Arka Gdynia - Radunia Stężyca 2:0. Rzuty karne dały zwycięstwo w sparingu

dak.
8 lipca 2023, godz. 18:00
Opinie (106)

Michał Marcjanik (w środku) zdobył już 3 bramki z rzutów karnych w 2 letnich sparingach. Michał Marcjanik (w środku) zdobył już 3 bramki z rzutów karnych w 2 letnich sparingach.

Arka Gdynia wygrała w Gniewinie z II-ligową Radunią Stężyca 2:0 (0:0) w swoim trzecim letnim sparingu. To dopiero pierwsze zwycięstwo żółto-niebieskich w okresie przygotowawczym do sezonu 2023/24. Obie bramki z rzutów karnych zdobył Michał Marcjanik. Goli mogli być więcej, ale "jedenastkę" zmarnował Kacper Skóra. Trener Wojciech Łobodziński sprawdził w sumie 20 piłkarzy. Obecni byli także kibice, którzy przy boisku zawiesili baner skierowany do rodziny Kołakowskich: "Kołaki won z naszej Arki".

Michał Kołakowski kontra Marcus. Prezes Arki Gdynia skomentował wywiad piłkarza Michał Kołakowski kontra Marcus. Prezes Arki Gdynia skomentował wywiad piłkarza

Arka Gdynia - Radunia Stężyca 2:0 (0:0)

Bramki dla Arki: Marcjanik 48, 59 (obie z karnego)

ARKA (pierwsza połowa): Lenarcik - Stolc, Marcjanik, Lipkowski - Predenkiewicz, Bednarski, Milewski, Gojny - Skóra, Kobacki - Wilczyński

ARKA (druga połowa): Lenarcik (70 Depka) - Stolc (85 Elwart), Marcjanik (60 Dobrotka), Lipkowski (85 Szymański) - Predenkiewicz (60 Skóra), Milewski (60 Bednarski), Borecki, Gojny (60 Tomal) - Kobacki (74 Sawicki), Wilczyński (67 Zieliński), Czubak

1-3-4-2-1 czy 1-4-3-3?

To już trzeci mecz, który żółto-niebiescy rozpoczęli w ustawieniu 1-3-4-2-1, zatem wiele wskazuje, że to właśnie w takiej formacji arkowcy będą rywalizowali już w trakcie sezonu ligowego.

Warto jednak podkreślić, że w drugiej połowie trener Wojciech Łobodziński postanowił sprawdzić także to, jak jego piłkarze funkcjonują w ustawieniu 1-4-3-3.

Marcus na pożegnanie Arki Gdynia: Jeden pan wtrącał się do wszystkiego Marcus na pożegnanie Arki Gdynia: Jeden pan wtrącał się do wszystkiego

Pierwsi "pewniacy" do gry?

Formacja nie jedyny wniosek, który można wysuwać na tym etapie przygotowań. To także trzecie spotkanie, w którym od pierwszym minut grali: Kasjan Lipkowski, Marcel Predenkiewicz, Michał Bednarski i Kacper Skóra, zatem możemy domyślać się, że trener Wojciech Łobodziński pokłada w nich nadzieje i będzie stawiał także od pierwszej kolejki.

W tym przypadku wypada też wspomnieć, że Bednarski gra na pozycji Janusza Gola, który cały czas nie pojawił się jeszcze na zgrupowaniu. Przypomnijmy, że w minionym sezonie to właśnie doświadczony gracz był liderem żółto-niebieskich. Dodajmy, że ponadto wciąż nieobecni byli też: Hubert AdamczykAdrian Purzycki.

Arka Gdynia nie zostanie sprzedana. Kolejne oferty odrzucone Arka Gdynia nie zostanie sprzedana. Kolejne oferty odrzucone

3 rzuty karne, 2 wykorzystane

Podobnie, jak w czwartek, tak i w sobotę szybko podyktowano rzut karny dla Arki. Tym razem do wykonania "11" podszedł Skóra, ale jego strzał obronił Kacper Tułowiecki. Warto dodać, że Kacper uderzał, mimo że na boisku był również Michał Marcjanik. Przypomnijmy, że poprzednim razem to on był egzekutorem, w dodatku skutecznym.

Jednak "Marcjan" i z Radunią podszedł do karnego. Sędzia wskazał na "wapno" również i na początku drugiej części spotkania po faulu na Karolu Czubaku. Przy tej próbie pomyłki już nie było i gdynianie objęli prowadzenie w 48. minucie.

140 mln zł do wzięcia z ministerstwa. Arka Gdynia i Lechia Gdańsk nie skorzystają 140 mln zł do wzięcia z ministerstwa. Arka Gdynia i Lechia Gdańsk nie skorzystają

Rzadko oglądamy takie mecze, ale trzeci rzut karny został podyktowany 10 minut później. Właściwie była to kopia poprzedniej akcji, bowiem Marcjanik pokonał bramkarza po faulu na Czubaku.

I to jedyne bramki które padły w trakcie tego meczu kontrolnego. Arka wygrała z Radunią 2:0.