Koszykarze Arki Gdynia wygrali ze Stelmetem Zielona Góra w meczu na szczycie EBL

Asseco Arka Gdynia

Josh Bostic zdobył w meczu ze Stelmetem 35 punktów, co jest jego rekordem w Energa Basket Lidze. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Trzy kwarty męczarni i świetna czwarta - tak Arka Gdynia wygrała w meczu na szczycie Energa Basket Ligi. W Gdynia Arenie pokonała Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:65 (19:18, 13:12, 13:18, 33:17). Aż 58 punktów zdobyła dwójka liderów żółto-niebieskich: Josh Bostic i Jamese Florence. Ekipa Przemysława Frasunkiewicza ma obecnie najlepszy bilans w EBL.

Bostic 35 (6x3, 5 zb.), Florence 23 (5x3), Dulkys 9 (2x3, 6 zb.), Wołoszyn 3 (1x3), Łapeta 0 (5 zb.) oraz Ginyard 5, Garbacz 3 (1x3), Ponitka 0, Upshaw 0, Wyka 0

Stelmet Enea BC Zielona Góra

Starks 10, Justice 9 (1x3), Hrycaniuk 6 (8 zb.), Sakić 5 (5 zb.), Sokołowski 3 (1x3) oraz Planinić 13 (7 zb.), Zamojski 9 (1x3, 8 zb.), Hosley 8 (2x3, 6 zb.), Koszarek 2

Koszykarze Arki Gdynia przystępują do meczu na szczycie EBL po pewnym zwycięstwie nad MKS Dąbrowa Górnicza

PRZYPOMNIJ SOBIE TO SPOTKANIE
Gdynianie mają za sobą sześć meczów bez porażki, natomiast Stelmet nie przegrał od ośmiu spotkań w EBL

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU ARKA - STELMET
W składzie gdynian brakuje jednak ponownie Filipa Dylewicza. Jest za to Grzegorz Kamiński (ARKA Gdynia), który w weekend sięgnął z drużyną Asseco Arki U-20 po wicemistrzostwa Polski

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TURNIEJU FINAŁOWEGO MP U-20
Koszykarzy Arki oglądaliśmy po raz ostatni w Gdynia Arenie pod koniec stycznia. Nieopodal, w hali GCS grały za to koszykarki Arki. Niestety ostatnio mają one problemy z odnoszeniem zwycięstw

PRZECZYTAJ O CZWARTEJ PORAŻCE Z RZĘDU GDYŃSKICH KOSZYKAREK
[ICO]
Gospodarze zaczną piątką: 0 Florence (ARKA Gdynia), 3 Bostic (ARKA Gdynia), 44 Dulkys (ARKA Gdynia), 21 Wołoszyn (ARKA Gdynia), 16 Łapeta (ARKA Gdynia)
Wyjściowa piątka gości: 2 Starks (Stelmet Enea BC Zielona Góra), 7 Sakić (Stelmet Enea BC Zielona Góra), 24 Sokołowski (Stelmet Enea BC Zielona Góra), 34 Hrycaniuk (Stelmet Enea BC Zielona Góra), 44 Justice (Stelmet Enea BC Zielona Góra)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Arki
[ICO]
1'
[2:0] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
1'
Dulkys (ARKA Gdynia) pudłuje dwa rzuty wolne
[ICO]
2'
[4:0] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
3'
[6:0] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
4'
[6:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
4'
[8:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
4'
[8:4] 2 punkty z półdystansu zdobywa Justice (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
5'
[9:4] Tylko jeden rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
6'
[12:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 21 Wołoszyn (ARKA Gdynia).
[ICO]
6'
Przerwa na żądanie Jovovicia (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
6'
[12:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hosley (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
6'
[12:9] 2 punkty spod kosza zdobywa Zamojski (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
7'
[15:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
8'
[15:11] Planinić (Stelmet Enea BC Zielona Góra) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
9'
[15:13] Planinić (Stelmet Enea BC Zielona Góra) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
9'
[15:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
9'
[18:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
10'
[19:16] Tylko jeden rzut wolny trafia 9 Ginyard (ARKA Gdynia).
[ICO]
10'
[19:18] Planinić (Stelmet Enea BC Zielona Góra) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Dużo chaosu na boisku. Gdynian trzyma w grze Bostic (ARKA Gdynia), gości uratowało pojawienie się na boisku Koszarka. Brakuje ładnych zagrań, zdecydowanie więcej "brudnej" gry
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Stelmetu
[ICO]
11'
[19:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Sakić (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
12'
[19:21] 2 punkty z półdystansu zdobywa Planinić (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
13'
Sporo niecelnych rzutów i chaosu w ataku
[ICO]
14'
[19:23] 2 punkty z kontry zdobywa Justice (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
14'
[21:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
15'
[21:25] 2 punkty z półdystansu zdobywa Sakić (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
15'
[23:25] 2 punkty po wejściu pod kosza zdobywa Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
16'
[26:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
16'
[ICO]
16'
[26:27] 2 punkty z półdystansu zdobywa Justice (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
17'
[28:27] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
18'
[28:29] Szczęśliwie 2 punkty zdobywa Hosley (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
18'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
18'
[30:29] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
18'
[31:29] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Bostic (ARKA Gdynia).
18'
Florence (ARKA Gdynia) pudłuje dwa rzuty wolne
[ICO]
20'
[31:30] Tylko jeden rzut wolny trafia Planinić (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
20'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
20'
[32:30] Tylko jeden rzut wolny trafia 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Dalej gra nie zachwyca. Gdynianie oddają piłkę Bosticowi (ARKA Gdynia) i Amerykanin gra sam. Stelmet ma wiele niecelnych podań i nonszalanckich zagrać. Czekamy na trzecią kwartę
Najskuteczniejsi do przerwy: Bostic (ARKA Gdynia) - 21 pkt, Planinić (Stelmet Enea BC Zielona Góra) - 9 pkt, Justice (Stelmet Enea BC Zielona Góra) - 6 pkt, Florence (ARKA Gdynia) - 4 pkt
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
[ICO]
21'
[32:32] 2 punkty zdobywa Starks (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
22'
[34:32] 2 punkty z kontry zdobywa 9 Ginyard (ARKA Gdynia).
[ICO]
23'
[34:34] 2 punkty z kontry zdobywa Sakić (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
24'
[34:36] 2 punkty zdobywa Starks (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
24'
[34:38] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
25'
[34:40] 2 punkty z półdystansu zdobywa Starks (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
25'
[ICO]
26'
[37:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
27'
[37:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Hrycaniuk (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
28'
[37:44] 2 punkty z półdystansu zdobywa Zamojski (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
28'
Przerwa na żądanie Frasunkieiwicza (ARKA Gdynia).
[ICO]
28'
[37:46] 2 punkty wsadem po przechwycie zdobywa Zamojski (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
28'
[39:46] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
[ICO]
29'
[ICO]
29'
[42:48] 2 punkty spod kosza zdobywa Planinić (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
30'
[45:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
[ICO]
30'
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Poziom gry niestety wciąż kuleje. W tej części mieliśmy wiele niecelnych rzutów spod samego kosza. Na tle obrony rywala wyróżnili się jedynie Starks (Stelmet Enea BC Zielona Góra) oraz Bostic (ARKA Gdynia). Czy ostatnia kwarta będzie różnić się od reszty meczu>
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Stelmetu
[ICO]
31'
[ICO]
32'
[ICO]
32'
[48:53] 2 punkty z półdystansu zdobywa Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
32'
[ICO]
32'
[53:53] 2 punkty z kontry zdobywa 9 Ginyard (ARKA Gdynia).
[ICO]
32'
Asseco - skandują fani
[ICO]
33'
[ICO]
33'
[55:53] 0 Florence (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
33'
[55:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Justice (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
33'
Florence (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty
[ICO]
33'
[57:56] 0 Florence (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
33'
[58:56] Rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
34'
[ICO]
35'
[ICO]
35'
[ICO]
36'
[ICO]
36'
[69:56] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
[ICO]
37'
[69:58] 2 punkty zdobywa Starks (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
37'
[ICO]
37'
[69:60] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Starks (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
38'
[69:62] 2 punkty spod kosza zdobywa Planinić (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
39'
[72:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 30 Garbacz (ARKA Gdynia).
[ICO]
39'
[ICO]
40'
[ICO]
40'
[78:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
[ICO]
40'
40'
KONIEC MECZU. Niesamowita kwarta w wykonaniu gdynian. Florence (ARKA Gdynia) zdobył w niej 19 pkt, do tego swoje trójki dołożył Bostic (ARKA Gdynia), a Stelmet był bezradny. Arka ma najlepszy bilans w Energa Basket Lidze

Wyniki 21 kolejki:

• TREFL SOPOT - Miasto Szkła Krosno 79:86 (14:25, 18:18, 23:20, 24:23)
  • ARKA GDYNIA - Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:65 (19:18, 13:12, 13:18, 33:17)
  • Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa 94:80 (24:21, 18:20, 30:19, 22:20)
  • TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański 104:91 (21:20, 30:21, 25:30, 28:20)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - GTK Gliwice 89:61 (26:18, 17:8, 22:14, 24:21)
  • Spójnia Stargard - HydroTruck Radom 80:83 (14:28, 22:20, 27:17, 17:18)
  • Anwil Włocławek - AZS Koszalin 77:80 (27:19, 9:21, 23:22, 18:18)
  • King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 99:84 (25:19, 30:13, 23:23, 21:29)
  • Awansem z 27. kolejki:
  • Polski Cukier - TBV Start 87:86 (22:20, 18:23, 26:22, 21:21)

08.11 (pt) godz.19:50 Polski Cukier Toruń 80:65 ASSECO ARKA Gdynia
05.11 (wt) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia 61:73 EWE Baskets Oldenburg LIVE!
02.11 (sob) godz.17:30 ASSECO ARKA Gdynia 69:71 BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski
30.10 (śr) godz.20:00 ASSECO ARKA Gdynia 78:83 Galatasaray Stambuł LIVE!
27.10 (nd) godz.12:30 Start Lublin 66:95 ASSECO ARKA Gdynia LIVE!

1 Polski Cukier Toruń 7 6 1 631:518 13
2 TREFL SOPOT 7 6 1 591:568 13
3 Stelmet Enea BC Zielona Góra 7 5 2 659:571 12
4 Anwil Włocławek 7 5 2 684:605 12
5 King Szczecin 7 5 2 618:586 12
6 Start Lublin 7 5 2 583:577 12