• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Falubaz Zielona Góra - Wybrzeże Gdańsk. Klindt o swojej przyszłości i nie tylko

Czytelnicy Trojmiasto.pl
25 sierpnia 2023, godz. 16:00 
Opinie (100)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Nicolai Klindt jako Ligowiec Lipca odpowiedział na pytania czytelników Trojmiasto.pl Nicolai Klindt jako Ligowiec Lipca odpowiedział na pytania czytelników Trojmiasto.pl

- Tego jeszcze nie wiem. Chciałbym poznać plan na kolejny sezon i zastanowić się, czego tak naprawdę chcę. Dopiero wtedy będę mógł podjąć decyzję - mówi nam Nicolai Klindt, który jako Ligowiec Lipca odpowiedział na wasze pytania. Żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk opowiada nie tylko o swojej przyszłości, ale również o ostatnim wypadku, podsumowuje sezon i ocenia szanse przed ćwierćfinałowym rewanżem w Zielonej Górze. Początek spotkania w sobotę, 26 sierpnia, o godz. 16:30. Przypomnijmy, że gdańszczanie muszą wygrać przynajmniej 61:29, aby awansować do półfinału.Relacja LIVE


Typowanie wyników

26 sierpnia 2023, godz. 16:30
1 pkt.
Enea Falubaz Zielona Góra
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

96% 231 typowań Enea Falubaz Zielona Góra
0% 0 typowań REMIS
4% 9 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane123, Bociek, Paweł, W.w, Adam: Czy zostaniesz na kolejny sezon w Zdunek Wybrzeże Gdańsk?

Tego jeszcze nie wiem. Musimy usiąść do kolejnych rozmów i konkretnie przedyskutować kilka spraw. Chciałbym poznać plan na kolejny sezon i muszę zastanowić się, czego tak naprawdę chcę. Dopiero wtedy będę mógł podjąć decyzję. Mamy jeszcze trochę czasu i wierzę, że ta decyzja będzie właściwa.

Tomasz: Czy wierzysz w awans naszej drużyny do półfinału?

Nie chcę kłamać i zapewniać, że wygramy 61:29. Jednak wiem, że chłopaki zrobią wszystko, co w ich mocy. Zwycięstwo jest możliwe, ale o awans może być ciężko. Uważam, że już ostatnim razem w Zielonej Górze wykonaliśmy dobrą robotę, jechaliśmy bez presji, a pamiętajmy, że to nie wystarczyło. Przypomnijmy, że naszym celem był awans do fazy play-off i to się udało. Być może gdybyśmy trafili na innego rywala, jak na przykład z Ostrowa czy Landshut, ta historia mogłaby potoczyć się inaczej. Jednak Zielona Góra jest bardzo, bardzo silna.
Kibic GKŻ: Wybierasz się na mecz do Zielonej Góry czy będzie oglądał go w telewizji?

Niestety obejrzę w TV. Ostatnim razem byłem w Gdańsku, więc pomyślałem, że chłopakom przyda się wsparcie. Jednak do Zielonej Góry nie dam rady pojechać.

oddany: Jak ocenisz ten sezon? Mógł być lepszy?

Jestem trochę zawiedziony, bo mogliśmy ugrać więcej. Nie chcę wskazywać palcami, bo nie o to chodzi. Sam zawiodłem chociażby w Poznaniu, gdzie zdobyłem tylko pięć punktów. Zawiodłem i wiem o tym. Było kilka spotkań, w których dało się pojechać lepiej, ale nie byliśmy wystarczająco dobrzy. Tak, jestem trochę zawiedziony.

Wcześniejsi zdobywcy tytułu Ligowiec Miesiąca w 2023 rokuSprawdź awizowane składy na mecz Enea Falubaz Zielona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk Sprawdź awizowane składy na mecz Enea Falubaz Zielona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Bary: Co z tego sezonu najbardziej utkwiło ci w pamięci?

Zapamiętałem dwa mecze. Pierwszy to wyjazd do Łodzi. Musieliśmy sobie radzić bez Michaela Jepsena Jensena. Wszyscy skazali nas na porażkę, a wygraliśmy. Natomiast drugie spotkanie również dotyczy Orła, ale już u siebie. To zwycięstwo było ważne w kontekście utrzymania. Pojechaliśmy bardzo dobrze, wygraliśmy, a wszystkiemu towarzyszyły wielkie emocje.

Robson: Przez część sytuacji klubowi towarzyszy czarny PR. Czy doświadczyłeś jakichś nieprzyjemności w ciągu ostatniego roku?

Nie mogę powiedzieć złego słowa na Wybrzeże. Dobrze współpracuje mi się ze wszystkimi w klubie. Mariusz (przyp. red. Kędzielski), Eryk (Jóźwiak przyp. red.), Rafał (Sumowski przyp. red.), Magda (Kochalska przyp. red.) i wszyscy, którzy tworzą ten klub i odpowiadają za wszystkie aspekty związane z meczami, to świetni ludzie. To był dobry rok, na nikogo nie mogę powiedzieć złego słowa. Także o Tadeuszu Zdunku. Co prawda, Prezes nie mówi po angielsku, ale nasze relacje są w dobrych stosunkach. O klubie mogę mówić tylko w pozytywnym tonie. Gdańsk i żużel to dobre połączenie.

Zawodnik

Nicolai Klindt

Nicolai Klindt

ur.
1988
wzrost
178 cm
ocena z sezonu
4.49 (953 oceny)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Kasiula: Jak twoje zdrowie? Kiedy planujesz wrócić na tor?

Czuję się bardzo dobrze. Jest delikatny ból w szyi, ale najbardziej bolą mnie żebra po prawej stronie. Moja rehabilitacja potrwa jeszcze przez sześć-siedem tygodni, a to pewnie nie będzie jeszcze koniec. Myślę, że gotowy do jazdy będę dopiero w kolejnym sezonie. Będę miał więc sporo czasu, aby uporać się ze wszelkimi dolegliwościami. Jeśli jutro z moją szyją byłoby wszystko w porządku, to od razu wsiadłbym na motocykl. Jednak chcę się wyleczyć w 100 procentach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pogodzony z losem po porażce z Falubazem Zielona Góra Zdunek Wybrzeże Gdańsk pogodzony z losem po porażce z Falubazem Zielona Góra

wierny z ulicy Zawodników: To był najtrudniejszy moment w twojej karierze? Kilka wypadków na swoim koncie już niestety masz.

Raczej nie. Oczywiście, jeśli patrzy się na powtórki, to nie wygląda to ciekawie. Jednak prawda jest taka, że kilka tych wypadków w życiu już miałem. Każdy wiązał się z kontuzjami, które również nie były przyjemne. Miałem uszkodzony kręgosłup, złamaną kość udową, problemy z kolanem. Każdy taki incydent wyłączał mnie z jazdy na kilka miesięcy.

Agnieszka: Czy po ostatnim wypadku cały czas chcesz wrócić na motocykl?

Tak, zdecydowanie. Nie boję się wypadków. Jestem świadomy, że to część tego sportu. Czasami nie mam wpływu na to, co dzieje się na torze. Jeśli chodzi o ostatni incydent, to oglądałem go wiele razy i pogodziłem się z tym. Wiem, że nie zawiniłem. Teraz skupiam się na tym, aby jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Wcześniejsze wywiady z Ligowcami Miesiąca w 2023 roku
Czytelnicy Trojmiasto.pl

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra
2 ROW Rybnik
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
 • Play off-off dla zespołów z miejsc 1-6 po sezonie zasadniczym
 • ćwierćfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 60:30)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37 (45:44)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 50:40 (39:51)
 • półfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (47:42)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44 (41:49)
 • finał:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32 (50:40)
 • awans do ekstraligi: Enea Falubaz Zielona Góra
 • Zespoły na miejscach 7-8 sklasyfikowane zostały na podstawie wyników sezonu zasadniczego.
 • Po zakończeniu sezonu decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi w kolejny sezonie ogłosił Trans MF Landshut Devils, co zapewne pozwoli na tym poziomie pozostać InvestHousePlus PSŻ Poznań, który to jako najsłabszy zespół I ligi miał być zdegradowany.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane