Futsaliści AZS UG przegrali w Gdyni

19 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Tomasz Poźniak zdobył dla gdańszczan dwa gole, ale po meczu z chorzowianami był to dla niego jedyny powód do radości. Tomasz Poźniak zdobył dla gdańszczan dwa gole, ale po meczu z chorzowianami był to dla niego jedyny powód do radości.

AZS UG przegrało w Gdyni z Clearexem Chorzów 3:4 (2:1). Gdańszczanie w meczu wznawiającym rozgrywki futsal ekstraklasy prowadzili nawet dwiema bramkami, ale przyjezdni wydarli im wygraną zdobywając trzy gole w ciągu czterech minut.

3:4 Piotr Łopuch 29:01

AZS UG: Burglin, Wolski - Cyman, Ł.Olszewski, Friszkemut, M.Olszewski, Poźniak, Horbacza, Widzicki, Ziarko, Wesserling, Kriezel, Pawicki, Depta.

CLEAREX: Pstrusiński, Ulfik - Adamczuk, Miozga, Salisz, Tkacz, Seget, Lutecki, Grecz, Wojtyna, Łopuch, Lesik, Podobiński, Rabczak.

Od pierwszych minut spotkania rozgrywanego wyjątkowo w hali GOSiR, obecni na trybunach kibice byli świadkami wyrównanego spotkania. Gospodarze szybko mogli objąć prowadzenie 2:0, ale z dystansu minimalnie przestrzelił Tomasz Kriezel, a chwilę później Wojciech Pawicki niedokładnie dogrywał do Mateusza Wesserlinga, który stał przed pustą bramką.

W końcu po akcji lewą stroną na uderzenie zdecydował się Tomasz Poźniak. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i rąk usiłującego interweniować bramkarza gości Pawła Pstrusińskiego, po czym wpadła do siatki. Gdańszczanie potwierdzili swoją niewielką przewagę golem.

Już w 17. minucie meczu szósty faul zanotowali podopieczni Szymona Hartmana. Do przedłużonego rzutu karnego podszedł Krzysztof Salisz, ale Jacek Burglin okazał się w tym pojedynku lepszy. Niedługo później, Kriezel przerwał akcję gości i sam ruszył z kontratakiem. Uderzenie z dystansu próbował jeszcze zablokować Konrad Podobiński, ale po tym strzale gospodarze prowadzili już dwiema bramkami.

Gdy wydawało się, że akademicy zejdą do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, ostatnią akcję pierwszej połowy zakończyli golem goście. Na bramkę Burglina uderzał Tomasz Lutecki. Bramkarz gdańszczan odbił piłkę przed siebie, gdzie czyhał już Rafał Adamczyk, który na trzy sekundy przed syreną skierował piłkę do siatki.

Początek drugiej połowy meczu to rozpaczliwa obrona gospodarzy i szaleńcze ataki Clearexu. Mimo kilku dogodnych okazji, piłka do siatki nie wpadła. Co nie udało się chorzowianom, wykonał w 23. minucie Poźniak, który uderzył na pustą bramkę po asyście Wesserlinga.

Niestety, gospodarze poprzestali na tym golu, a do końca spotkania trafiali już wyłącznie goście. Dwiema bramkami wprowadził się do nowej drużyny Paweł Lesik, który dołączył do Clearexu w zimowym okienku transferowym, a wynik meczu ustalił 2 minuty później Piotr Łopuch. Gdańszczanie próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, jednak najbliższy zdobycia bramki Paweł Friszkemut trafił tylko w słupek.

Porażka w Gdyni oznacza, że do piątego Clearexu gdański zespół traci już cztery punkty, a do czwartej Wisły siedem. W przyszłą niedzielę podopiecznych trenera Hartmana czeka wyjazd do Katowic na mecz z AZS UŚ. Gdańszczanie pojadą tam w osłabionym składzie, gdyż większość zawodników przez cały weekend rywalizować będzie w Akademickich Mistrzostwach Polski w Szczecinie.

Zobacz skrót spotkania pomiędzy AZS UG a Clearexem Chorzów.

12 kolejka
18 stycznia Clearex Chorzów (dom) 3:4 (2:1)