Kolejna porażka Trefla Sopot. MKS Dąbrowa Górnicza odjechał w trzeciej kwarcie

Karol Żebrowski
17 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Trener Marcin Kloziński może być rozczarowany postawą swojego zespołu. Od ponad miesiąca Trefl nie potrafi zwyciężyć w PLK. Trener Marcin Kloziński może być rozczarowany postawą swojego zespołu. Od ponad miesiąca Trefl nie potrafi zwyciężyć w PLK.

Koszykarze Trefla Sopot ulegli na własnym boisku MKS Dąbrowa Górnicza 70:80 (20:15, 23:20, 9:28, 18:17). Była to piąta porażka z rzędu drużyny Marcina Klozińskiego, który prawdopodobnie pożegna się z posadą. Przyczyną niepowodzenia była tragiczna trzecia kwarta, w której zawodnicy Trefla zdobyli tylko dziewięć punktów. Dla lokalnych kibiców gorycz kolejnej porażki mógł nieco osłodzić występ w przerwie dwóch członków legendarnej grupy amerykańskiej Harlem Globetrotters.

SPRAWDŹ CO PRZED MECZEM Z DĄBROWĄ GÓRNICZĄ MÓWIŁ PREZES TREFLA SOPOT, MAREK WIERZBICKI

TREFL: Leończyk 18, Milovanović 18, Baker 12 (9 as.), Taylor 9 (1x3), Jeszke 5 (1x3) oraz McCray 4, Kolenda 4, Motylewski 0, Kulka 0

MKS: Davis 20, Wojciechowski 17, Melvin 15 (2x3), Richardson 11 (2x3), Gabiński 1 oraz Łukasiak 9, Wołoszyn 7 (2x3), Zębski 0, Kobel 0

Od początku spotkania zawodnicy Trefla chcieli udowodnić, że pomimo ostatnich rezultatów, dobra gra w basket nie jest im obca. Co prawda, to goście z Dąbrowy jako pierwsi zdobyli punkty, a konkretnie uczynił to Trey Davis, który wykorzystał jeden z rzutów wolnych, ale po chwili celne trafienie Vernona Taylora dało prowadzenie sopocianom.

W OSTATNIM SPOTKANIU KOSZYKARZE TREFLA NIE SPROSTALI ZESPOŁOWI MIASTO SZKŁA KROSNO

To właśnie Taylor oraz Paweł Leończyk mieli największy wpływ na grę zespołu w kolejnych minutach. Dąbrowa próbowała odpowiadać za sprawą dobrych akcji Clevelanda Melvina, ale to wciąż Trefl znajdował się na prowadzeniu. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty debiutanckie punkty w sopockiej hali zdobył Toney McCray, a tablica wyników pokazała rezultat 16:10 na korzyść gospodarzy.

POZYSKANIE AMERYKAŃSKIEGO KOSZYKARZA TREFL OGŁOSIŁ NA POCZĄTKU LISTOPADA

Ostatecznie sześciopunktowa przewaga do końca inauguracyjnej odsłony stopniała zaledwie o punkt, a pierwszą kwartę zakończył kolejną dobrą akcją Paweł Leończyk, który ustalił wynik na 20:15.

Start drugiej kwarty był kontynuacją tego, co widzieliśmy w pierwszych dziesięciu minutach. Trefl nie dawał rywalom zbliżyć się na mniej niż trzy punkty przewagi. W połowie drugiej kwarty na parkiecie zapanowało nieco chaosu, oba zespoły nie potrafiły zakończyć swoich akcji celnymi rzutami. Jako pierwszy zareagował Marcin Kloziński, który poprosił o przerwę na żądanie.

Czas okazał się dobrym posunięciem szkoleniowca. Już chwilę później z kolejnych punktów mógł cieszyć się duet liderów Trefla Leończyk/Taylor. Do tego dwie udane akcje zanotował Milan Milovanović, co dało zespołowi z Sopotu prowadzenie 40:30. Na niewiele zdawały się okrzyki trenera MKS Jacka Winnickiego, czy rewelacyjna gra Mathieu Wojciechowskiego, który do przerwy miał na swoim koncie aż 15 oczek. To Trefl kontrolował przebieg meczu i na przerwę schodził z prowadzeniem 43:35.

W czasie, gdy koszykarze odpoczywali i przygotowywali się do drugiej części spotkania, na parkiecie hali 100-lecia odbywało się prawdziwe show. Jego sprawcami byli Too Tall Hall oraz Firefly Fisher, czyli Amerykanie należący do grupy Harlem Globetrotters. Kibice mogli podziwiać niezwykłe umiejętności zawodników, którzy chociaż nie imponowali warunkami fizycznymi, to umiejętności wyczynów z piłką mógłby im pozazdrościć niejeden koszykarz, nie tylko z naszej rodzimej ligi.

Trzecia kwarta rozpoczęła się dla gospodarzy źle. Zawodnicy Trefla nie mogli zakończyć swoich akcji celnymi rzutami, a co gorsza, coraz lepiej wyglądał zespół przyjezdnych, w którym ze świetnej strony pokazywał się Davis. Niemoc sopocian przełamał Ian Baker, ale na niewiele to się zdało. Kolejny celny rzut Davisa oraz Bena Richardsona sprawiły, że na tablicy wyników mieliśmy remis 48:48.

Gra sopocian całkowicie się załamała. Znów, tym razem za trzy, trafił Richardson i to już Dąbrowa znajdowała się na prowadzeniu. Koszykarze Trefla mieli całkowicie rozregulowane celowniki i przez blisko cztery minuty nie powiększyli swojego dorobku nawet o jedno oczko. Drużyna z Dąbrowy również nie była regularna, ale trafiała przynajmniej sporadycznie, dzięki czemu prowadziła już siedmioma punktami, 55:48. W końcu trafił Leończyk, kolejne punkty dołożył też McCray, ale nie dało to zbyt wiele. Fatalna trzecia kwarta, w której zawodnicy Trefla zdobyli zaledwie dziewięć punktów, kosztowała ich wiele. Na dziesięć minut przed końcem goście z Dąbrowy prowadzili 63:52.

Ostatnia odsłona spotkania rozpoczęła się od trafień Milovanovicia i Leończyka. Właśnie ta dwójka wzięła na swoje braki grę całej drużyny, dzięki czemu straty udało się zminimalizować do zaledwie czterech punktów. Nadzieja na korzystny wynik powróciła. Szybko reagował trener Winnicki, który poprosił o czas.

Niestety, przerwa dobrze podziałała na zawodników z województwa śląskiego. Na celną trójkę Damiana Jeszke odpowiadali kolejno Szymon Łukasiak, Davis oraz Melvin. Wynik 73:66 znowu dawał komfort zespołowi z Dąbrowy Górniczej. Dodatkowo w kolejnych minutach zawodnicy Trefla ponownie zanotowali przestój punktowy. To nie mogło wróżyć niczego dobrego. Ostatecznie zespół gości zwyciężył różnicą dziesięciu punktów.

Sytuacja Trefla jest zła, a dodatkowo kolejne spotkanie będzie dla sopocian arcytrudne. W środę 21 listopada drużyna trenera Klozińskiego uda się do Zielonej Góry, gdzie zmierzy się z zespołem Stelmetu - trzykrotnym mistrzem Polski z ostatnich czterech lat.

Na konferencji pomeczowej trener Kloziński powiedział, że odpowiedzialność za wyniki bierze na swoje barki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ten ciężar będzie bardzo duży. Prawdopodobnie szkoleniowiec będzie musiał pożegnać się z posadą pierwszego trenera Trefla.

Wyniki 7 kolejki

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 70:80 (20:15, 23:20, 9:28, 18:17)
  • ARKA GDYNIA - GTK Gliwice 86:70 (29:18, 13:14, 21:21, 23:17)
  • Rosa Radom - Anwil Włocławek 68:81 (18:27, 18:8, 21:24, 11:22)
  • TBV Start Lublin - AZS Koszalin 81:59 (26:13, 22:11, 14:19, 19:16)
  • Spójnia Stargard - Legia Warszawa 72:94 (21:27, 25:18, 17:17, 9:32)
  • Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 70:95 (17:22, 19:26, 13:33, 21:14)
  • BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Polpharma Starogard Gd. 101:79 (18:24, 22:16, 25:17, 36:22)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - King Szczecin (przełożony na 12.12}

że zawsze w 3 kwarcie dostają baty.
    To co, zatrudnicie trenera, czy dalej "kelner" nim będzie?

• 17 3

• Patrząc na te "tlumy" w 100lecia cisnie sie pytanie jaki sens ma egzystencja, a raczej wegetacja tego klubu w plk?! Grajcie mlodymi chlopakami z regionu w 1 lidze!

• 18 6

• Pieniądzę dla harlemowców są a na nowego dyrektora sportowego nie ma?!?! (1)

• Kwiatkowski

Kolejny super transfer gratulacje proponuje napisac prace naukowa jak zniszczyc druzyne.moje gratulacje

• 17 1

• Pierwsza połowa bardzo dobra (1)

Dąbrowa to nie ogórki. Jak będziecie grać jak w pierwszej połowie, nie ma się co martwić. Dąbrowa może wygrać z każdym w lidze, ale dzisiaj nie pokazali się nawet na 80 %, a może Trefl nie pozwolił.

• 7 1

• Albo nie był wymagający by zagrać ponad 80%.... Ewidentnie wpadli na spacer do sopotu

• 7 1

• Reakcje na przebieg bieżący gry, są przekozackie... Rotacja, taktyka i stałe elementy jak z najlepszych komedii...
    Ale co się dziwić patrząc na piętro wyżej. Prezes fachowiec + dyr sportowy, który też już udowodnił wiele, w minionych latach

• 9 0

• Pierwsze dwie kwarty, chciałbym oglądać taki Trefl zawsze. (7)

W końcu uruchomiono podkoszowych, ktorzy zdobywali punkty oraz robili grę i miejsce dzieki czemu obwodowi mieli otwarte pozycje.
    Trzecia kwarta to jakiś dramat najpierw szybki run Dąbrowy, potem znowu szybki run Dąbrowy a my nic. Wynik tej kwarty 9-28 mówi sam za siebie, ona była kluczowa. W czwartej niestety było już zbyt nerwowo i zaczęły się próby szybkiego odrabiania wyniku, z marnym skutkiem. I wtedy duch drużyny opadł całkiem. Końcówka czwartej kwarty niestety żałosna. Trefl rozsypał się w trzeciej kwarcie.

Osobny artykuł można napisać o "pracy" trójki sędziowskiej bo to ona była najsłabsza w całym spotkaniu. Nie mam zamiaru zwalać winy za przegraną na sędziów. Natomiast niektóre ich decyzje były kuriozalne. Słyszeliście te gwizdy całej hali jak po błedzie kroków jeden z nich gwizdnął coś i po zastanowieniu wymyślił faul obrońcy? Albo jak jeden bez wahania odgwizdał faul obrońcy przy wejściu Łukiego a drugi zmienił jego decyzję na przewinienie...w ataku Łukiego.

• 6 4

• Gd

W 2 kwarty się meczu nie wygra. Zgadzam się ze sędziowanie było bardzo słabe. Czekam na powrót Michała Kolendy i Śmigło, niech posadzą Jadzke na ławkę. Im dalej Jaszke od parkietu tym lepiej.

• 5 0

• Hehe

Z najgorsza obrona w historii?? :o

• 3 0

• Dwie ostatnie kwarty .. (4)

Atak przejął ,,obwód,, .. straty , głupie decyzje , niecelne rzuty ... Łukasz jest jeszcze młody i się uczy , ale zaciąg z USA to totalna porażka ( swoje rzucą ale czy tylko o to chodzi...no i straty,straty straty, ) . A na ławce nie ma obecnie nikogo kto mógłby wejść za nich, o odpowiedniej jakości . Zmiana trenera da może impuls , ale tak naprawdę trzeba poszukać nowej jedynki i dwójki , zamiast nabijaczy statystyk, którzy tej drużynie nie pomogą wygrywać. Brakuje też odpowiednika Stefana w szatni , który opie... jednego czy drugiego na boisku .Klozia szkoda , młody, naprawdę dobry trener mam nadzieję że ktoś da mu drugą szansę .

• 0 1

• (3)

Naprawdę dobry trener?! W Sopocie dali mu duuuzy kredyt zaufania,w ub.sezonie mial ekipe na top6 a on playoff nie zrobil nawet

• 3 0

• (2)

A kim miał zrobić?? Ostatnie 2 lata był wąski sklad (zwłaszcza w tym sezonie ) i plaga kontuzji .

• 1 0

• (1)

W ub.sezonie kontuzje?! W tym Śmiglo i Kolenda,faktycznie kluczowi gracze...bylo nir brac mistrza Polski a za ta kase dwoch graczy zakontraktowac