Pierwsza ligowa porażka koszykarzy Arki Gdynia. Nie zatrzymali Amerykanów

Asseco Arka Gdynia

Choć Josh Bostic trafił wszystkie rzuty z gry w meczu z MKS: 2/2 za 2 punkty i 2/2 za trzy punkty, to nie był w stanie poprowadzić Arki do piątego zwycięstwa w EBL. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarze Arki Gdynia doznali pierwszej porażki w sezonie Energa Basket Ligi. Ulegli we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza 76:86 (15:19, 27:24, 20:14, 14:29). Gospodarze dali się wciągnąć w grę rywala, a to nie przyniosło im nic dobrego. Nie potrafili zatrzymać Trey'a Davisa oraz Clevelanda Melvina, którzy zdobyli razem aż 58 punktów.

Dulkys 16 (4x3, 7 zb.), Łapeta 6, Wyka 2, Florence 2 (5 as.), Garbacz 0 oraz Bostic 15 (2x3), Szubarga 10 (1x3, 5 zb., 7 as.), Ponitka 10 (1x3), Upshaw 10, Witliński 5

MKS Dąbrowa Górnicza

Davis 31 (1x3, 8 zb., 7 as.), Melvin 27 (4x3, 8 zb.), Wojciechowski 9 (6 zb.), Richardson 8 (2x3), Łukasiak 3 oraz Kobel 4, Wołoszyn 3 (1x3), Zębski 1, Gabiński 0

TREFL SOPOT ULEGŁ W HALI 100-LECIA LEGII WARSZAWA. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO MECZU, OCEŃ KOSZYKARZY I TRENERA

Koszykarze Arki mają za sobą pierwsze zwycięstwie w tym sezonie w Eurocup. W środę pokonali w Gdynia Arenie francuski zespół Limoges CSP 87:78

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z MECZU EUROCUP
Trener reprezentacji Polski podał szeroki skład na mecze eliminacji mistrzostw świata na przełomie listopada i grudnia. Znalazło się w nim pięciu gdyńskich koszykarzy: Ponitka (ARKA Gdynia), Wyka (ARKA Gdynia), Witliński (ARKA Gdynia), Łapeta (ARKA Gdynia) i Garbacz
(ARKA Gdynia)

SPRAWDŹ SZEROKĄ KADRĘ POLSKI, ZOBACZ JAK KUPIĆ BILETY NA MECZ Z WŁOCHAMI, KTÓRY 2 GRUDNIA ODBĘDZIE SIĘ W ERGO ARENIE
Arka jest jedną z trzech drużyn, które nie przegrały w Energa Basket Lidze. Obok gdynian są to Stelmet Zielona Góra oraz Polski Cukier Toruń.
Wyjściowy skład gości: 3 Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza), 4 Richardson (MKS Dąbrowa Górnicza), 7 Davis (MKS Dąbrowa Górnicza), 13 Łukasiak (MKS Dąbrowa Górnicza), 35 Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza)
[ICO]
Gospodarze zaczynają piątką: 30 Garbacz (ARKA Gdynia), 16 Łapeta (ARKA Gdynia), 0 Florence (ARKA Gdynia), 91 Wyka (ARKA Gdynia), 44 Dulkys (ARKA Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla MKS
[ICO]
1'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza), do tego faul Garbacza
1'
Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza) pudłuje rzut wolny
[ICO]
1'
[0:5] Davis (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
1'
Let's go Gdynia - skandują kibice
[ICO]
2'
[0:7] 2 punkty z półdystansu zdobywa Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
2'
[0:9] 2 punkty z kontry zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
2'
Na parkiecie leży Florence (ARKA Gdynia), który trzyma się za twarz
[ICO]
2'
Florence (ARKA Gdynia) podnosi się z parkietu, ale musi opuścić boisko
[ICO]
3'
[3:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
4'
[3:11] 2 punkty zdobywa Łukasiak (MKS Dąbrowa Górnicza), do tego jest faulowany
[ICO]
4'
[3:12] Rzut wolny trafia Łukasiak (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
4'
[3:14] 2 punkty rzutem nad Łapetą zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
4'
[6:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
5'
[8:14] 2 punkty spod kosza zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
7'
[10:14] 2 punkty z kontry zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
7'
Przerwa na żądanie Winnickiego (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
8'
[10:16] 2 punkty z półdystansu zdobywa Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
8'
[10:18] Davis (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
8'
[11:18] Tylko jeden rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
9'
[11:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Zębski (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
10'
[13:19] 55 Upshaw (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
10'
[15:19] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. MKS świetnie wszedł mecz i prowadził 9:0. Gdynianie mieli problem z konstruowaniem akcji, później jednak, gdy zaczęli grać więcej pod kosz, wynik po ich stronie także ruszył. Na początku kwarty w twarz został przypadkowo uderzony Florence (ARKA Gdynia). Amerykanin opuścił boisko i jeszcze na nie nie wrócił
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
11'
[17:19] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia), do tego faul Gabińskiego
[ICO]
11'
[18:19] Rzut wolny trafia 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
11'
[18:21] 2 punkty zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza), do tego faul Garbacza
[ICO]
11'
[18:22] Rzut wolny trafia Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
12'
[18:24] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza), do tego faul Bostica
[ICO]
12'
[18:25] Rzut wolny trafia Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
12'
[18:27] 2 punkty dobitką w kontrze zdobywa Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
12'
[18:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
12'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
13'
[18:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wołoszyn (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
13'
[20:33] 2 punkty wsadem po przechwycie zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
14'
Na boisku ponownie Florence (ARKA Gdynia)
[ICO]
14'
[20:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
14'
[20:38] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
15'
[22:38] 2 punkty wsadem w kontrze zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
15'
[ICO]
16'
[ICO]
16'
[ICO]
16'
[27:41] 2 punkty wsadem zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
[ICO]
17'
[29:41] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
[ICO]
18'
[31:41] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
[ICO]
18'
[33:41] 2 punkty w szybkim ataku zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
18'
[35:41] 2 punkty w kontrze zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
19'
Asseco - skandują kibice
19'
Zębski (MKS Dąbrowa Górnicza) pudłuje dwa rzuty wolne
[ICO]
19'
[37:41] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
20'
[37:43] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kobel (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
20'
[40:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
20'
[42:43] 2 punkty spod kosza zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Gdynianie grali tak ospale, że goście, za sprawą Davisa (MKS Dąbrowa Górnicza) oraz Melvina (MKS Dąbrowa Górnicza) zbudowali 18-punktową przewagę. I nagle Arka zaczęła grać szybko. Punkty z kontrataków Ponitki (ARKA Gdynia), Florence'a (ARKA Gdynia) i Bostica (ARKA Gdynia) oraz dobra gra pod koszem Łapety (ARKA Gdynia) sprawiły, że drużyna Frasunkiewicza odrobiła aż 17 punktów straty
Najskuteczniejsi do przerwy: Davis (MKS Dąbrowa Górnicza) - 19 pkt, Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza) - 13 pkt, Dulkys (ARKA Gdynia) - 11 pkt, Ponitka (ARKA Gdynia) i Bostic (ARKA Gdynia) po 7 pkt
Arka trafiła 17 z 34 rzutów z gry, MKS 15 z 33. W zbiórkach mamy 19:17 dla Arki, w asystach 10:7 dla gdynian
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla MKS
[ICO]
21'
[ICO]
23'
[45:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Richardson (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
23'
[47:46] 2 punkty zdobywa 10 Witliński (ARKA Gdynia), który minimalnie przekroczył linię 6,75 m
[ICO]
25'
Łukasiak (MKS Dąbrowa Górnicza) otrzymał przewinienie techniczne
[ICO]
25'
[48:46] Rzut wolny trafia 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
26'
[48:48] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
26'
[49:48] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Witliński (ARKA Gdynia).
[ICO]
26'
[49:49] Tylko jeden rzut wolny trafia Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
27'
[ICO]
27'
[52:51] 2 punkty wsadem w kontrze zdobywa Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
28'
[54:51] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[55:51] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
[55:53] 2 punkty zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
29'
[58:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
[58:55] 2 punkty z półdystansu zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
30'
[60:55] 2 punkty zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia), do tego faul Wojciechowskiego
[ICO]
30'
Faul techniczny dostaje za dyskusje z sędziami trener MKS Jacek Winnicki
[ICO]
30'
[61:55] Rzut wolny trafia 7 Szubarga (ARKA Gdynia) - rzut za faul techniczny
[ICO]
30'
[62:55] Rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia) - za faul Wojciechowskiego
[ICO]
30'
[62:57] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Spadło tempo meczu, a to okazało się na plus dla Arki. Defensywa gdynian sprawiła, że przyjezdni nie byli w stanie oddawać łatwych rzutów. A po drugiej stronie parkietu mieliśmy wiele podań, spokojnych rzutów i wyjście na prowadzenie Arki
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
31'
[ICO]
32'
[62:62] 2 punkty z kontry zdobywa Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza), do tego faul Dulkysa
[ICO]
32'
[62:63] Rzut wolny trafia Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
32'
[64:63] 2 punkty spod kosza zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
33'
[64:65] 2 punkty dobitką zdobywa Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
33'
[67:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
34'
[67:67] Kobel (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
34'
[69:67] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
[ICO]
34'
[69:69] 2 punkty z półdystansu zdobywa Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
35'
[69:71] 2 punkty z półdystansu zdobywa Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
35'
[ICO]
36'
[69:73] Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
36'
[ICO]
36'
[ICO]
36'
Asseco - starają się pomóc kibice
[ICO]
37'
[69:78] 2 punkty z półdystansu zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
38'
[69:80] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Davis (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
38'
Ostatnia w meczu przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
38'
Tym razem przerwa na żądanie Winnickiego (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
38'
[69:82] Davis (MKS Dąbrowa Górnicza) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[69:84] 2 punkty dobitką zdobywa Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
39'
[69:86] 2 punkty po przechwycie zdobywa Richardson (MKS Dąbrowa Górnicza).
[ICO]
39'
[71:86] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
40'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty - 58 sekund do końca kwarty
40'
Bostic (ARKA Gdynia) pudłuje pierwszy rzut wolny
[ICO]
40'
[73:86] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za spod kosza - 31,8 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
[75:86] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany po przechwycie piłki - 15,8 sekundy do końca kwarty
[ICO]
40'
Wojciechowski (MKS Dąbrowa Górnicza) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
40'
[76:86] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
40'
KONIEC MECZU. Trener Przemysław Frasunkiewicz zaczął dostosowywać skład do rywali, a to nie przyniosło sukcesu. Davis (MKS Dąbrowa Górnicza) i Melvin (MKS Dąbrowa Górnicza) wypunktowali Arkę i sprawili, że doznała ona pierwszej porażki w EBL

Wyniki 5 kolejki:

• ARKA GDYNIA - MKS Dąbrowa Górnicza 76:86 (15:19, 27:24, 20:14, 14:29)
  • TREFL SOPOT - Legia Warszawa 86:92 (25:19, 15:16, 21:24, 25:33)
  • Anwil Włocławek - Spójnia Stargard 80:81 (13:23, 28:23, 18:11, 21:24)
  • Polpharma Starogard Gd. - AZS Koszalin 99:84 (20:24, 30:7, 27:20, 22:33)
  • King Szczecin - Miasto Szkła Krosno 74:66 (27:18, 19:12, 8:19, 20:17)
  • Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 92:56 (24:19, 24:8, 20:13, 24:16)
  • TBV Start Lublin - GTK Gliwice 85:73 (22:18, 18:16, 18:14, 27:25)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Stelmet Enea BC Zielona Góra 81:72 (15:20, 28:19, 15:17, 23:16)