GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia 97:89. Trener koszykarzy przegrał w debiucie

Asseco Arka Gdynia

Nawet 13 pkt rzucone w ostatniej kwarcie przez Bartłomieja Wołoszyna (z piłką) nie pomogło Asseco Arce wygrać w Gliwicach z GTK. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Asseco Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z GTK Gliwice 89:97 (17:26, 28:20, 21:25, 23:26). Trenerski debiut Piotra Blechacza w Energa Basket Lidze nie wypadł pomyślnie, choć jego podopieczni na 3 minuty przed końcem remisowali 85:85, a Bartłomiej Wołoszyn w ostatniej kwarcie rzucił 13 pkt.

GTK: Varnado 25 pkt (5x3, 9 zb.), Bogues Jr. 20, Szewczyk 12 (2x3), Gołębiowski 10 (5 as.), Wiśniewski 1 oraz Henderson Jr. 16 (2x3), Szymański 11 (1x3), Diduszko 2

ARKA: Wołoszyn 28 (5x3), Dylewicz 17 (4x3), Hrycaniuk 16 (12 zb.), Wadowski 6 (5 as.), Kobel 4 (1x3, 5 as.) oraz Kołodziej 10 (2x3), Malczyk 5 (1x3), Kaszowski 3 (1x3), Kowalczyk 0, Walkowiak 0, Pluta 0

GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia. Piotr Blechacz: Utrzymać się w Energa Basket Lidze

Pierwsza kwarta pod wodzą nowego szkoleniowca nie była dla gdynian udana. Po celnej trójce Jordona Varnado GTK prowadziło 9:4. Gliwiczanie, którzy do meczu przystąpili jeszcze bez ostatnich wzmocnień w osobach podkoszowego Shaquille'a Goodwina i rozgrywającego Taylera Personsa, powiększali przewagę i odskoczyli na 16:7, po kolejnym trafieniu zza łuku. Serią 5 pkt z rzędu odpowiedział Bartłomiej Wołoszyn, ale gospodarze szybko odzyskali rezon i przed końcem kwarty odzyskali 9 pkt przewagi.

Gracze Asseco Arki niemal całą stratę odrobili w drugiej partii. Na plecy wzięła gdyński zespół w dużej mierze "stara gwardia", czyli Filip Dylewicz, Marcin MalczykAdam Hrycaniuk. Zespół trenera Blechacza odbił prowadzenie w 3,5 minuty i czterech celnych trójkach.

Agred BMSlam Stal Ostrów - Trefl Sopot 95:73. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Gdynianie najpierw odskoczyli na 3, a następnie na 4 pkt po udanej akcji dwa plus jeden Igora Wadowskiego. GTK odrobiło stratę, a do przerwy trwało przysłowiowe przeciąganie liny. Ostatecznie miejscowy zespół prowadził przed zejściem do szatni 46:45 po efektownym zagraniu Shannona Boguesa Jr. do Szymona Szymańskiego.

Drugą połowę meczu GTK otworzyło dwiema trójkami z rzędu, trafili Szymon Szewczyk i Varnado. Wkrótce trafił też Wołoszyn a po rzucie wolnym Dylewicza, Arka zbliżyła się na 51:52. Daniel Gołębiowski wykorzystał jednak akcję dwa plus jeden, a potem zdobył jeszcze punkt po faulu technicznym Dylewicza. Punkty Hrycaniuka i Michała Kołodzieja a następnie Wołoszyna, pozwoliły jednak zatrzymać ucieczkę gliwiczan i na 10 minut przed końcem gry, strata wynosiła 5 pkt.

Gospodarze mieli przewagę przede wszystkim na tablicach, ale wejście w ostatnią kwartę ułatwiła im celna trójka Terry'ego Hendersona Jr. i dwie szybkie straty gdynian. Po 2 minutach było już 76:66 a trener Blechacz poprosił o czas i Asseco Arka zaczęło odrabiać straty. Zza łuku trafił Dylewicz, dwie trójki dołożył Wołoszyn, a pod koszem swoje robił Hrycaniuk. Gdynianie trzykrotnie zbliżali się na 3 pkt.

Wreszcie grający na bardzo dobrej skuteczności Wołoszyn, który w ostatniej kwarcie zdobył 13 pkt, kolejnym trafieniem z dystansu, doprowadził do remisu 85:85 na 3 minuty do końca meczu. Nie udało się pójść za ciosem. Po trójce Hendersona Jr, było 92:86 dla GTK.

Na niespełna minutę przed końcem meczu Arka przegrywała 88:94, a trener Blechacz jeszcze raz wziął czas. Tym razem zza łuku spudłował Wołoszyn, a następnie dwukrotnie przerywał grę rywali faulem. Jeden rzut wolny wykorzystał Bouges Jr. a na odrobienie 7 pkt straty gdynianom zostały 34 sekundy. Połowicznie swoje rzuty za 1 pkt wykorzystał Jakub Kobel, a Bouges przy kolejnych był bezbłędny i ustalił wynik meczu.

Wyniki 21 kolejki:

• GTK Gliwice - ASSECO ARKA GDYNIA 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 95:73 (30:13, 22:14, 22:23, 20:23)
  • PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 73:79 (20:26, 16:22, 15:19, 22:12)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń 98::92 (26:24, 29:19, 19:30, 24:19)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 75:78 (17:20, 21:28, 20:23, 17:7)
  • Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław 87:103 (21:26, 26:26, 25:26, 15:25)
  • Pszczółka Start Lublin - HydroTruck Radom 86:78 (29:19, 17:16, 20:22, 20:21)
  • Mecz przełożony na 14 stycznia
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Zastal Enea BC Zielona Góra

Opinie (32)

• (1)

Zatrudnić Van Gundiego,względnie Phila Jacksona a nie jakiś asystent od 7 boleści.Asseco spada na dno,gdzie dawne lata świetności.

• (5)

byłem jednak kibicem małej wiary, okazuje się że mogą powalczyć i te 2-3 wygrane jeszcze przyjdą
    mamy wspaniałych emerytów, Wołek prawie nam wygrał mecz ale ogrywać da się 1-2 juniorów a nie pięciu))). jak Kołodziej się odrodzi to może być z niego pożytek
    powodzenia!

• 19 2

• Po wywaleniu frasunkiewicza bedzie tylko lepiej. Teraz przegrance to beda keczupy

• 10 7

• Tylko, ze Wolek odchodzi do Ostrowa... (3)

• (4)

Super mecz, wreszcie emocje. Teraz widac jaki ten frasunkiewicz byl slaby i jak wiele zlego zrobil e Gdyni, kompromitukac ja.

Dzisiaj brawo, da sie z tym zespolem dobrze grac

• 21 5

• Z frasunkiewiczem w anwilu tez nie chca pracowac. Almeida juz odszedl, jak sie dowiedzial co wyprawia garniak

• 20 6

• (1)

Wreszcie jest szacunek dla zawodnikow, to i zawodnicy lepiej graja..dlaczego w Gdyni tak dlugo czekali i pozwalali kompromitowac klub. Dlaczego nie pogoniono frasunkiewicza juz dwa lata temu

• 13 4

• Przemysław (-40) Frasunkiewicz

• 8 2

• Niezle z tym Almeida. Ledwo kilka dni sluchal krzykow frasunkiewicza i juz sie na nim poznal. Ciekaw jestem kiedy anwil wywali frasunkiewicza

• 10 4

• (3)

szykujcie się na I ligę. Tam wcale nie jest żle i dużo Polaków gra. Tam Wasze miejsce !

• 8 18

• 1 liga - to motto....
      Za rok wszystkie ekipy z tego miasteczka tam będą grać lub niżej.. . Niektóre znikną na zawsze!
      Takie czasy a władze miastecza i zarządy klubików gorliwie na to pracują.
      Brawo

• 1 6

• dwa sezony temu wam się nie udało to nam się na pewno nie uda)))

• 0 1

• Mietek

Strasznie mądry jesteś , przynajmniej Polacy grają a nie panny leciwego wieku z zagranicy ,które tyle znaczą w Europie co zeszłoroczny śnieg

• 2 0

• Była walka, nie ma wstydu

Widać , że walczyli do końca. Refleksja, jak zarząd mógł być tak długo ślepy i głuchy na to co od dawna widzieli i o czym komunikowali kibice. Przy okazji polecam wywiad z prezydentem włocławka, który okazuje się decyduje kto zostaje trenerem anwilu :DDD Wygadał się , że od kilku miesięcy rozmawiał z tym ... no... Frasunkiewiczem :D

• 17 4

• Miło oglądać

Fajne widowisko , fajne emocje do końca . Jak nie widzę furiata obrażającego zawodników i ściągających ich po 15 sekundach gry to mi lepiej na duszy . A teraz pasjonuję się czy zostaniemy czy spadniemy i czekam na ruch zarządu .

• 17 3

• Coś mi się wydaje, że Wołoszyn opuści szeregi Asseco.

• 5 13

• Patrząc na postawę Polpharmy nie sądzę że wygrają 3 z 9 spotkań (5)

Wychodzi na to że dzięki tym 7 zwycięstwom wywalczonym przez trenera Frasunkiewicza uda się utrzymać.
    Pytanie tylko co dalej?
    Ten sezon miał być podobno przejściowy.
    Dla mnie są dwie dopuszczalne wersje-albo będzie pomysł i środki na budowę zespołu na choć środek tabeli albo to nie ma sensu.

• 2 1

• to zadodnicy wywalczyli zwycięstwa

• 3 1

• no właśnie przejściowy ---> wprost do 1 ligi, albo do likwidacji.

• 3 2

• Dzieki zwyciestwa frasunkiewicza, dobre ha ha. Frasunkiewicz -40 pokazal w ostatnich meczach ile jest wart.