Asseco pożegnało się z Pucharem Polski

5 grudnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Mimo świetnego meczu Fiodora Dmitriewa Asseco nie było w stanie nie tylko powalczyć o odrobienie straty z pierwszego starcia PP, ale nawet o pojedyncze zwycięstwo w dwumeczu z Anwilem. Mimo świetnego meczu Fiodora Dmitriewa Asseco nie było w stanie nie tylko powalczyć o odrobienie straty z pierwszego starcia PP, ale nawet o pojedyncze zwycięstwo w dwumeczu z Anwilem.

Asseco musiało w czwartek odrobić stratę 7 pkt z pierwszego, wyjazdowego meczu z Anwilem, aby myśleć o awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski. Ta sztuka udawała się momentami jedynie w pierwszej kwarcie. W pozostałych trzech włocławianie kontrolowli wynik, a to sprawiło, że gdynianie przegrali 63:70 (19:17, 10:16, 17:21, 17:16) i odpadając z rozgrywek podzielili los Trefla Sopot. Asseco nie pomogła dobra dyspozycja rzutowa Fiodora Dmitriewa, ani powrót na boisko po kontuzji Przemysława Frasunkiewicza.

Dmitriew 24 (3x3, 5 zb.), Walton 11 (8 zb, 5 as.), Seweryn 9 (3x3), Szczotka 6 (9 zb.), Szymański 2 oraz Frasunkiewicz 9 (3x3), Matczak 2, Kowalczyk 0, Kovacević 0, Żołnierewicz 0
Sędziowie: Fiedler, Koralewski, Szagun
Widzów: 1000
Sokołowski 17 (2x3), Katnić 15 (1x3, 5 zb, 6 as), Mijatović 10 (5 zb.), Dulkys 8, Hajrić 2 oraz Clanton 11 (7 zb.), Kostrzewski 7 (5 zb.), Witliński 0

Trenerzy po meczu

David Dedek David Dedek
David Dedek (Asseco) - Rywale wygrali dzięki temu, że nie byliśmy w stanie zatrzymać ich w ataku. Anwil zebrał aż 14 piłek w ofensywie. Z tego zdobył aż 16 pkt. Włocławianie dołożyli także 14 pkt z szybkiego ataku. Łącznie dało to im 30 punktów więc w tym dopatruję się naszej porażki.

Milija Bogicevic Milija Bogicevic
Milija Bogicević (Anwil) - Dla nas był to ważny mecz z tego względu, gdyż na treningach nie mamy wystarczającej ilości zawodników, aby grać na najwyższej intensywności. Nie ma mowy, aby lekceważyć puchar i Asseco, ale my mamy swoje problemy. W drugiej kwarcie Hajrić złapał lekką kontuzję i nie dokończył spotkania. Co do samej gry, to w pierwszej połowie mieliśmy 0 na 7 za trzy. Później się poprawiliśmy, okazaliśmy się lepsi w fizycznej koszykówce i wygraliśmy.

Frasunkiewicz (ASSECO) na rozgrzewce, na na nodze brak stabilizatora, ale porusza się w miarę normalnie
Problem stanowi dach Gdynia Arena, z którego na boisko skrapla się woda. Dzieje się to przy linii środkowej, na połowie gdzie rozgrzewa się Anwil. Koszykarze przyjezdnych co jakiś czas pokazują sędziom co się dzieje, a ci zlecają wycieranie parkietu.
Na szczęście wygląda na to, że rozpoczęcie meczu nie jest zagrożone. Zaczynamy prezentację drużyn.
Goście rozpoczną piątką: Dulkys (ANWIL), Hajrić (ANWIL), Katnić (ANWIL), Mijatović (ANWIL), Sokołowski (ANWIL)
Pierwsza piątka gospodarzy: Walton (ASSECO), Dmitriew (ASSECO), Szczotka (ASSECO), Seweryn (ASSECO), Szymański (ASSECO)
1'
ZACZYNAMY REWANŻOWY MECZ I RUNDY PUCHARU POLSKI
1'
Pierwsza minuta, to niecelne rzuty za trzy Dulkysa (ANWIL) i Dmitriewa (ASSECO)
za 2 punkty
2'
[2:0] 2 punkty spod kosza zdobywa Szymański (ASSECO). Asysta Dmitriewa
za 2 punkty
3'
[4:0] 2 punkty wsadem zdobywa Walton (ASSECO)!
za 2 punkty
3'
[4:2] 2 punkty dobitką zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
3'
[6:2] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO), który ograł Mijatovicia
wolne (trafione oba)
4'
[8:2] Dmitriew (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
5'
Na boisku pojawia się Frasunkiewicz (ASSECO)
za 2 punkty
5'
[8:4] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Katnić (ANWIL).
za 3 punkty
6'
[11:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
6'
[11:6] Clanton (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
6'
[11:8] 2 punkty z kontry zdobywa Sokołowski (ANWIL).
za 2 punkty
7'
[13:8] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO). Rosjanin ograł młodego Witlińskiego
za 2 punkty
8'
[13:10] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (ANWIL). Były koszykarz Asseco trefił z półdystansu
za 3 punkty
9'
[16:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO). Trafił równo z końcową syreną
za 2 punkty
9'
[16:12] 2 punkty zdobywa Katnić (ANWIL).
za 2 punkty
9'
[18:12] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
9'
Witliński (ANWIL) pudłuje oba wolne
wolne (tylko 1 trafiony)
10'
[19:12] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
10'
[19:14] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (ANWIL). Do tego jest faulowany
za 1 punkt
10'
[19:15] Rzut wolny trafia Kostrzewski (ANWIL).
za 2 punkty
10'
[19:17] 2 punkty z kontry zdobywa Sokołowski (ANWIL).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ
za 2 punkty
11'
[19:19] 2 punkty zdobywa Katnić (ANWIL).
za 2 punkty
12'
[19:21] 2 punkty zdobywa Clanton (ANWIL). I do tego faul
za 1 punkt
12'
[19:22] Rzut wolny trafia Clanton (ANWIL).
za 3 punkty
12'
[22:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
12'
[22:24] 2 punkty zdobywa Clanton (ANWIL).
13'
Błąd 24 Asseco
13'
Gdynia, Gdynia - skandują kibice
za 2 punkty
13'
[22:26] 2 punkty sprzed nosa krzyczącego "rzucaj, rzucaj" Frasunkiewicza zdobywa Katnić (ANWIL).
czas
14'
Przerwa na żądanie Dedka (ASSECO).
15'
Kolejny błąd 24 sekund Asseco
za 2 punkty
15'
[22:28] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL), który z łatwością minął Kovacevicia
za 2 punkty
15'
[24:28] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Walton (ASSECO).
16'
[24:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Katnić (ANWIL).
za 3 punkty
17'
[27:29] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 2 punkty
18'
[29:29] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO), po ładnej zasłonie Szymańskiego
18'
Faul Waltona (ASSECO), który dostał również przewinienie techniczne. To już jego 4 faul. A Anwil ma 4 wolne i piłkę z boku
18'
[29:30] Tylko jeden rzut wolny trafia Katnić (ANWIL).
18'
[29:32] Mijatović (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[29:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Dulkys (ANWIL).
20'
Asseco Gdynia - skandują kibice
20'
Frasunkiewicz (ASSECO) rzuca za trzy tuż przed syreną kończącą kwartę, ale nie trafia
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Po pierwszej połowie najskuteczniejsi wśród gospodarzy są: Dmitriew (ASSECO) - 8 pkt, Seweryn (ASSECO) i Walton (ASSECO) po 6. Problem w tym, że Amerykanin ma już 4 faule - jeszcze jeden i na stałe opuści boisko
Dla przyjezdnych najlepiej punktowali: Katnić (ANWIL) - 10 pkt, Clanton (ANWIL) - 7 i Sokołowski (ANWIL) - 6
Asseco 4/11 za trzy, Anwil 0/7, w zbiórkach 19:18 dla gości, w asystach 5:4 dla Asseco. Gdynianie mają łacznie 15 przewinień, włocławianie 8
Przypomnijmy, że Asseco, do awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski potrzebuje wygrać drugą połowę różnicą 12 pkt.
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ
21'
4 faul Seweryna (ASSECO)
za 2 punkty
21'
[29:35] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (ANWIL), który dobił własny rzut za trzy punkty
za 3 punkty
21'
[32:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Seweryn (ASSECO).
za 2 punkty
22'
[32:37] 2 punkty zdobywa Clanton (ANWIL).
za 3 punkty
23'
[32:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mijatović (ANWIL).
za 3 punkty
24'
[35:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
25'
[35:42] 2 punkty z kontry zdobywa Mijatović (ANWIL).
czas
25'
za 3 punkty
26'
[38:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
26'
[40:42] 2 punkty zdobywa Walton (ASSECO) i jest faulowany
za 1 punkt
26'
[41:42] Rzut wolny trafia Walton (ASSECO).
za 3 punkty
27'
[41:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mijatović (ANWIL).
27'
Gramy Gdynia, gramy - skandują fani Asseco
27'
[42:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
za 3 punkty
28'
[42:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Katnić (ANWIL).
za 2 punkty
29'
[42:50] 2 punkty po akcji od linii końcowej zdobywa Clanton (ANWIL).
29'
[43:50] Tylko jeden rzut wolny trafia Dmitriew (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[43:52] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Dulkys (ANWIL).
30'
[44:52] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[46:52] 2 punkty po przebiegnięciu z piłką całego boiska zdobywa Walton (ASSECO).
za 2 punkty
30'
[46:54] 2 punkty zdobywa Dulkys (ANWIL), który dobił rzut kolegi równo z syreną kończącą kwartę
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY
31'
ZACZYNAMY OSTATNIĄ KWARTĘ Asseco musi ją wygrać różnicą 15 pkt, aby była dogrywka, a 16, aby awansować do kolejnej rundy PP
32'
Pierwsza minuta bez celnego rzutu, choć Asseco miało dwie ofensywne zbiórki
za 3 punkty
32'
[49:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO). Po drugiej stronie boiska leżał Katnić, który został uderzony w twarz, ale już się podniósł
czas
32'
Przerwa na żądanie Bogicevicia (ANWIL).
za 2 punkty
33'
[51:54] 2 punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO), który dobił rzut Seweryna
za 3 punkty
34'
[51:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dulkys (ANWIL). To pierwszy celny rzut gości w tej kwarcie
za 3 punkty
34'
[54:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Frasunkiewicz (ASSECO).
schodzi za faule
35'
Seweryn (ASSECO) fauluje w niegroźnej sytuacji po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 3 punkty
35'
[54:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL).
35'
[56:60] Dmitriew (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
35'
[59:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Dmitriew (ASSECO).
za 3 punkty
36'
[59:63] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL).
37'
Dulkys (ANWIL) zablokował Szczotkę (ASSECO)
39'
Kolejne minuta bez punktów, Asseco powoli żegna się z Pucharem Polski
39'
[61:63] Matczak (ASSECO) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[61:65] 2 punkty rzutem o tablice zdobywa Sokołowski (ANWIL).
39'
Gdynianie nie potrafią wyrzucił piłki z autu przez 5 sekund, a to jest strata
za 2 punkty
39'
[61:67] 2 punkty zdobywa Katnić (ANWIL).
czas
39'
za 2 punkty
39'
[63:67] 2 punkty spod kosza zdobywa Dmitriew (ASSECO).
40'
Strata Asseco, 24 sekundy do końca meczu
40'
Walton (ASSECO) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[63:68] Tylko jeden rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
czas
40'
40'
Pudło Asseco, faul Kowalczyka (ASSECO) na Sokołowskim (ANWIL) - 5,5 sekundy do końca meczu
40'
[63:70] Sokołowski (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
KONIEC MECZU
40'

• Cheerleaders wstyd ! (5)

Jak mozna było kibicować Anwilowi??? Waszego kalendarza nie kupię z pewnością!