Gdynianie zatopieni w Jeziorze

Marta
8 grudnia 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Robert Rothbart Robert Rothbart

Koszykarze Startu, mimo iż prowadzili przez większość spotkania, nie wywiozą z Tarnobrzegu kompletu punktów. Beniaminek TBL, który jeszcze niedawno wygrywał na wyjeździe z liderem, w sobotnie wieczór przegrał z outsiderem. Gdynianie kompletnie stanęli w ostatniej kwarcie, przegrali ją różnicą 14 punktów, a cały mecz z Siarką Jeziorem 58:66 (17:14, 16:17, 16:12, 9:23).

JEZIORO: Dłoniak 26, Doaks 13 (11 zb), Long 10, Alexandr 7, Wall 6 - Tiller 3, Przybyszewsi 1, Patoka 0.

START: Wojdyła 10 (9 zb.), Jankowski 3, Pełka 2, Malczyk 0, Mordzak 0 - Rothbart 15 (7 zb.), Kucharek 11, Śnieg 9, Andrzejewski 4, Kowalczyk 2, Mokros 2.

Tomasz Wojdyła rozpoczął mecz od dwóch niecelnych wolnych, po swoim drugim rzucie jednak zebrał piłkę, spod kosza dobił i Start otworzył wynik prowadzeniem 2:0. Gospodarze niemal natychmiast odpowiedzieli "trójką" Jakuba Dłoniaka i według podobnego scenariusza toczyła się gra w kolejnych minutach pierwszej kwarty.

Najczęściej walka toczyła się kosz za kosz, było więc 4:4, 8:8, 10:10 i dopiero w końcówce pierwszej kwarty gdynianie wyszli na prowadzenie, które utrzymali na dłużej. Na pół minuty przed końcem pierwszej kwarty było 17:12 dla Startu po trafieniu zza łuku Macieja Kucharka. Gospodarze w ostatniej akcji kwarty odrobili 2 "oczka" i po 10 minutach było 17:14 dla gdynian.

Na początku drugiej kwarty Start wyszedł na prowadzenie 21:15 po rzucie Jarosława Mokrosa, niestety na kolejne 5 minut goście "stanęli". Stracili skuteczność i przegrali ten fragment meczu 0:10.

Jezioro wyszło na prowadzenie 25:21 i wówczas tarnobrzeżanie zrobili sobie wolne od zdobywania punktów. Gdynianom wystarczyły dwie minuty by zdobyć 8 punktów, nie tracąc żadnego, wrócili na prowadzenie (29:25) a ostatecznie po 20 minutach gry było 33:31 dla Startu.

Kolejny okres przestoju w grze gospodarze zanotowali na początku drugiej połowy. W 23 minucie było tylko 38:37 dla Startu a po niespełna dwóch minutach już 45:37 dla gdynian. Goście szczególnie dobrze radzili sobie pod koszem wprawdzie ich przewaga w zbiórkach nie była porażająca ale byli o wiele bardziej skuteczni z rzutach bezpośrednio spod "dziury". Po 30 minutach gry było 49:43 dla gdynian.

Jeszcze na początku ostatniej kwarty Wojdyła trafił na 51:43 ale znów stanęli. W efekcie kolejnego okresu ich nieskutecznej gry gospodarze wyszli na prowadzenie w 35 min 52:51 po "trójce" Dłoniaka. W końcówce gospodarze większość punktów zdobywali z rzutów wolnych. Po dwóch takich udanych próbach Christophera Longa na 77 sekund przed końcem meczu gospodarze prowadzili 61:54.

Robert Rothbart próbował jeszcze ratować sytuację trafiając na 61:56 ale ostatnie sekundy meczu gdynianie przegrali 2:7 i dość niespodziewanie przegrali też w całym spotkaniu.

Wyniki 11 kolejki

• Jezioro Tarnobrzeg - START Gdynia 66:58 (14:17, 17:16, 12:16, 23:9)
  • ASSECO PROKOM Gdynia - TREFL Sopot 82:81 (16:26, 20:17, 23:20, 23:18)
  • PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 77:75 (21:20, 19:16, 23:16, 14:23)
  • Rosa Radom - Stelmet Zielona Góra 92:110 (22:29, 20:32, 28:24, 22:25)
  • Anwil Włocławek - AZS Koszalin 64:66 (16:20, 14:18, 17:13, 17:15)
  • Energa Czarni Słupsk - Kotwica Kołobrzeg 80:76 (22:13, 23:20, 12:18, 23:25)