Bez trenera

Marta
11 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Najwięcej punktów dla sopocian zdobył David Logan, były zawodnik zespołu ze Zgorzelca. Najwięcej punktów dla sopocian zdobył David Logan, były zawodnik zespołu ze Zgorzelca.

Sprawdziło się porzekadło, że "miłe złego początki". Koszykarze Asseco Prokomu rozpoczęli mecz w Zgorzelcu od prowadzenia 10:4, ale ostatecznie wysoko przegrali w prestiżowej potyczce PGE Turowem. Zespół, który pod nieobecność Tomasa Pacesasa prowadził David Dedek doznał porażki 59:80 (16:21, 19:21, 17:23, 7:15).

PGE Turów Zgorzelec: Copeland 21 (4x3), Turek 10 (8 zb.), Harris 9 (2x3), Bochno 9 (3x3), Daniels 8, Townes 8 (8 zb.), Witka 6 (1x3), Miljkovic 3 (1x3), Radonjic 2, Roszyk 2, Strzelecki 2, Kitzinger 0.

Asseco Prokom: Logan 14 (1x3), Burrell 13, Nesovic 12 (2x3), Dylewicz 7 (1x3, 7 zb.), Ewing 4, Szczotka 4 (1x3), Hrycaniuk 3, Archibong 2, Łapeta 0, Świętoński 0, Zamojski 0.

Sopocianie po raz pierwszy w nowym sezonie rozegrali ligowy mecz poza własną halą i doznali pierwszej porażki. Porażki prestiżowej, gdyż poniesionej z wicemistrzami Polski i to w wysokim rozmiarze. Chyba żaden z sopockich koszykarzy nie zaliczy wyprawy do Zgorzelca do udanej.

Asseco Prokom prowadził już 10:4, by w kolejnych minutach zagrać z katastrofalną wręcz skutecznością i przegrać pierwszą kwartę 16:21. Mistrzowie Polski muszą popracować nad celnością swoich rzutów, gdyż w sobotę trafili tylko 21 rzutów na 70 prób z gry. Dla porównania Turów samych tylko "trójek" miał 11!

Pomimo prowadzenia gospodarzy, sopocianie przez większość czasu gry przed przerwą mogli myśleć o dogonieniu rywali, gdyż przewaga punktowa dawała taką nadzieję (42:37 - po 20 minutach gry).

Niestety, początek drugiej połowy, a później ostatnia kwarta to okresy zdecydowanej przewagi gospodarzy, co dało im w efekcie 21-punktowe zwycięstwo.

Sopoccy kibice zapewne więcej spodziewali się po postawie Davida Logana. Były gracz Turowa zdobył wprawdzie 14 punktów, jednak zaliczył tylko jedną asystę wobec średniej nieco ponad czterech w dotychczasowych spotkaniach. Nie najlepiej, by nie rzec słabo, zagrali w sopockiej ekipie Polacy - Dylewicz, Szczotka, Hrycaniuk, Łapeta, Zamojski i Świętoński zdobyli łącznie 14 punktów przy 19 "oczkach" piątki Bochno, Witka, Roszyk, Strzelecki, Kitzinger .

Tabela wprowadzona: 2008-10-12

Pozostałe wyniki 5. kolejki: Polpharma Starogard Gdański - Bank BPS Basket Kwidzyn 81:75 (23:17, 20:18, 24:20, 14:20), PBG Basket Poznań - Sokołów Znicz Jarosław 96:68 (25:22, 22:16, 28:18, 21:12), Kotwica Kołobrzeg - AZS Koszalin 61:73 (22:23, 11:23, 17:8, 11:19),Energa Czarni Słupsk - Sportino Inowrocław 87:91 po dogrywce (15:21, 29:23, 12:14, 23:21, d. 8:12), Victoria Górnik Wałbrzych - Polonia Warszawa 64:65 (23:21, 12:20, 16:15, 13:9), Anwil Włocławek - Basco Śląsk Wrocław (odwołany).
Marta

Opinie (14)

• (3)

wstyd

• 0 0

• .... (1)

wielki wstyd. I to ma być drużyna na miare Euroligi??

• 0 0

• strach sie bac jak bede wygladaly te mecze euroligowe ...