Asseco nie oszczędza nerwów kibiców

3 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Mikołaj Witliński był najlepiej punktującym graczem Asseco w pierwszym tegorocznym meczu. Mikołaj Witliński był najlepiej punktującym graczem Asseco w pierwszym tegorocznym meczu.

Koszykarze Asseco pokonali u siebie Miasto Szkła Krosno 87:85 (37:19, 21:22, 15:18, 14:26 ). Choć podopieczni Przemysława Frasunkiewicza rozbili rywali w pierwszej kwarcie i prowadzili nawet różnicą 24 punktów, ich kibice znów musieli drżeć o końcowy wynik. Na szczęście zaliczka z pierwszej odsłony wystarczyła, mimo trzech przegranych partii. W Gdynia Arenie obie drużyny trafiły aż po piętnaście celnych rzutów zza łuku.

ASSECO: Szubarga 15 (4x3), Żołnierewicz 13 (1x3, 8 zb., 8 as.), Garbacz 8 (2x3), Wyka 5 (1x3), Put 1 oraz Witliński 21 (3x3), Ponitka 12 (2x3, 6 zb., 6 as.), Szczotka 9 (1x3), Kołodziej 3 (1x3), Jankowski 0

Miasto Szkła: Gaddefors 16 (4x3), Jakóbczyk 14 (3x3), Alexis 9, Grochowski 8 (2x3, 8 as.), Lejasmeiers 0 oraz Pinkston 23 (3x3), Oczkowicz 6 (2x3, 6 zb.), Mustapić 5 (1x3), Sroka 4

TREFL SOPOT - POLSKI CUKIER TORUŃ 72:90. RELACJA Z MECZU

Niemal każdy mecz koszykarzy Asseco niósł ze sobą emocjonującą końcówkę, w która rozstrzygała o wyniku spotkania. Po serii czterech kolejnych porażek w takich okolicznościach gdynianie przerwali złą passę. Ostatnie minuty rozstrzygnęli na swoja korzyść w meczach z Polpharmą Starogard Gdański i AZS Koszalin, choć pojedynki te przedzieliła wysoka porażka w Dąbrowie Górniczej.

Wydawało się, że w pierwszym meczu 2018 roku kibice podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza nareszcie doczekali się spotkania, które zarazem skończy się zwycięstwem, a jednocześnie nie będzie kosztowało ich aż tylu nerwów.

Nic bardziej mylnego, ale od początku. W Gdynia Arenie gospodarze już po 90 sekundach gry prowadzili 8:0, a na koncie mieli dwa celne rzuty zza łuku. Po 5 minutach mieli już trafione cztery "trójki" (dwie Jakuba Garbacza) i prowadzili 17:6.

O czas poprosił trener gości Kamil Piechucki. Zdało się to na tyle, że choć krośnianie przegrywali w pewnym momencie już 14:28, zdołali nieco spowolnić tempo z jakim Asseco powiększało przewagę. Gdynianie i tak niemal dobili do 40 punktów w pierwszej kwarcie.

Druga odsłona upłynęła obu drużynom pod znakiem pojedynku na rzuty za 3 punkty przy niezłej skuteczności. Dla Asseco swoją drugą i trzecią "trójkę" trafił Krzysztof Szubarga, a trzykrotnie celnie przymierzył zza łuku również Marcel Ponitka. Dla gości raz trafił w ten sposób Krzysztof Jakóbczyk, a trzykrotnie w ciągu nieco ponad minuty zrobił to ich najlepszy strzelec JayVaughn Pinkston. Amerykanin wszedł na obroty po "przespanej" pierwszej kwarcie.

Do przerwy Asseco miało 56, a Miasto Szkła 50 procent skuteczności w 3-punktowych rzutach. Krośnianom szło to nawet lepiej niż rzuty z pozycji bliżej kosza. Kwartę rozstrzygnęli na swoją korzyść, ale odrobili zaledwie jeden punkt z 18-stu, które stracili do gdynian w pierwszej odsłonie.

Zaraz po przerwie za 3 pkt z faulem trafił Jakóbczyk, który wykorzystał jeszcze rzut wolny. Gdynianie "zacięli się" i przez 5,5 minuty oddali tylko dwa celne rzuty notując przy tym sporo strat. Krośnianie nie byli jednak w stanie zbliżyć się bardziej niż na 11 pkt.

Mimo dwóch przegranych partii, Asseco rozpoczęło ostatnią z przewagą 14 pkt, ale szybko niwelować ją zaczął Anton Gaddefors, który potrzebował tylko 2,5 minuty na zdobycie 9 pkt. Sytuację rzutem zza łuku uspokoił na chwilę Żołnierewicz, ale po kolejnej "trójce" Jakóbczyka na 3 minuty i 20 sekund do końca meczu Miasto Szkła doszło Asseco na 74:79.

To był ten moment, w którym powrócił demon zaciętych końcówek. O czas poprosił jednak trener Frasunkiewicz i udało się opanować sytuację. Na minutę przed końcem o czas poprosili goście, którzy tracili 8 punktów. Rzuty wolne wykorzystał Jakóbczyk, a przechwyt i trafienie zza łuku w kolejnej akcji zaliczył Grzegorz Grochowski. Było już tylko 85:82 dla Asseco. Jeden rzut wolny wykorzystał Szubarga, a za 3 pkt trafił Dariusz Oczkowicz.

Na niespełna sekundę przed końcem gry o czas poprosili jeszcze gospodarze, a jeden z dwóch rzutów wolnych wykorzystał Żołnierewicz. Ostatecznie krośnianom do dogrywki zabrakło punktu. Zaliczka z pierwszej kwarty wystarczyła Asseco choć po takim otwarciu kibice mieli prawo liczyć na znacznie bardziej efektowne zwycięstwo. Zamiast tego dostali kolejny, na szczęście zwycięski thriller.

17 Legia Warszawa 15 0 15 1092:1315 15 0.000
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn.
Tabela wprowadzona: 2018-01-03

Wyniki 14 kolejki

• TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 72:90 (20:18, 18:23, 21:21, 13:28)
  • ASSECO GDYNIA - Miasto Szkła Krosno 87:85 (37:19, 21:22, 15:18, 14:26)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 94:83 (22:24, 31:21, 20:18, 21:20)
  • Polpharma Starogard Gdański - GTK Gliwice 95:72 (29:19, 18:18, 26:15, 22:20)
  • AZS Koszalin - TBV Start Lublin 85:89 (22:24, 28:22, 16:23, 19:20)
  • PGE Turów Zgorzelec - Czarni Słupsk 82:81 (25:22, 15:33, 28:14, 14:12)
  • Rosa Radom - Legia Warszawa 94:72 (18:21, 20:12, 36:16, 20:)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 68:73 (9:24, 13:15, 21:18, 25:16)
  • przełożony na 28 marca
  • Stelmet BC Zielona Góra - King Szczecin

Opinie (23) 2 zablokowane

• Gdzie jest klub kibica??? (4)

Co sie stalo z klubem kibica?? Kiedys byl super doping, teraz siedza tam glownie dzieci..czasem az wstyd jak jest cisza na hali. Dobrze, ze wpadaja do nas kibice druzyn przeciwnych, to choc mozna "nacieszyc" ucho przyspiewkami osob przyjezdnych :)

• 3 0

• (3)

to idź i śpiewaj a nie narzekasz na brak dopingu. Najprościej gdakać , ale samemu już trudniej coś zrobić.

• 4 1

• Klub kibica = kibice (2)

Fajnie było słyszeć liczną grupę klubu kibica, ale i my przychodzący na mecze nimi jesteśmy, więc zamiast marudzić, że cicho, sami nieśmy doping z trybun. Klub kibica to My. Nie musimy siedzieć za koszem, aby dopingować swoich. Ja robię to z trybun, często sąsiednie osoby dołączają, a Ty/Wy co robicie? Wystarczy, aby co drugi kibic klaskał i dopingował pod nosem a echo pójdzie... doping na minutę przed jak wracamy do gry to nie doping, to zdecydowanie za późno, chłopaki potrzebują tego przez większą cześć meczu

• 4 1

• (1)

Odezwał się jeden z obrażalskich... Najpierw wyrzucili zza kosza ludzi, którzy robili świetny doping, potem przez dwa lata zrobili z klubu kibica sektor rodzinny, a na koniec się obrazili i poszli na pozostałe trybuny. Skutkiem czego jest to co teraz... Bez klubu kibica nie będzie dopingu, taka jest prawda, a pozostałe trybuny nigdy nie pomagały przez cały mecz, jedynie na ostatnią minutę dołączały.

• 4 0

• Kibic

Jaki klub kibica? A kiedyś taki był ;-))))) Chodzi o tą grupkę co wiecznie się kłóciła między sobą. Kibice to my na wszystkich trybunach!!! Super doping? Chyba za czasów Prokomu.

• 1 0

• Jeżeli z takim składem Frasunkiewicz awansuje do play-off to powinien zostać trenerem roku (4)

Myślałem że spadną a tu bilans 8-7, jako jedyna drużyna w krajowym składzie, bez Amerykanów którzy są liderami w każdym zespole.

• 6 2

• Trener 1000 lecia

Tak jest, zgadzam się, wyślijmy go do NBA.

• 0 0

• (2)

z jakim składem? masz jakiś kompleks niższości? Szubargę, Żołnierewicza, Ponitkę, Witlińskiego, Wykę, Puta a nawet jeszcze Szczotkę założę się że chciałaby większość trenerów

• 2 2

• Jako zawodników drugiej lini , zmienników na pewno (1)

Ale pierwsze skrzypce w każdym klubie grają Amerykanie albo Jugole ewentualnie.

• 2 0

• gdyby pograli razem chociaż jeszcze ze dwa sezony to 90% opalonych i jugoli mogłoby się schować

• 1 0

• Doping (1)

A może by tak aktywować Klub Kibica?
    Bo tych dwóch bębniących panów samych nie da rady :), ale szacunek dla nich.

• 10 0

• Ariel daje radę.Byle ten napięty grubas nie wracał haha

• 0 4

• (3)

Po pierwszej połowie miał być spacerek a była MASAKRACJA
    W pierwszej połowie rzucone 58 punktów w drugiej niecałe 30? Kiedyś mnie uczono że trójki są po to żeby gonić albo z wybitnie czystej pozycji a tu przy +20 dalej rzucanie cegłami. No i było jak było. Jasne że liczą się dwa punkty ale te nie smakują za dobrze
    No i dalej te wolne///

• 9 2

• Z konferencji prasowej:
      - "po meczu z AZS-m mieliśmy siły tylko na 20 minut" - hehehehee 20-o latki??? to co mówić o drużynach grających w pucharach i ligach albo NBA gdzie 2 mecze na tydzień to norma a bywają 3 i to przez cały sezon (i to nie są 20 latki) nam się trafiły takie 2 tygodnie. To z Rosą w sobotę spodziewam się pogromu bo będziemy kompletnie bez sił
      - olbrzymi postęp młodych na przestrzeni kilku lat? Zgoda. Ale ten postęp ma służyć wygrywaniu meczów a już na pewno meczów u siebie z przeciętniakami a nie tylko korzystnemu prezentowaniu się na parkiecie
      I Karolak rzucił z czystej pozycji bo wcześniej zgubił młodego na zasłonie

• 0 3

• Jak to miał być spacerek? (1)

Kto tak powiedział? Ten co Cię uczył?
      W sporcie nie ma spacerków na żadnym poziomie rozgrywek i w żadnej dyscyplinie.

• 2 6

• Przy około +20 po pierwszej połowie? I może jeszcze powiesz że ten co mnie uczył nie miał racjiDDD Za dwa rzucone 14 razy za trzy 38!!!!!!!!
        Jaki to ma sens? To jest tylko nasza ekstraliga. Żenua!!!!!

• 4 1

• Czy ktoś ma może bilet z wczorajszego meczu?

Potrzebny mi jest do odebrania zwrotu za pracę w trakcie meczu, a zgubiłem swój. Pomoże ktoś? Deadline jest dziś do 18...

• 0 5

• po drugiej kwarcie myślałem że jadą na 100 pkt

ale się nie udało. Pozytywy dnia to Mikołaj i bloki Wyki.

• 12 1

• Już ostatnio pisałem że dla mnie bohaterem jest Mikołaj.Dziś był już pierwszoplanowym graczem- pożyteczny pod koszem, waleczny i te trójki :) Dziś Przemek mimo zdobytych punktów był trochę obok gry(te straty...).Źle rozegrana końcówka- przeciwnik ma 5 fauli- piła pod pachę i na kosz.A my? Siepiemy ciągle 3 ,ok w pierwszej kwarcie było super , ale to nie trwa wiecznie. Musimy dostosowywać taktykę gry do tego co się dzieje na boisku. A tak w ogóle super że wygraliśmy.

• 10 2

• Z Rosą to nie przejdzie :)

Dobrze ,że wygrali dzisiaj.

• 5 7

• znowu emocjonujący mecz

KOncentracja do poprawy.
    Witliński chłopie , pracuj a będą z ciebie ludzie !

• 16 2

• Zwycięski mecz, gratulacje!

Ale widzieliśmy dwa różne zespoły Asseco. Ten w drugiej połowie meczu raczej zawałowy....