Festiwal "trójek" sopockich koszykarzy

Krzysztof Klinkosz
6 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Trefla Sopot nie mieli większych problemów z odniesieniem w sobotę kolejnego zwycięstwa w PLK. "Żółto-czarni" rozgromili na własnym parkiecie Polonię 2011 Warszawa 106:78 (23:17, 33:21, 25:18, 25:22). Zespół Karlisa Muiznieksa zaaplikował rywalom aż osiemnaście "trójek".

TREFL: Kinnard 17, Hawkins 12, Kuzminskas 11, Stefański 6, Kitzinger 3 - Malesa 21, Kadziulis 13, Hlebowicki 12, Ratajczak 6, Tsintsadze 5, Kowalczuk 0, Kietliński 0.

POLONIA 2011 Karwowski 16, Pamuła 15, Bigus 13, Dutkiewicz 10, Śnieg 6 - Berisha 7, Wilczek 4, Mokros 3, Kolowca 2, Linowski 2, Szymański 0.

Pierwsza kwarta sobotniego meczu nie zapowiadała wcale tak efektownego, końcowego zwycięstwa sopocian. Zespół beniaminka PLK z Warszawy toczył z gospodarzami wyrównany bój. Koszykarze ze stolicy za sprawą Piotra Pamuły i byłego gracza Prokomu Trefla Rafała Bigusa przegrywali po pierwszych 10 minutach 17:23 a i tak głównie dzięki skuteczniejszej grze gospodarzy w końcówce tej odslony.

Krótka przerwa między pierwszą a druga kwartą przyniosła diametralną zmianę stylu gry przez sopocian. Koszykarze Trefla zagrali bardzo skutecznie i dokładnie. Przede wszystkim zaczęli razić rywali rzutami zza linii 6,25. W całym meczu aż 18 razy udawało im się po takich rzutach zdobyć punkty podczas gdy rywale w ogóle oddali 20 takich rzutów.

Bardzo dobrze zaprezentował się również nowy gruziński rozgrywający Trefla. George Tsintsadze po pierwszych nieco bezbarwnych minutach na parkiecie, później grał bardzo dobrze dostrzegając swoich, lepiej ustawionych kolegów i precyzyjnie rozdzielając piłki. Gruzin przekonał też kibiców, że nie obce są mu rzuty za 3 punkty. Właśnie po jednym z nich w końcówce spotkania sopocianie przekroczyli barierę 100 zdobytych punktów.

W sobotę zespół Trefla praktycznie nie miał słabszych punktów a sopocianie mogli pozwolić sobie na efektowne wykańczanie akcji. Jedno z lepszych spotkań w karierze w PLK rozegrał Paweł Malesa, który m.in. aż pięć razy trafiał za trzy punkty.

W sobotę pierwsze swoje punkty w lidze po powrocie do Sopotu zdobył Michał Hlebowicki, który, jakże by inaczej, swoje 12 "oczek" wywalczył rzucając zza linii 6,25. Z kolei Gintaras Kadziulis zakończył mecz ze stuprocentową skutecznością rzutów z gry.

Tabela wprowadzona: 2010-02-07

Pozostałe wyniki 19 kolejki PLK: Sportino Inowrocław - Asseco Prokom Gdynia 66:82 (19:20, 12:19, 23:21, 12:22), AZS Koszalin - PGE Turów Zgorzelec 90:75 (21:11, 23:19, 20:21, 26:24), Polonia Azbud Warszawa - Anwil Włocławek 87:81 (27:24, 18:24, 15:13, 27:20), Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 78:76 (21:19, 16:26, 25:13, 16:18), Kotwica Kołobrzeg - Znicz Jarosław 84:78 (27:22, 22:23, 15:18, 20:15), PBG Basket Poznań - Stal Stalowa Wola 98:76 (22:19, 17:17, 33:17, 26:23).

Opinie (33) ponad 10 zablokowanych

• Brawo Trefl Sopot (9)

To jest prawdziwa drużyna z tradycjami, pieniądze tak jak w Asseco to nie wszystko. Gdańsk jest z Wami.

• 17 4

• to był pojedynek beniaminków jeden honorowo awansował po walce DRUGI KUPIŁ SOBIE miejsce w PLK. (2)

Prawda boli !!!!

• 3 21

• marna prowokacja....

• 6 3

• wykup dzikiej karty jest dość powszechny. Po co mamy znowu zaczynać od trzeciej ligi i budować wszystko od podstaw, skoro szczurek z rysiem i tak wykupią klub i przeniosą do Gdyni, prawda?

• 8 4

• no tak, asseco gdynia będzie za 5 lat świętować 20-lecie, prawda? Żałosne... zamiast prowokować, idź na stronę o meczu asseco i tam się udzielaj, a nie tutaj ferment siejesz...

• 11 3

• to nie ferment to fakty :(

• 2 7

• Nie pisz za wszystkich mieszkańców Gdańska, proszę.

• 4 2

• Gdynia dziękuje Gdańskowi za źyczenia!!!

• 4 3

• Tradycja i honor, brawo Trefl Sopot (4)