Trefl Sopot - Czarni Słupsk 81:90 w derbach Pomorza i Meczu Miesiąca

dak.
21 października 2023, godz. 17:25
Opinie (21)

Trefl Sopot przegrał u siebie z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk 81:90 (18:18, 21:30, 24:20, 18:22) w 5. kolejce Orlen Basket Ligi. Derby Pomorza zgromadziły w Ergo Arenie blisko 3 tys. ludzi, ale górą byli goście, dla których było to dopiero drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Żana Tabaka odrobili straty po przerwie, byli blisko w czwartej kwarcie, ale ostatecznie nie potrafili przechylić szali na swoją korzyść i znów mają ujemny bilans. Był to Mecz Miesiąca na Portalu Trojmiasto.pl, w związku z czym obecni fani na trybunach mogli cieszyć się z nagród w konkursie.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała z mistrzem Polski. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia przegrała z mistrzem Polski. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

TREFL: Varadi 21 (5x3, 7 as.), Witliński 12, Best 8, Musiał 5 (1x3), Barnes 3 (1x3)oraz Zyskowski 12 (1x3), Van Vliet 11 (1x3, 6 zb.), Scruggs 8 (1x3), Tomczak 1, Kulikowski 0

Czarni: Michalak 20 (1x3), Caffey 19 (3x3), Teague 14 (2x3), Kohs 12 (4x3), Griciunas 2 oraz Wójcik 10 (1x3), Szymkiewicz 7 (1x3), Jankowski 6 (6 zb.)

Mecz Trefla Sopot z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk zapowiadał się ciekawie z kilku powodów. Pierwszy to oczywiście derby Pomorza, które zawsze przyciągają wielu fanów na trybuny. W tym przypadku do Ergo Areny przybyło blisko 3 tys. ludzi.

Drugim był powrót Michała Michalaka do Sopotu. Reprezentant Polski jest obecnie zawodnikiem Czarnych, ale w latach 2012-15 był graczem Trefla. Natomiast trzeci powód to Mecz Miesiąca na Portalu Trojmiasto.pl. W związku z tym kibice obecni na spotkaniu mogli wziąć udział w naszym konkursie.

• Spotkanie Trefl Sopot - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk był Meczem Miesiąca na Trojmiasto.pl

Jakub Musiał, który w poprzednim sezonie grał w słupskiej drużynie mówił, że w obliczu kryzysu Czarnych, trener Mantas Cesnauskis odpowiednio zmotywuje swoją drużynę i nie pomylił się. Goście wygrali 90:81, odnoszcząc drugie zwycięstwo w sezonie.

Rywalizacja dobrze zaczęła dla sopocian, którzy rozpoczęli od prowadzenia 7:0. Jednak rywale po przespanych pierwszych minutach meczu rzucili się do ataku i szybko zdołali nawiązać walkę, wytrącając gospodarzy z rytmu. Na tyle, że w drugiej kwarcie zdołali odskoczyć na 11 punktów.

Koszykarski weekend w Trójmieście. Dwa hity, derby i Mecz Miesiąca. Tak zapowiadaliśmy spotkania Koszykarski weekend w Trójmieście. Dwa hity, derby i Mecz Miesiąca. Tak zapowiadaliśmy spotkania

Na więcej podopieczni Żana Tabaka nie pozwolili. Przydała się przerwa, po której zaczęli "wracać" do gry. Złapali kontakt, a na 6 minut przed końcem starta wynosiła już tylko punkt. Podobnie było w 37. minucie, ale w żadnym z obu przypadków Trefl nie potrafił wyrwać prowadzenia.

W końcówce sprawy w swoje ręce wzięli Mike Caffey i Michalak, a miejscowi nie tylko nie trafiali, ale i popełniali błędy, co w konsekwencji przyniosło porażkę, która oznacza, że Trefl znów ma ujemny bilans (2-3).

Żółto-czarni zagrali zespołowo, bo mieli 23, czyli o 10 asyst więcej. W przekroju całego spotkania mieli także lepszą skuteczność z gry (54 proc., 30/55 - 52 proc., 32/61), ale to i tak nie wystarczyło. Rywale za to lepiej rzucali z dystansu (10/24, 41 proc. - 12/27, 44 proc.), a także wykorzystali o 3 rzuty osobiste więcej, co przełożyło się końcowy wynik.

Do pozytywów na pewno trzeba zaliczyć powrót po kontuzji Szymona Tomczaka, dzięki któremu Trefl po raz pierwszy zagrał w komplecie. Środkowy spędził na parkiecie 3,5 minuty i zdobył 1 punkt.

16 Tauron GTK Gliwice 5 0 5 404:464 5

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
Tabela wprowadzona: 2023-10-22

Wyniki 5 kolejki

• TREFL SOPOT - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 81:90 (18:18, 21:30, 24:20, 18:22)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - King Szczecin 84:103 (23:21, 19:20, 17:26, 25:36)
  • Dziki Warszawa - Sokół Łańcut 93:85 (19:19, 17:22, 18:19, 20:14, d: 19:11)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 100:93 (24:30, 24:18, 32:20, 20:25)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 71:53 (21:9, 22:17, 11:15, 17:12)
  • Polski Cukier Start Lublin - Tauron GTK Gliwice 100:93 (20:23, 23:23, 36:20, 21:27)
  • PGE Spójnia Stargard - Arriva Twarde Pierniki Toruń 73:84 (18:20, 23:26, 19:21, 13:17)
  • Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 80:74 (20:26, 16:10, 21:11, 23:27)