Arged BMSlam Stal Ostrów - Trefl Sopot 95:73. Słaby występ, rażąca liczba strat

Trefl Sopot rozegrał cztery mecze na przestrzeni 1,5 tygodnia. Trzy pierwsze były zwycięskie, ale w Ostrowie to Stal okazała się lepsza. fot. P. Hukało / Trojmiasto.pl

Trefl Sopot przegrał na wyjeździe z Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 73:95 (13:30, 14:22, 23:23, 23:20) w 21. kolejce Energa Basket Ligi i przerwał najdłuższą serię trzech kolejnych zwycięstw w tym sezonie. Żółto-czarni fatalnie weszli w mecz i nie potrafili już dogonić rywali. Przed przerwą przegrywali różnicą 25 punktów, a w całym spotkaniu zanotowali aż 22 straty.

GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia 97:89. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

STAL: Sobin 18 (8 zb.), Smith 17 (1x3), Garbacz 15 (2x3), Moore 11 (1x3), Mokros 7 (1x3) oraz Green 14 (3x3, 11 as.), Ryżek 6, Lindbom 5 (1x3), King 2, Wojciechowski 0

TREFL: Omot 17 (3x3), Olejniczak 11, Gruszecki 8, Ł. Kolenda 3 (1x3, 6 as.), Paliukenas 0 oraz Moten 16 (4x3), M. Kolenda 7 (1x3), Leończyk 4, Haws 3, Kowalenko 2, Ziółkowski 2

Dla Trefla Sopot spotkanie w Ostrowie Wielkopolskim było już czwartym na przestrzeni 1,5 tygodnia. Mimo to trener Marcin Stefański nie decydował się na roszady i postawił na tę samą "5", co w środowym starciu z Anwilem Włocławek (96:83).

Nuni Omot: Uwielbiam mecze na szczycie - wywiad

Początek w wykonaniu żółto-czarnych był bardzo słaby. Świadczyć może o tym pierwsza przerwa na żądanie już w 3. minucie, gdy gospodarze prowadzili 9:2. Błędy i straty jednak dalej były widoczne, na czym skorzystała "Stalówka", która podwyższyła przewagę do 17:4. To tylko dodało wiatru w żagle podopiecznym Igora Milicicia. Ostatecznie premierową kwartę wygrali 30:13.

Drugą partię udanie dwiema "trójkami" otworzył Taurean Green. W podobny sposób odpowiedział Darious Moten, ale strata wynosiła 20 punktów. Po krótkiej wymianie ciosów goście "złapali tlen" i gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, szarżę rozpoczęli rywale. Sopocian stać już było tylko na celne ruty wolne, dlatego po pierwszej połowie przegrywali aż 27:52.

Piotr Blechacz, nowy trener Asseco Arki Gdynia: Utrzymać się w Energa Basket Lidze

Koszykarze z Ostrowa spokojnie weszli w trzecią kwartę. Mogli sobie pozwolić na to, gdyż wciąż zachowywali ponad 20-punktową przewagę. Po przerwie żadna z drużyn nie chciała przejąć inicjatywy, więc w czwartej kwarcie można było spodziewać się dopełnienia formalności. I choć widoczny był Nuni Omot, który w trakcie tej partii zdobył 12 punktów, to Trefl nie zagroził już rywalowi. W ostatnich minutach po raz kolejny szansę mógł dostać Daniel Ziółkowski.

Koszykarze z Sopotu nie mogą mówić o udanym występie. W całym starciu zanotowali aż 22 straty, do przerwy było ich już 15! Co więcej, rywale zdobyli 27 punktów po kontrach.

Warto podkreślić, że to drugi mecz z rzędu, w którym żółto-czarni mieli problemy pod koszem. Co prawda zebrali tylko o 3 piłki mniej niż rywale, ale to center znów był najskuteczniejszym graczem. Josip Sobin zainkasował 18 "oczek" oraz zanotował 8 zbiórek.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 96:83. Relacja, foto, video, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Wyniki 21 kolejki:

• GTK Gliwice - ASSECO ARKA GDYNIA 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23)
  • Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 95:73 (30:13, 22:14, 22:23, 20:23)
  • PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 73:79 (20:26, 16:22, 15:19, 22:12)
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń 98::92 (26:24, 29:19, 19:30, 24:19)
  • Anwil Włocławek - King Szczecin 75:78 (17:20, 21:28, 20:23, 17:7)
  • Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław 87:103 (21:26, 26:26, 25:26, 15:25)
  • Pszczółka Start Lublin - HydroTruck Radom 86:78 (29:19, 17:16, 20:22, 20:21)
  • Mecz przełożony na 14 stycznia
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Zastal Enea BC Zielona Góra

Opinie (28) 10 zablokowanych

• Pięknie

I pokazali nasze miejsce w szeregu ! Tak jak powtarzam od początku sezonu, ze mamy jeszcze szanse coś ugrać tylko zmienmy naszego ,,Trenera na Trenera !

• 17 9

• (3)

Lepiej ogladac kinga szczecin, ktory pokazuje temu przegrancowi frasunkiewiczowi,.gdzie jego miejsce. Anwyl tylko rzucal za trzy, bo frasunkiewicz nic innego nie potrafi. Cieszy, ze teras anwyl bedzie przegrywal seriami

• 9 7

• No ta

Jego Taktyka za 3 znana od lat jaki trener takie taktyki !

• 7 0

• (1)

lepsza taktyka za 3, niż totalny jej brak. Końcówka Anwilu, pokazała że coś ten Franz przynajmniej kombinuje, w przeciwieństwie do Czesia

• 6 6

• Cos kombinuje ha ha, smiechu warte. Garniak machal konczynami a anwyl ciepal za trzy. Wpadlo fuksem kilka takich rzutow i byla podnieta. Zero koncepcji... Wszystko na zero

• 4 4

• Trzeba wziac przyklad z Gdyni, gdzie wywalono na zbity garniak frasunkiewicza. W Sopocie trzeba pogonic kolendziakow

• 8 15

• (2)

no i żeby nie było, pisałem po ostatnim meczu : Ostrów ich zamiecie.
    Co za trener trzyma Ł Kolende na boisku, kiedy pacjent gra z taką skutecznością . Na 7 trafia 1 z gry ?????? No ale podstawowy problem, to brak koncepcji na mecz u prowadzącego zespół, który zajmuje miejsce trenera. Tego nie da się nie zauważyć i tak długo jak w klubie nie będą decydować względy sportowe, tak Kolenda, czy Stefański będą robić za fachowców zawodowców za duże pieniądze.

• katastrofa sportowa

Niestety podzielam opinię o konieczności zmiany trenera. Obecna sytuacja przerosła możliwości szkoleniowe Marcina Stefańskiego. Drużyna na takim szczeblu rozgrywek nie może ponosić tak często kompromitujących porażek i to w fatalnym stylu /Gliwice - 30 pkt, Spójnia - 20 pkt, Arged -22 pkt i ta okropna ilość strat z uśmiechem na twarzy. Do dzieła. pozdrawiam.

• 12 3

• Kibic trefla Sopot

Widać co to znaczy " trener"!!!!. Igor aide jesteś wielki,trzeba zmienić trenera i Kolendziakow,tyle w temacie...

• 12 3

• Co to miało być?

• 10 1

• Zagrali z zespołem, który wie co to defense i jest efekt. Brakujące ogniwa to trener i combo na 1/2

• 11 0

• Czołówka trochę poza zasięgiem

Zastal, Legia, Śląsk, Start. Mam obawy, że jakakolwiek zdobycz punktowa z tymi ekipami przekracza możliwości naszego teamu. Trefl Sopot to drużyna, która parę meczy przegrała już w szatni. Chodzi bowiem bardziej o mentalność. Te wysokie porażki chyba na to wskazują. Łomoty po połowie spotkania spowodowane są bardziej myśleniem zawodników, że nic w tym meczu nie ugramy, niż ich formą. Kto wyżej nad nami w tabeli, to nie mamy szans. Jeśli to się nie zmieni, to takie wyniki będą na porządku dziennym. Play-off w zasięgu ale przydałoby się zwycięstwo właśnie z jedną z górnych ekip.

• 12 1

• Wstyd...

...trafiają im się takie mecze w seriach. Miękko i bez zaangażowania szczególnie Polacy.
    Liczba strat masakra. Wyglądało jakby nie dojechali na mecz, a po przerwie nie wyszli z szatni.
    Zobaczymy co z Pszczółką bo tam też sędziowie pomagać nie będą.

28.02 (nd) godz.17:35 King Szczecin 81:83 bez publiczności TREFL Sopot
13.02 (sob) godz.19:00 PGE Spójnia Stargard 84:73 bez publiczności TREFL Sopot LIVE!

16 Polpharma Starogard Gdański 27 5 22 2286:2516 32

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Wyniki 27 kolejki:

• ASSECO ARKA ARKA - Enea Zastal BC Zielona Góra 76:104 (20:21, 20:27, 15:28, 21:28)
  • TREFL Sopot - LEGIA WARSZAWA (piątek, godz. 19)