Arged Stal Ostrów - Asseco Arka Gdynia 98:75. Mistrz Polski odjechał po przerwie

dak.
16 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Asseco Arka Gdynia dobrze zaprezentowała się w pierwszej połowie, ale już w drugiej nie dotrzymała kroku mistrzowi Polski. Asseco Arka Gdynia dobrze zaprezentowała się w pierwszej połowie, ale już w drugiej nie dotrzymała kroku mistrzowi Polski.

Asseco Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z zespołem Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 75:98 (20:18, 21:25, 16:25, 18:29) w 15. kolejce Energa Basket Ligi. Podopieczni Milosa Mitrovicia stracili prowadzenie dopiero tuż przed przerwą. Natomiast w drugiej połowie mistrz Polski okazał się za silny i odjechał żółto-niebieskim. Tym samym gdynianie zakończyli pierwszą rundę sezonu zasadniczego z bilansem 6 zwycięstw i 9 porażek.

STAL: Palmer 29 (2x3), Drechsel 22 (6x3, 7zb.), Young 20 (2x3, 7zb.), Florence 10 (1x3), Kulig 4 (7zb.) oraz Mokros 5 (1x3, 9 zb.), Andersson 4, Pluta 2, Rozpędowski 2, Załucki 0, Rachwalski 0

ASSECO ARKA: Boykins 12 (1x3), Wilczek 12 (1x3, 8 zb.), Musić 11 (3x3), Wołoszyn 10 (3x3, 6 zb., 5 as.), Hrycaniuk 10 oraz Dylewicz 16 (3x3), Durham 2, Tomaszewski 2, Perzanowski 0, Walkowiak 0

O tym, że z Asseco Arką Gdynia trzeba się liczyć w Energa Basket Lidze, przekonała już niejednokrotnie w sezonie 2021/22. Dlatego też żółto-niebiescy nie przestraszyli się mistrza Polski i od samego początku prowadzili równą grę na jego terenie.

Adrian Bogucki gra w koszykówkę jednocześnie na chwałę Gdyni i Gdańska

Co więcej, już w pierwszych minutach narzucili swoje tempo i zmusili Arged BMSlam Stal do gonitwy. Dobrze radził sobie obwód, który trafił 3 "trójki" (2x Bartłomiej Wołoszyn i 1x Novak Musić) przy stykowej rywalizacji. Było już 8 punktów różnicy, ale do końca punktowali już tylko gospodarze (20:18).

W drugiej partii podopieczni Milosa Mitrovicia odpierali ataki ostrowian przez długi czas. Ci w końcu doprowadzili do remisu 36:36 na 2 minuty przed przerwą. Jednak w ciągu ostatnich 26 sekund dwukrotnie trafił James Florence. Za sprawą byłego gracza gdyńskiego zespołu, miejscowi objęli prowadzenie 43:41.

Trefl Sopot - Asseco Arka Gdynia Gdynia 58:72. Przeczytaj relację live i wystaw oceny koszykarzom i trenerom

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. I mimo, że goście toczyli wyrównany bój do 25. minuty, to Stal w końcu znalazła sposób na rywali. Najpierw uciekli na 8 punktów i już tylko powiększali swój dorobek. W decydującej kwarcie gdynianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale mistrzowie kraju mieli spotkanie pod kontrolą i pewnie wygrali 98:75.

Podopieczni Milicicia byli lepsi pod każdym względem. Skuteczność z gry 48 do 41 proc. (34/70 do 28/67). Grali też lepiej pod koszem (43 do 35 w zbiórkach).

16 grudnia 2021, godz. 19:30
2 pkt.
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
ASSECO ARKA Gdynia

96% 191 typowań Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.

16 GTK Gliwice 15 3 12 1171:1357 18
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-12-19

Wyniki 15 kolejki

• TREFL SOPOT - Legia Warszawa 85:70 (15:11, 21:12, 19:20, 30:27
  • Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - ASSECO ARKA GDYNIA 98:75 (18:20, 25:21, 26:16, 29:18)
  • King Szczecin - GTK Gliwice 93:82 (23:26, 29:17, 23:15, 18:24)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Enea Zastal BC Zielona Góra 106:88 (27:28, 23:20, 29:25, 27:15)
  • Anwil Włocławek - HydroTruck Radom 93:79 (15:21, 24:23, 26:18, 28:17)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - PGE Spójnia 68:66 (21:12, 13:18, 18:18, 16:18)
  • Śląsk Wrocław - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 84:76 (23:17, 17:26, 23:13, 21:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Twarde Pierniki Toruń 98:92 (26:15, 26:23, 20:26, 26:28)
dak.

Opinie (10)

• Durham jest tragiczny (1)

Z meczu na mecz coraz gorzej.

• 11 1

• Chłopak jakby stracił motywację. Może to przez zarobki?

• 2 0

• (1)

Milicić rozpropagował chaos z reprezentacją ale Mitrović wcale nie jest gorszy)))
    z potentatami nie wygramy (nie po wpadce z hydrotruckiem) ale pobić się można - Adam jest coraz lepszy, Wołek niezniszczalny, Dylu jest w stanie jeszcze blokować, młodzież jest obiecująca - nawet bardzo, to czego jeszcze chcieć jeśli się mocno stąpa po ziemi? najsłabszy w tym zestawie jest chyba Durham.
    w każdym razie za pierwszą połowę oklaski na stojąco!
    ps: wie ktoś czy Czerapowicz jeszcze u nas zagra? (bo na stronie klubowej ciągle jest w składzie)