Arka Gdynia - King Szczecin 84:103. 1,5 tys. kibiców na meczu z mistrzem

Damian Konwent
20 października 2023, godz. 19:25
Opinie (27)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała u siebie z Kingiem Szczecin 84:103 (23:21, 19:20, 17:26, 25:36) w 5. kolejce Orlen Basket Ligi. W Polsat Plus Arenie Gdynia zgromadziło się blisko 1,5 tys. kibiców, ale wyrównane starcie oglądali tylko przez trzy kwarty. Mistrzowie Polski rozkręcili się po przerwie i nie tylko zdobyli po niej tylko 62 punkty, ale i przekroczyli "setkę".

Trefl Sopot - Czarni Słupsk 81:90. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Trefl Sopot - Czarni Słupsk 81:90. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

ARKA: Żołnierewicz 18 (2x3), Kamiński 15 (1x3), Bogucki 15 (8 zb.), Pluta 14 (2x3), Kenić 0 oraz Szumert 7, Gordon 5, Hrycaniuk 4, Nagel 4, Wilczek 2, Marchewka

King: Cuthberson 26 (1x3, 9 zb.), Woodson 16 (1x3), Mazurczak 14 (1x3, 7 as.), Meier 7 (1x3), Udeze 7 (7 zb.) oraz Dunn 13 (3x3), Borowski 6, Nowakowski 6, Łabinowicz 3 (1x3), Samiec 3, Żmudzki 2

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia ambitnie podeszła do spotkania z Kingiem Szczecin i szukała swojej szansy m.in. w tym, że grała u siebie czy tym, że dla rywali był to już trzeci mecz w ciągu sześciu dni. King Szczecin okazał się jednak bezwzględny i dopisał czwarte zwycięstwo w Orlen Basket Lidze.

Koszykarski weekend w Trójmieście. Dwa hity, derby i Mecz Miesiąca. Przeczytaj zapowiedź Koszykarski weekend w Trójmieście. Dwa hity, derby i Mecz Miesiąca. Przeczytaj zapowiedź

Trzeba jednak powiedzieć, że blisko 1,5 tys. kibiców w Polsat Plus Arenie Gdynia od początku oglądało wyrównane starcie. Co prawda delikatnie przeważali goście, choć miejscowi doprowadzali do remisu, ale za każdym razem rywale odpowiadali. Udało się w końcówce, ale generalnie kibice nie mogli narzekać na brak tempa, bo po pierwszej kwarcie było 23:21.

Podopieczni Wojciecha Bychawskiego kontynuowali dobrą grę w drugiej kwarcie. Szybko odskoczyli na 5 pięć punktów i to oni prowadzili grę do przerwy, głównie za sprawą liderów. Przemysław Żołnierewicz miał 13, a Andrzej Pluta - 8 punktów na koncie.

Obraz gry zmienił się po przerwie. Jeszcze początkowo Arka utrzymywała kontakt z rywalem, ale już w czwartej kwarcie nie utrzymali tempa. Można powiedzieć, że mieliśmy powtórkę z rozgrywki, bo podobne obrazki oglądaliśmy w starciu z Arged BM Stal Ostrów czy ze Śląskiem Wrocław. Tu mistrzowie Polski szybko odskoczyli i finalnie przekroczyli "setkę".

VBW Arka Gdynia - Elfic Fribourg 77:47. Przeczytaj relację, wysatw oceny koszykarkom i trenerowi VBW Arka Gdynia - Elfic Fribourg 77:47. Przeczytaj relację, wysatw oceny koszykarkom i trenerowi

Gospodarze zakończyli mecz ze skutecznością 48 proc. z gry (28/58), przy 54 proc. Kinga (35/64). Co prawda miejscowi lepiej rzucali za 2 (22/38, 57 proc. - 23/41, 56 proc.), ale przeciwnik był lepszy za łukiem (6/20, 30 proc. - 12/23, 52 proc.). Warto dodać, że szczecinianie wygrali też walkę pod tablicami (29-37 w zbiórkach), ale za to zaliczyli więcej strat (12-14) i przechwycili mniej piłek (10-7).

16 Tauron GTK Gliwice 5 0 5 404:464 5

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-10-22

Wyniki 5 kolejki

• TREFL SOPOT - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 81:90 (18:18, 21:30, 24:20, 18:22)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - King Szczecin 84:103 (23:21, 19:20, 17:26, 25:36)
  • Dziki Warszawa - Sokół Łańcut 93:85 (19:19, 17:22, 18:19, 20:14, d: 19:11)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 100:93 (24:30, 24:18, 32:20, 20:25)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 71:53 (21:9, 22:17, 11:15, 17:12)
  • Polski Cukier Start Lublin - Tauron GTK Gliwice 100:93 (20:23, 23:23, 36:20, 21:27)
  • PGE Spójnia Stargard - Arriva Twarde Pierniki Toruń 73:84 (18:20, 23:26, 19:21, 13:17)
  • Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 80:74 (20:26, 16:10, 21:11, 23:27)