:0 (5:0) - przeczytaj relację
9 marca Start Warlubie (IV liga) 3:0 (1:0)

Na tydzień przed inauguracją III ligi formy nie sprawdziła tylko Lechia. Gdańszczanie przygotowują się według innego rytmu, gdyż piłkarze rozdzieleni są aż na trzy drużyny.

21 zawodników Bogusław Kaczmarek zaprosił w niedzielę na ostatni trening pierwszej drużyny przed meczem z Koroną w ekstraklasie (poniedziałek na PGE Arenie). Kolejna grupa graczy została wytypowana do wyjazdu do Kielc na pierwszy w tym roku mecz Młodej Ekstraklasy (wtorek).

Dlatego rezerwy kolejny sparing mają dopiero w środę, 13 marca. O godzinie 17:00 biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Ostróda. Do dyspozycji trenera Tomasza Untona będą gracze ze wspomnianej "21", którzy nie zagrają w poniedziałek w ekstraklasie, a skład uzupełni młodzież.

ZIMOWE ZMIANY KADROWE W TRÓJMIEJSKICH DRUŻYNACH III LIGI
ARKA II GDYNIA
PRZYBYLI: Michał Jankowski (Jeziorak Iława), Piotr Robakowski (z pierwszej drużyny), Jakub Olszowiec, Michał Sztandar, Maciej Dampc, Paweł Kowalczyk, Bartosz Maślak, Michał Nalepa, Michał Fierka (wszyscy z zespołów juniorskich)
UBYLI: Michał Gałecki, Paweł Wojowski, Janusz Surdykowski (pierwszy zespół), Robert Ziętarski (wypożyczenie do Warty Poznań do 30.06)

BAŁTYK GDYNIA:
PRZYBYLI: Osama Mohamed Yehia (Egipt, Orlicz Suchedniów), Mikołaj Kowalski (Osiczanka), Tomasz Preizner (Lechia Gdańsk), Kamil Wojciechowski (Cartusia), Bartosz Byliński (Wigry Suwałki), Daniel Kokosiński (Znicz Pruszków), Karol Szostek (Pomezania Malbork)
UBYLI: Wojciech Musuła (rozwiązany kontrakt za porozumieniem stron), Kamil Biecke (kontuzja), Mateusz Frankowski (GKS Przodkowo)

LECHIA II GDAŃSK
PRZYBYLI: Vytautas Andruskievicius, Paweł Dawidowicz (z pierwszej drużyny), Maciej Kostrzewa (po kontuzji)
UBYLI: Łukasz Wiśniewski (Gryf Wejherowo), Przemysław Czerwiński (do pierwszego zespołu), Patryk Tuszyński (Sandecja Nowy Sącz)

POLONIA GDAŃSK
PRZYBYLI: Paweł Malinowski (Rega Trzebiatów), Michał Woźniak (Gwardia Koszalin)
UBYLI: Daniel Drożdżak, Patryk Pikulski (kontuzje), Łukasz Skarżyński (przerwał treningi)