Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 85:76. Udana pogoń koszykarzy

Asseco Arka Gdynia

Mikołaj Witliński zakończył czwartkowy mecz z double-double w postaci 18 pkt i 11 zbiórek. fot. M.Czarniak/Trojmiasto.pl

Asseco Arka Gdynia wygrał u siebie z MKS Dąbrowa Górnicza 85:76 (15:23, 23:23, 31:17, 16:13) w zaległym meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi. Bez Krzysztofa SzubargiIgora Wadowskiego zespół Przemysława Frasunkiewicza w drugiej kwarcie przegrywał już różnicą 16 pkt. Rzucił się jednak w udaną pogoń i ostatecznie przerwał serię czterech kolejnych porażek. Mikołaj Witliński zaliczył double-double, czym sprawił sobie urodzinowy prezent. Kolejny mecz w Gdynia Arena już 7 grudnia o godz. 19:30 z HydroTruck Radom.

ARKA: Żołnierewicz 19 pkt (1x3), Witliński 18 (11 zb.), Hrycaniuk 5, Wołoszyn 10 (2x3), Pluta 0 oraz Dylewicz 16 (3x3, 6 as.), Kaszowski 11 (3x3), Czerlonko 4, Malczyk 3 (1x3), Kowalczyk 0

MKS: Wilson 18 (2x3), Moore 16 ( 6 zb., 16 as.), Mazurczak 6 (1x3), Nowakowski 0, Motylewski 0 oraz Rhett 17 (1x3), Piechowicz 8 (2x3), Mijović 8 (1x3), Dawdo 3 (1x3), Kroczak 0

Asseco Arka do czwartkowego meczu przystąpiła bez Krzysztofa Szubargi. Rozgrywającego gdyńskiej drużyny z gry wykluczył uraz, a spotkanie obejrzał z ławki ubrany "po cywilnemu". Zabrakło też Igora Wadowskiego. Gdynianie w mecz weszli wręcz katastrofalnie, bo MKS odskoczył na 16:4 po Pierwsze minuty starcia były wyrównane, ale MKS odskoczył po serii 14 pkt z rzędu.

Gdynianie na punkty czekali 4 minuty aż zza łuku trafił Mateusz Kaszowski. Powoli Arka zaczęła odrabiać straty, ale gdy drugą partię otworzyła serią 4:0 po rzutach Filipa DylewiczaPrzemysława Żołnierewicza (19:23), szybko została skarcona 9-punktową serią przyjezdnych.

Asseco Arka Gdynia. Mikołaj Witliński liczy na grudniowy prezent

Prym wśród gości wiedli Malcolm RhettLee Moore. Natomiast gdynianie głównie za sprawą Żołnierewicza i Mikołaja Witlińskiego kwartę zagrali na remis. Potrzebna była jednak przerwa i zejście do szatni, aby na dobre wzięli się do pracy. Ten drugi w przekroju całego meczu zaliczył double-double, czyli dwucyfrowy wynik w liczbie punktów i zbiórek.

W połowie trzeciej kwarty dwie trójki z rzędu zdobył Dylewicz i podopieczni Przemysława Frasunkiewicza przegrywali już tylko 50:51. Chwilę później "Dylu" trafił zza łuku na 53:53 (w sumie trzy trójki w niespełna 2 minuty), ale na odbicie prowadzenia trzeba było poczekać.

Przykład z doświadczonego kolegi wziął Bartłomiej Wołoszyn i również zza łuku, rzucił na 60:59. Sytuację pozwoliły jednak opanować dopiero rzuty wolne Żołnierewicza a dominację w trzeciej kwarcie przyklepał Marcin Malczyk trafiając za trzy na 2 sekundy przed jej końcem.

Na ostatnią odsłonę gdynianie wyszli prowadząc 69:63. Po trójce Wołoszyna odskoczyli na 76:65, a rywale nie mogli się wstrzelić zza łuku pudłując kolejne rzuty. Na 2 minuty przed końcem gry z dystansu trafił Elijah Wilson zmniejszając przewagę Arki do 6 pkt (80:74), ale szybko spod kosza odpowiedział Żołnierewicz a zza łuku trafił jeszcze Kaszowski.

Na radość z wygranej i regenerację sił koszykarze Asseco Arki będą mieć mało czasu. Już w poniedziałek, 7 grudnia o godzinie 19:30 ugoszczą u siebie HydroTruck Radom.

Wyniki 14 kolejki:

• Anwil Włocławek - ASSECO ARKA GDYNIA 86:78 (17:23, 24:19, 19:16, 26:20)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 96:67 (24:12, 23:16, 28:23, 21:16)
  • HydroTruck Radom - King Szczecin 83:73 (17:23, 15:15, 19:25, 32:10)
  • Legia Warszawa - GTK Gliwice 95:85 (19:18, 20:22, 34:25, 22:20)
  • Zastal Enea BC Zielona Góra - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:85 (29:18, 31:35, 21:12, 24:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław 82:88 (15:16, 18:21, 17:27, 32:24)
  • PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gd. 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)
  • Pszczółka Start Lublin - Enea Astoria Bydgoszcz (przełożony na 6.12)
  • Mecz zaległy z 10. kolejki:
  • Polpharma - MKS 91:99 (24:31, 22:22, 19:21, 26:25)
  • Mecz zaległy z 9. kolejki:
  • ASSECO - MKS 85:76 (15:23, 23:23, 31:17, 16:13)
  • Mecz zaległy z 4. kolejki:
  • Anwil - Śląsk 93:78 (21:23, 20:26, 22:10, 30:19)
  • Mecz zaległy z 13. kolejki:
  • GTK - King 81:72 (19:19, 22:14, 14:19, 26:20)

Opinie (18) 1 zablokowana

• po tragicznym początku Dylu wyrównał a potem na szczęście był mikrozryw Żołnierza z Mikołajem... i nie było wstydu. ale nie oszukujmy się, jesteśmy w ogonie.
    Szubi to jeszcze jest w tej drużynie?

• 23 0

• Co w drużynie robi drewno Hrycaniuk?

• 12 4

• Ten Mazurczak to jest Ciekawostka Sezonu.

• 6 1

• Brawo Dylu!

Jak za dawnych lat!

• 25 0

• Po wygranej

Jakoś nie ma pisarzy zwalniaczy. Dziewczyny co się stało ?

• 11 0

• Przegrana 100 komentarzy, wygrana 5 z czego i tak połowa negatywne

• 7 0

• i brawo

Playoffy mozliwe.
    Spotkać w playoffach Trefla po odmrożeniu dla publiki hal sportowych - to byłoby coś.

• 6 5

• Przecieram oczy !!!!!!!!!!!!!!!!!

W dwa lata z zespołu klasowego ,zeszliśmy do poziomu ligi zakładowej . I ktoś jeszcze pisze , ze nie ma komentarzy . Wydaje mi się , że nawet niektórzy zawodnicy coraz mniej chcą mieć z tym klubem wspólnego . Tylko kontrakt sprawia , że jeszcze grają .

• 9 4

• play-offy? jedną piątką? i to niekompletną?

21.10 (czw) ASSECO ARKA Gdynia Grupa Sierleccy Czarni Słupsk
11.09 (sob) godz.15:30 ASSECO ARKA Gdynia 74:97 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz
04.09 (sob) godz.19:30 Legia Warszawa 79:59 ASSECO ARKA Gdynia
21.03 (nd) godz.17:35 HydroTruck Radom 84:73 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia
19.03 (pt) godz.17:30 PGE Spójnia Stargard 80:64 bez publiczności ASSECO ARKA Gdynia

16 ASSECO ARKA GDYNIA 2 0 2 133:176 2

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Wyniki 4 kolejki:

• ASSECO ARKA GDYNIA - Śląsk Wrocław (niedziela, godz. 17:30)
  • TREFL SOPOT - Trefl Sopot (przełożony na 5.10)
  • King Szczecin - Enea Zastal BC Zielona Góra 86:96 (18:24, 25:20, 23:17, 18:23, dogrywka 2:12)
  • Twarde Pierniki Toruń - GTK Gliwice 99:85 (23:22, 29:25, 26:21, 21:17)
  • sobota
  • Legia Warszawa - PGE Spójnia Stargard
  • Anwil Włocławek - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - Arged BM Stal Ostrów Wlkp.
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Pszczółka Start Lublin (przełożony na 2.10)