Trefl poległ po dogrywce

Darrell Harris okazał się katem Trefla. W drugim meczu ćwierćfinałowym zdobył 27 punktów i 16 zbiórek. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Skuteczna pogoń w czwartej kwarcie i doprowadzenie do dogrywki nie wiele dało koszykarzom Trefla Sopot. Po dodatkowym czasie gry, prowadzony przez Darrella Harrisa AZS Koszalin pokonał żółto-czarnych 91:87 (22:18, 18:17, 15:18, 20:22, d. 16:12). W ćwierćfinałowej serii play-off jest więc remis 1-1. Kolejne dwa mecz odbędą się w Koszalinie.

TREFL

Waczyński 30 (3x3, 7 zb.), Turner 12, Dylewicz 8 (8 zb.), Davis 5 (1x3, 6 zb.), Looby 0 - Spralja 20 (2x3, 7 zb.), Michalak 4 (1x3), Harrington 4, Dąbrowski 4.

AZS

Harris 27 (2x3, 16 zb.), Wiśniewski 21 (3x3, 6 as.), Henry 19 (1x3), Wołoszyn 5 (1x3), Leończyk 2 (6 zb.) - Mielczarek 8 (2x3), Jones 6 (8 zb.), Milicić 3, Bigus 0.

Trenerzy po meczu

Mariusz Niedbalski (Trefl) - Zagraliśmy bardzo źle na każdej płaszczyźnie. Zaczynając od cech wolicjonalnych, a kończąc na samej koszykówce. AZS bezlitośnie wykorzystał wszystkie nasze słabości. Dobra gra przez pięć minut czwartej kwarty nie wystarczy do tego aby wygrać.

Zoran Sretenović (AZS) - Gratuluję moim zawodnikom twardej gry w obronie przez całe spotkanie. Po pierwszym meczu porozmawialiśmy sobie trochę i doszliśmy do wniosku, że nie możemy popełniać tak dużo strat. W drugim starciu, poza końcówką czwartej warty, nie traciliśmy piłek w głupi sposób. Na szczęści był to tylko fragment meczu. Poza tym bardzo podobała mi się nasza postawa tak pod koszem, jak i na obwodzie.

6 typowań

Dzisiejszy mecz został przeniesiony z godz. 20:15 na 18:30. A wszystko przez... Roberta Lewandowskiego i jego spotkanie w Lidze Mistrzów.
AZS rozpocznie z Leończykiem (AZS), Henrym (AZS), Wiśniewskim (AZS), Wołoszynem (AZS) i Harrisem (AZS) na boisku.
Pierwsza piątka Trefla: Looby (TREFL), Dylewicz (TREFL), Waczyński (TREFL), Turner (TREFL) i Davis (TREFL).
1'
Zaczynamy pierwszą kwartę.
[ICO]
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL). Już wyrównał swoją zdobycz punktową z pierwszego starcia.
[ICO]
2'
[3:2] 2 punkty zdobywa Wiśniewski (AZS), który wybrał piłkę z kozła Turnerowi i wyprowadził kontrę.
[ICO]
2'
[4:2] Tylko jeden rzut wolny trafia Turner (TREFL).
[ICO]
3'
[6:2] Tym razem kontra gospodarzy i 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
3'
[6:4] 2 punkty zdobywa Harris (AZS).
[ICO]
3'
[8:4] Mamy grę kosz za kosz. 2 punkty zdobywa Turner (TREFL).
[ICO]
4'
[10:4] 2 punkty zdobywa Davis (TREFL).
[ICO]
4'
[10:6] Liderzy zaliczyli już po trafieniu. 2 punkty zdobywa Henry (AZS).
[ICO]
5'
[12:6] Trefl gra szybko i skutecznie. 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
5'
[12:8] Ale ponownie ma problemy w defensywie w polu trzech sekund. 2 punkty zdobywa Harris (AZS).
[ICO]
6'
[12:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wołoszyn (AZS).
6'
Trefl ponownie w kontrze. Po niecelnym rzucie Waczyńskiego (TREFL) zbiera Spralja (TREFL), który jest faulowany i staje na linii rzutów wolnych.
[ICO]
6'
[14:11] Spralja (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Pierwszy faul w meczu Trefla. Fauluje Spralja (TREFL), który podobnie jak Looby (TREFL) nie radzi sobie z Harrisem (AZS).
[ICO]
7'
[14:13] Harris (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
7'
[14:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harris (AZS).
[ICO]
7'
[16:16] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL). W swoim stylu wbił się pod kosz.
[ICO]
8'
[18:16] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL) po akcji jeden na jeden z Leończykiem.
[ICO]
8'
[18:18] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Leończyk (AZS).
[ICO]
9'
[18:20] 2 punkty zdobywa Henry (AZS), a do tego jest faulowany przez Spralję, dla którego to drugie przewinienie.
9'
Henry (AZS) pudłuje wolnego.
[ICO]
10'
[18:22] 2 punkty zdobywa Henry (AZS).
10'
Koniec pierwszej kwarty.
11'
Startujemy z drugą kwartą.
[ICO]
11'
[20:22] 2 punkty zdobywa Spralja (TREFL). Teraz to on ograł Harrisa.
[ICO]
11'
[20:24] 2 punkty zdobywa Harris (AZS). Środkowy gości nie chciał być gorszy i efektownie skończył swoją akcję
[ICO]
12'
[21:24] Tylko jeden rzut wolny trafia Spralja (TREFL).
[ICO]
12'
[23:24] 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL). Kontra gospodarzy i skuteczny rzut z półdystansu rozgrywającego.
[ICO]
13'
[25:24] Następna szybka akcja i 2 punkty zdobywa Dąbrowski (TREFL).
13'
Harris (AZS) wreszcie zatrzymany. Blok Loobyego (TREFL)!
13'
Michalak (TREFL) pudłuje dwa wolne.
[ICO]
14'
[25:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (AZS).
[ICO]
14'
[27:27] 2 punkty zdobywa Dąbrowski (TREFL) po rzucie z półdystansu.
[ICO]
14'
[27:29] Wiśniewski (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
15'
[27:31] Tym razem kontra gości i 2 punkty wsadem zdobywa Wiśniewski (AZS).
[ICO]
15'
Przerwa na żądanie Niedbalskiego (TREFL).
16'
Strata za stratą, a punktów brak...
16'
Waczyński (TREFL) wchodzi pod kosz i jest faulowany. Dostaje wolne. Może wreszcie przełamanie?
[ICO]
16'
[29:31] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne. Choć pierwszy bardzo chciał uciec z kosza.
[ICO]
17'
[29:33] 2 punkty zdobywa Mielczarek (AZS).
17'
Dylewicz (TREFL) chciał ograć Jonesa (AZS), rzucił, ale... w tył tablicy.
[ICO]
18'
[29:36] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wiśniewski (AZS). Równo z syreną kończącą akcję.
[ICO]
18'
Niedbalski wykorzystuje drugą i ostatnią w pierwszej połowie przerwę na żądanie (TREFL).
18'
Turner (TREFL) zablokowany i piłka dla gości.
[ICO]
18'
[29:38] 2 punkty zdobywa Jones (AZS), który najpierw zebrał piłkę po własnym niecelnym rzucie.
[ICO]
19'
[31:38] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
19'
[31:40] 2 punkty zdobywa Milicić (AZS).
[ICO]
19'
[33:40] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
20'
[35:40] 2 punkty na koniec pierwszej połowy zdobywa Turner (TREFL).
20'
Koniec drugiej kwarty.
A tak spotkanie wygląda od strony statystycznej: Trefl 13/31 z gry, 22 zbiórki i tylko 4 asysty. 9 punktów zdobył Waczyński (TREFL), 7 dołożył Turner (TREFL), a 6 Dylewicz (TREFL). AZS - 16/35 z gry, 16 zbiórek, 6 asyst. 11 punktów zdobył Harris (AZS), 9 Wiśniewski (AZS), 6 Henry (AZS).
21'
Zaczynamy drugą połowę.
[ICO]
21'
[38:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
21'
[38:42] 2 punkty zdobywa Harris (AZS).
[ICO]
22'
[40:42] 2 punkty zdobywa Spralja (TREFL), który rzucił o tablicę.
[ICO]
23'
[40:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wiśniewski (AZS).
[ICO]
23'
[42:45] 2 punkty zdobywa Spralja (TREFL). Do tego trzeci faul Wołoszyna.
[ICO]
23'
[43:45] Rzut wolny trafia Spralja (TREFL).
[ICO]
24'
[45:45] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
24'
[47:45] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Turner (TREFL).
[ICO]
25'
[47:47] Dobitka i 2 punkty zdobywa Leończyk (AZS).
[ICO]
26'
[47:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wiśniewski (AZS).
[ICO]
27'
[47:52] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Harris (AZS).
27'
Czwarty faul łapie Leończyk (AZS).
[ICO]
27'
[49:52] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
27'
[49:54] 2 punkty zdobywa Henry (AZS). Jeszcze będzie miał rzut wolny. Trzeci faul Davisa.
[ICO]
27'
[49:55] Rzut wolny trafia Henry (AZS).
28'
Seria niecelnych rzutów z obu stron.
[ICO]
29'
[51:55] Nareszcie! 2 punkty zdobywa Harrington (TREFL).
[ICO]
30'
[53:55] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Spralja (TREFL).
30'
Wiśniewski (AZS) rzuca, ale mocno niecelnie.
30'
Koniec trzeciej kwarty.
31'
Rozpoczynamy ostatnią kwartę. AZS przy piłce.
[ICO]
31'
[53:57] Pierwsze 2 punkty w kwarcie zdobywa Harris (AZS).
[ICO]
31'
[56:57] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Spralja (TREFL).
[ICO]
32'
[56:60] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Henry (AZS).
32'
Kontra AZS i faul na Henrym (AZS).
[ICO]
32'
[56:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Henry (AZS).
[ICO]
33'
Gospodarze tracą piłkę, a trener Niedbalski prosi o przerwę na żądanie (TREFL).
[ICO]
34'
[56:63] Kontra AZS i 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Harris (AZS).
34'
Czwarty faul Davisa (TREFL).
[ICO]
34'
Kolejna przerwa na żądanie dla Niedbalskiego (TREFL). Została mu jeszcze jedna.
35'
Jones (AZS) traci, Turner (TREFL) też
36'
Już piąty faul w kwarcie Trefla. AZS wciąż bez przewinienia.
[ICO]
36'
[56:65] Henry (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
Waczyński (TREFL) faulowany przy rzucie przez Harrisa (AZS). Gospodarze wreszcie z szansą na punkty.
[ICO]
36'
[57:65] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL). Ale zbiera Spralja.
[ICO]
36'
[60:65] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
36'
Przerwa na żądanie (AZS).
[ICO]
37'
[60:68] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mielczarek (AZS).
[ICO]
38'
[60:70] 2 punkty zdobywa Jones (AZS), który wbił się pod kosz.
[ICO]
38'
Ostatnia przerwa na żądanie dla Niedbalskiego (TREFL).
[ICO]
38'
[62:70] 2 punkty zdobywa Turner (TREFL) i jest faulowany!
38'
Amerykanin pudłuje wolnego.
[ICO]
38'
[62:72] 2 punkty zdobywa Wiśniewski (AZS).
[ICO]
38'
[65:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
38'
[65:74] Wiśniewski (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Henry (AZS) fauluje Turnera (TREFL). Dwa wolne.
[ICO]
38'
[66:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Turner (TREFL). Ale jest zbiórka.
[ICO]
39'
[69:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Spralja (TREFL).
39'
Waczyński (TREFL) wchodzi pod kosz, jest faulowany, trafia, ale sędziowie nie uznali punktów!
[ICO]
39'
Leończyk (AZS) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
39'
[71:74] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Kontra Trefla, Michalak (TREFL) chce kończyć wsadem, ale jest blokowany przez Harrisa (AZS). Sędziowie zauważyli faul.
[ICO]
39'
[72:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Michalak (TREFL).
40'
Przechwyt Trefla, 49 sekund do końca i faul na Waczyńskim (TREFL).
[ICO]
40'
[73:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
40'
35 sekund przed końcem kwarty Waczyński (TREFL) fauluje Harrisa (AZS).
40'
Przy pierwszym rzucie piłka wykręciła się z kosza!
[ICO]
40'
[73:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Harris (AZS).
[ICO]
40'
[75:75] Turner wbija się pod kosz, pudłuje, ale zbiera i 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
40'
19,6 sekundy do końca drugiej połowy. Przerwa na żądanie (AZS).
40'
Henry (AZS) wchodzi pod kosz, ale piłką znalazła się na aucie. Zza kosza wznawiać będą goście.
[ICO]
40'
Ostatnia przerwa na żądanie gości (AZS). 5,3 sekundy do końca.
40'
Wiśniewski (AZS) wyszedł na pozycję, ale nie rzucił... Wszedł w kozioł i skończył się mu czas. Dogrywka!!!
[ICO]
41'
[75:77] 2 punkty zdobywa Henry (AZS).
[ICO]
41'
[75:79] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Jones (AZS).
[ICO]
42'
[75:82] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Harris (AZS).
[ICO]
42'
Niedbalski musiał poprosić o przerwę na żądanie (TREFL).
[ICO]
42'
[75:84] 2 punkty zdobywa Harris (AZS) po pięknym rzucie z półdystansu tuż przed syreną kończącą akcję.
[ICO]
43'
[77:84] 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL).
[ICO]
43'
[77:86] 2 punkty zdobywa Wiśniewski (AZS).
[ICO]
43'
[79:86] 2 punkty zdobywa Waczyński (TREFL) i jeszcze jest faulowany!
[ICO]
43'
[80:86] Rzut wolny trafia Waczyński (TREFL).
[ICO]
44'
[80:88] 2 punkty po zbiórce zdobywa Harris (AZS).
44'
Kolejny faul na Waczyńskim (TREFL).
[ICO]
44'
[82:88] Waczyński (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
45'
31,2 sekundy do końca dogrywki, faul na Spralji (TREFL).
[ICO]
45'
[84:88] Spralja (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
45'
30 sekund do końca, Henry (AZS) idzie na linię rzutów wolnych.
[ICO]
45'
[84:90] Henry (AZS) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
45'
[87:90] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Davis (TREFL).
45'
Wolne rzucać będzie Milicić (AZS). 14,4 sekundy do końca.
[ICO]
45'
[87:91] Tylko jeden rzut wolny trafia Milicić (AZS).
45'
Turner (TREFL) pudłuje i to na tyle...
45'
Koniec meczu

opinie kibiców w trakcie relacji (67)

Pozostałe mecze ćwierćfinału play-off: ASSECO PROKOM Gdynia - Anwil Włocławek 63:61, PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 96:62, Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk 87:77.

• Świetny tegoroczny paly-off!!! (4)

każdy może wygrać z kazdym (no może Turów poza zasięgiem, ale poczekajmy...). To bedzie jeden z najciekawszych końcowek sezonu!

Brawo zespoły!

• 30 6

• (3)

To raczej pokazuje jak ciennnkie są zespoly w tej lidze

• 9 0

• tak jak w polityce;)
        ktos kto jest za PO jest optymista a kto moherem z Pisu jest pesymista;)

• 6 2

• Możesz wyjaśnić jaki jest związek pomiędzy wynikami ligowymi a siłą całej ligi? (1)

Gdyby Trefl lub APG wygrywał wszystkie mecze ligowe to znaczyłoby, że mamy silną ligę, czy co? A może to znaczyłoby, że Trefl/APG jest zespołem na poziomie europejskiej czołówki?

Nie widzę najmniejszego związku pomiędzy bezwzględnym poziomem drużyn ligowych i wynikami ich meczów, a wyrównany poziom zawsze dobrze robi popularności sportu. Niewiele ludzi lubi chodzić na mecze, których wyniki znane są od pierwszego dnia sezonu i tym należy tłumaczyć niską popularność koszykówki (a w dużej mierze i rugby) poza Trójmiastem (w Trójmieście kibice często chodzą pooglądać, jak to nasi dają wciry przyjezdnym; ot, taka rodzinna rozrywka, której niczego ujmować nie należy, bo i kasa z tego jest na hale i kibolstwa mniej, bo to przenosi się do netu; czy jednak hale zarobią na meczach, gdy Trefl i APG spdną ze skrzyni?).
        W przypadku koszykówki nie możemy powiedzieć, aby mistrz i wicemistrz robili jakąś spektakularną karierę na europejskich parkietach, ale w przypadku rugby przynajmniej widać stały postęp. Praca, praca i jeszcze raz praca, a nie gwiazdowanie, wojenki o kasę i wzajemne obrzygiwanie się na forach.

• 8 1

• Racja. Zle sie wyrazilem. Poziom wyrownany ale bardzo niski. Zgodze sie ze niewiadoma kto wygra z kim powoduje wieksze zainteresowanie dana dyscyplina ale poziom jaki prezentuje liga w tym sezonie na pewno nie przysporzy wiecej kibicow...