HydroTruck Radom - Asseco Arka Gdynia 85:91. Koszykarze wygrali wojnę nerwów

dak.
29 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Asseco Arka Gdynia wygrało drugi mecz w sezonie 2021/22. Asseco Arka Gdynia wygrało drugi mecz w sezonie 2021/22.

Asseco Arka Gdynia pokonała na wyjeździe HydroTruck Radom 91:85 (18:18, 26:26, 23:25, 24:16) w 9. kolejce Energa Basket Ligi. Koszykarze toczyli zacięty bój, w którym o zwycięstwie zadecydowała ostatnia minuta. W niej więcej zimnej krwi zachowali żółto-niebiescy, którzy dwukrotnie trafiali do kosza i ostatecznie wygrali drugi mecz w sezonie 2021/22.

HYDROTRUCK: Ireland 24 (3x3), Moore 18 (2x3), Kraljević 11, Zegzuła 9 (1x3), English 5 (2x3, 7 zb.) oraz Ostojić 11 (1x3, 8 zb.), Lewandowski 5 (1x3), Dzierżak 2, Zalewski 0, Wall 0, Żmudzki 0

ASSECO ARKA: Boykins 20 (5x3), Wołoszyn 18 (2x3), Musić 15, Hrycaniuk 8 (12 zb., 7 as.), Wilczek 4 oraz Durham 16 (1x3), Bogucki 5, Dylewicz 3 (1x3), Tomaszewski 2, Misković 0

Spotkanie w Radomiu lepiej zaczęło układać się dla gospodarzy, którzy prowadzili 4:0. Asseco Arka potrzebowała blisko 3 minut, żeby rozpocząć punktować. Wtedy to zza łuku dwukrotnie trafił zaliczył Jacobi Boykins. To jednak były tylko przebłyski, bo na kolejne celne rzuty gości musieliśmy czekać ponad 2 minuty. Jednak gdy na listę strzelców wpisał się Anthony Durham, goście szli za ciosem i doprowadzili do stanu 12:11. Końcówka pierwszej kwarty to już tylko wymiana ciosów, która zatrzymała się na rezultacie 18:18.

Czy Mateusz Kaszowski musiał odjeść z Asseco Arki Gdynia?

Początek drugiej kwarty tylko uskrzydlił żółto-niebieskich, którzy rozpoczęli od serii 9:0. Jednak, gdy Bartłomiej Wołoszyn dwukrotnie wstrzelił się z dystansu, różnica wynosiła już 15 punktów (35:20). Dwucyfrowa przewaga utrzymywała się niemal do końca pierwszej połowy. Jednak goście nie utrzymali koncentracji i w ciągu ostatnich 2 minut pozwolili rywalom na doprowadzenie do remisu 44:44.

Również i w trzecią kwartę Asseco Arka weszła dość solidnie, bo od serii 7:0. Jednak i tym razem HydroTruck udał się w pościg i dogonił rywali w 25. minucie. W kolejnych obie drużyny znów prowadziły wymianę kosz za kosz. Gdy wydawało się, że przyjezdni będą kończyli trzecią partię korzystnym wynikiem, gospodarze przejęli inicjatywę i po 6 punktów prowadzili 69:67.

Łukasz i Michał Kolenda w braterskim pojedynku Śląsk Wrocław - Trefl Sopot

Ostatnia kwarta to prawdziwa wojna nerwów. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić, o czym może świadczyć zmiana kilkukrotna zmiana prowadzenia. Gdy doszło do decydującej fazy spotkania, więcej zimnej krwi zachowali żółto-niebiescy. Ostatnią minutę rozpoczynali z 1-punktową przewagą. Mimo to zachowali koncentrację i oddali dwa celne rzuty, które przekreśliły szanse miejscowych na zwycięstwo.

Podopieczni Milosa Mitrovia byli lepsi niemal pod każdym względem. Lepiej trafiali z gry (34/65 do 30/62), zza łuku (9/19 do 10/23), zbiórkach (39 do 28) czy przechwytach (9 do 6).

16 Asseco Arka Gdynia 8 2 6 563:662 10
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-11-01

Wyniki 9 kolejki

• Śląsk Wrocław - TREFL SOPOT 77:67 (14:20, 19:18, 26:21, 18:8)
  • HydroTruck Radom - ASSECO ARKA GDYNIA 85:91 (18:18, 26:26, 25:23, 24:16)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - GTK Gliwice 102:82 (31:23, 29:19, 19:26, 23:14)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - PGE Spójnia Stargard 82:97 (17:18, 17:21, 26:25, 22:33)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 76:83 (14:23, 16:16, 27:20, 19:24)
  • Twarde Pierniki Toruń - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 105:98 (21:23, 28:25, 29:26, 27:24)
  • Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - King Szczecin 77:92 (16:26, 22:27, 24:15, 15:24)
  • Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 90:86 (15:2, 20:24, 28:19, 27:19)
dak.

Opinie (10) 1 zablokowana

• Nareszcie!

• 22 4

• Ale nam Spójnia zrobiła prezent

Nie wiem co Boykins tam nabroił ale to jest zawodnik na miarę gwiazdy ligi. Z nim wyglądamy zupełnie inaczej, świetny strzelec ale też bardzo szybki zawodnik.
    Durham też się znakomicie wkomponował. Dwóch zawodników którzy zupełnie odmienili zespół.
    Największym minusem Misikovic. Ciekawe czy się z nim nie pożegnamy. W każdym razie ta trójka która dołączyła niedawno -Miskovic, Turner Czerapowicz to kompletne niewypały-jeden cienki, drugi tragiczny, a trzeci chory.
    Dobrze że Boykins i Durham to zupełnie inna półka, z nimi szanse na utrzymanie spore, a kto wie, może na coś więcej.
    Szacun dla trenera, z Czarnymi wyglądało to fatalnie, ale dostał trochę czasu na popracowanie , na wdrożenie nowych graczy i się udało.
    Co do samego meczu to się bałem że możemy go przegrać przez fatalne wolne-zaledwie 14/24 przy 15/17 gospodarzy.
    Na szczęście się udało.

• 20 6

• Nareszcie

Brawo,brawo,brawo - gratulacje

• 17 6

• Mecz był na wyjeździe więc 85:91 (18:18, 26:26, 25:23, 16:24)

Tak ciężko poprawnie to napisać ? 91:85 oznacza wygraną u siebie a mecz był w Radomiu.

• 3 2

• Brawo, tego było trzeba, tak trzymajcie !

• 1 0

• Gramy Polakami!!!

Na szczęście się wycofali z tej samobójczej taktyki bo kto wygrywa mecze widzimy wszyscy