BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 89:71. Zadyszka koszykarzy

23 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Po pięciu wygranych z rzędu w EBL, Trefl Sopot zaliczył drugą kolejną porażkę. Po pięciu wygranych z rzędu w EBL, Trefl Sopot zaliczył drugą kolejną porażkę.

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 71:89 (18:23, 18:24, 19:18, 16:24). 28 pkt rzucił im były gracz Asseco Gdynia Przemysław Żołnierewicz. Dla żółto-czarnych to druga z rzędu i dopiero trzecia w całym sezonie, porażka w Energa Basket Lidze. Wygląda na to, że złapali zadyszkę po tym jak wygrali pięć kolejnych spotkań.

Bm Slam Stal: Żołnierewicz 28 (4x3), Threatt 19 (3x3, 6 as.), Jevtović 12, Dambrauskas 12 (1x3), Dylewicz 5 (1x3) oraz Szymkiewicz 5 (1x3), Mokros 4 (1x3), McGill 2, Ryżek 2, Garbacz 0, Główka 0

TREFL: Ayers 13 (3x3), Medlock 11, Foulland 11, M.Kolenda 4 (1x3), Leończyk 3 (8 zb.) oraz Roberson 18 (3x3), Kowalenko 6 (1x3, 7 zb.), Ł.Kolenda 5 (1x3), Kurpisz 0, K.Kamiński 0

Wiadomości klubowe Wyniki i tabele Statystyki Skład zespołu O klubie Bilety Wiadomości Astoria Bydgoszcz - Asseco Arka Gdynia 72:81

- Mam nadzieję, że ostatnia porażka była dla nas cenną lekcją i zimny prysznic na pewno się przydał - mówił nam przed meczem z BM Slam Stalą trener Trefla Sopot Marcin Stefański.
Żółto-czarni pojechali na to spotkanie w roli faworyta, bo przegrana ze Startem Lublin była dla nich pierwszą po serii pięciu zwycięstw. Sobotni mecz zaczęli pomyślnie, bo od prowadzenia 5:0 po rzutach Carlosa MedlockaMichała Kolendy zza łuku.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot zapowiedź meczu

Po udanej akcji 3 plus 1 Jaya Threatta, gospodarze zdołali wyrównać na 7:7, a chwilę później odbili prowadzenie. Druga część pierwszej tercji należała do nich i skończyli pierwsze 10 minut prowadząc 23:18.

Drugą partię ostrowianie otworzyli serią 4:0, a mogło być i więcej, gdyby zza łuku trafił Filip Dylewicz, czyli powracająca na parkiety EBL legenda Trefla, tym razem w barwach Stali. Za 3 pkt trafił za to Witalij Kowalenko, który pozwolił zbliżyć się sopocianom do rywali na 26:28. Chwilę później jeden rzut wolny wykorzystał Jeff Roberson i Trefl tracił już tylko punkt.

Gdy na 33:33 trafił Łukasz Kolenda, "tróją" odpowiedział Przemysław Żołnierewicz, który w przeszłości toczył przeciwko Treflowi boje jako zawodnik Asseco Gdynia. Zza łuku trafił też Paulius Dambrauskas, a do 8:0 serię przedłużył "Żołnierz". Przerwał ją wprawdzie Ayers, ale ten okres i tak należał do miejscowych, którzy na przerwę zeszli prowadząc 47:36.

W trzecią kwartę sopocianie weszli serią 8:2. Zbliżyli się na 6 pkt po "trójce" Robersona, ale lepiej już nie było. Stal trzymała spokojną przewagę. Na początku ostatniej partii gospodarze zdobyli 6 pkt z rzędu i po rzutach wolnych Threatta prowadzili 70:55 na 8,5 minuty przed końcem gry.

Zastrzyk energii próbował dać Treflowi Nana Foulland, który w krótkim czasie punktował po akcji alley oop, a potem dołożył do tego wsad. Na 5 minut przed końcem po kolejnym trafieniu zza łuku Robersona było 72:64 dla Stali.

Błędy i straty Trefla sprawiły, że rywale w samej końcówce meczu zanotowali run 12:0 i położyli gości na łopatki. Przez ostatnie 3 minuty i 44 sekund Trefl rzucił zaledwie 2 pkt, bo serię ostrowian przerwał Kowalenko ustalając wynik spotkania.

Co ciekawe, sopocianie nie ustępowali rywalom skutecznością, a i na tablicach byli skuteczniejsi. Rzutów oddawali po prostu mniej i zbyt często tracili piłki. Efektem jest druga z rzędu przegrana w Energa Basket Lidze.

23 listopada 2019, godz. 19:30
Ostrów Wielkopolski
BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

20% 55 typowań BM Slam Stal Ostrów Wlkp.

Wyniki 9 kolejki

• Enea Astoria Bydgoszcz - ASSECO ARKA GDYNIA 72:81 (20:24, 18:17, 19:28, 15:12)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 89:71 (23:18, 24:18, 18:19, 24:16)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - King Szczecin 108:85 (24:16, 29:22, 30:22, 25:25)
  • Start Lublin - GTK Gliwice 78:72 (28:24, 17:20, 18:20, 15:8)
  • PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń 73:82 (18:24, 20:18, 15:15, 20:25)
  • Legia Warszawa - Polpharma Starogard Gd. 77:81 (15:21, 11:30, 18:10, 33:20)
  • Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław 96:85 (23:20, 19:24, 36:30, 18:11)
  • HydroTruck Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 96:76 (20:17, 25:18, 16:15, 35:26)

Opinie (16)

• (2)

Mecz kompletnie bez walki!Słabo po raz kolejny młodszy Kolendziak!Czyżby sodówka?Dzisiaj po prostu wstyd!W sobote w Sopocie Toruń!Słabo to widze!Obym się mylił!

• 6 2

• sodówka nie od dzisiaj

• 3 1

• Kolendzie po bardzo dobrym występie we Włocławku

ma prawo uderzyć sodówka do głowy, bo to młokos jeszcze jest, ale od tego jest sztab szkoleniowy, bo go w miarę szybko ustawić z powrotem do szeregu

• 0 0

• Spokojnie,to tylko podwójna awaria! (1)

Miała być wygrana i rehabilitacja za porażkę u siebie z Lublinem a skończyło się jak tydzień temu. Trenerze - ogarnij to szybko, żeby ten piękny sen nie zamienił się w jakiś koszmar. Okazją do rehabilitacji będzie mecz z Toruniem. Wygrać będzie bardzo ciężko, ale niech nasi koszykarze pokażą, że naprawdę złapali zadyszkę.

• 3 3

• Zmiana trenerów

Trenera chcieli w Asseco, ale już chyba nie.

• 0 0

• Brawo Dylu

Najlepszy polski gracz tego sezonu zatrzymany! Udowodniłes, że.można choć nr 39 i szkoda, że nie w żolto-czarnych barwach. A w Treflu,mają o czym myśleć,bo zaraz Toruń i krótka lawka zaczyna wychodzić bokiem

• 10 2

• A tyle było zachwytów nad Stefanskim. Jeszcze kilka meczy i dość jasno sam się zdefiniuje "trener".....